Může Mirena ovlivnit hladiny FSH?

rennik
27. črc 2022

Ahoj holky chtěla bych se zeptat,jestli někdo nemá zkušenost s tím,že by mohlo hormonální tělísko ovlivnit hladiny FSh . Měla jsem tělísko x let,bez menstruace,proto si říkám,jestli právě to,že neprobíhal cyklus tak dlouho,nemohlo ovlivnit plodnost a tím pádem i hormony. Nyní mám hodnoty FSH 80 takže mi tělísko vyndali s tím, že jsem v předčasném přechodu( je mi 36) a děti už mít nemůžu. Nasadila jsem si tedy pouze bylinky ( Drmek, kotvičník, kontryhel a Maca negra)aby alespoň přechod probíhal v pořádku. A již tento měsíc po vysazení jsem měla ovulaci. Proto přemýšlím nad tím,jestli hodnota FSH nemůže ještě klesnout,když jsem nyní bez tělíska.

europa00
27. črc 2022

@rennik ahojk tohle není pozitivní ovulacni test… nejlépe když si necháš udělat u gynekologa cely hormonální profil znova a ovulaci ti bude hlídat ultrazvukem. Ovulaci sledujes proč tedy? Ty na sobě citis nějaké stavy ženy v přechodu ? Těžko
Říct do jaké míry to telisko ovlivní fsh Ake určitě je to hormonální zátěž, mě je 39 a fsh mám 7.6 tohle mi přijde jako brutalita, kdyby to způsobilo telisko

lencaa11
27. črc 2022

@rennik je možné že vytaminama a vyndáním se hormony můžou dát zas dohromady jinak test nahoře je lehce pozitivní ještě bych testovala dál můžu jen doraz měla jste nějaké příznaky že jste předčasné v přechodu nebo jen vysla ta krev ??

rennik
autor
27. črc 2022

@lencaa11 cca před dvěmi až třemi lety ( ještě s bývalým manželem ) jsem měla takové divné příznaky jako bušení srdce,chvíli teplo chvíli zima,slabosti atd....všechny vyšetření jsem měla v pořádku až pak mě napadlo jestli to nemůže být hormony. Moje sestra měla totiž také předčasný přechod zhruba ve stejném věku tesne po 30. Tam mi tedy zjistili fSH 70 ale tenkrát doktorka říkala,že neví jestli se jedná o stav přechodný nebo trvalý. Navíc jsem kdysi hodně trpěla na cysty na vaječníku. Začla jsem používat INDONAL plus intimky z Tiande a cysty mi vymizely . Ale teď jsem měla bolesti v podbřišku,cysty tam nebyly a proto Dr udělala znovu testy na hormony a fSH bylo 80.

rennik
autor
27. črc 2022

@europa00 teď příznaky nemám, ty jsem měla cca před 3 lety,tím že jsem měla Mirenu a neměla jsem MS tak bych o tom ani nevěděla,zjistilo se to při odběru krve. Před 3 lety 70 nyní 80. Tenkrat mi řekli že neví jestli se jedná o stav trvalý nebo přechodný. Tělísko mi vyndali,s tím že děti mít nemůžu. Mám dvě děti z prvního manželství,ale nyní mám nového přítele a ten je bezdětný ,proto jsme od začátku mluvili narovinu o tom,že já děti mít už asi nebudu. Ale jak mi to tělísko vytáhli,poznala jsem na změně hlenu ,že je něco jinak ,než těch x let s tělískem. Proto jsem si udělala ovulační test několik dní po sobě a čárka sílila. Proto mě zajímá jestli někdo neměl zkušenost ,že by po vytažení tělíska se mohly hormony upravit a že by se cyklus opět rozjel.

lencaa11
27. črc 2022

@rennik dobře děkuji já právě teď měsíc cca mám bolesti prsou a citlivost a teď jsem byla na kontrole jelikož mám za sebou konizaci a dr dělala ultrazvuk a něco řešila skrz vaječník neřekla teda nic přijmeho pak jen že odebere krev tak právě si říkam zda to vzala třeba skrz to že aby taky zjistila tu hladinu do toho mám bolesti při sexu ,krvácení po něm ,ale to bude souviset asi skrz konizaci čípek je zacelení ale zdeformovaný jsem i více unavená tak jsem zvědavá 🙄 jo letos mi teď bude 36 let

lencaa11
27. črc 2022

@rennik myslím že po vytažený cyklus normálne naběhne já teda mám nehormonalni a po vyndání jsem do měsíce byla tehu tak že pokud plánujete mimco tak bych na nic nečekala a šla do toho

europa00
27. črc 2022

@rennik a proč ti dali hormony telisko jsko ochranu před otehotnenim když by šance s takový fsh byka v podstatě 0?? Nebo zi to dali z jiného důvodu ? Přeji ať se tělo dá dokupy

rennik
autor
27. črc 2022

@europa00 hormonální tělísko jsem měla klasicky po dětech. Z prvního manželství mám 2 děti,ale manžel už další nechtěl. Klasickou hormonální antikoncepci jsem mít nemohla kvůli predispozici v rodině
( Rakovina,CMP atd...) A klasicke nehormonalni tělísko moje tělo neprijalo. Proto přišlo v úvahu hormonální tělísko ,které mi sedlo a žádné potíže nebyly. Měla jsem ho necelých 10 let. 1x měněné. Ale teď ,jelikož jsem rozvedená a můj přítel ještě děti nemá , tak bychom si ještě jedno miminko moc přáli. Jen prostě to už teď asi nepůjde kvůli těm hodnotám.

lencaa11
27. črc 2022

@rennik úplně bych to neházela do koše ty hormony můžou naskočit pokračovala bych vytaminama a nechala cestu na přírodě lékař neví jak tělo bude reagovat teď ,za týden atd ...četla jsem více případu kdy ženě řekli že už nemůže mít děti a šup má držím palce ☘️☘️☘️

europa00
27. črc 2022

@rennik aha bobiku … zkus všemožně bylinky a Psk zopakovat hormonální profil… ale upřímně z hodnoty 80 klesnout na nějakou normální vůbec nevím jestli ještě lze … už hodnota 20 je v podstatě neplodnost. Ale zkusit můžeš. Pak už třeba darovane vajíčko ještě možnost…

rennik
autor
15. srp 2022

@lencaa11 zdravím ,tak hlasim,že cyklus nabehnul. Pořád tomu nemůžu věřit ale 10.8. MS přišla😉

rennik
autor
15. srp 2022

@lencaa11 moc děkuji. Nechápu jak je to možné ale tento měsíc 10.8. mi nastartoval cyklus. Tak to ve mě vyvolalo malou jiskřičku naděje.

lencaa11
16. srp 2022

@rennik krásné zprávy jsem vám psala že bych vše neházela do koše 😉 tím pádem bych tělo podpořila vytaminy ,čaj kontryhel a uvidíte miminko si cestičku najde držím palečky ☘️☘️