Jaké máte zkušenosti s tělískem Mirena?

eva_be
19. čer 2024

Dobrý den, ahoj ženy 🙂
Mám už druhým rokem zavedené tělísko Mirena a nevím zda je to tím, ale přibrala jsem tak 10kg, začaly mi dost padat vlasy a moje psychika je strašná..pořád jsem podrážděná, nervní no hned se rozčílím..bolest v podbřišku a zad..🙏😔 máte to někdo podobně?
Tak by mě zajímalo jestli je tu někdo další s podobnou zkušeností s tělískem..příští týden jdu na gyndu a nejspíš si ho nechám vyndat..🤷‍♀️ díky všem..🌺

lencaa11
19. čer 2024

@eva_be je to tu na koniku i na ememinu tam psala paní úplně stejne příznaky a bylo to z tělíska

eva_be
autor
19. čer 2024

@lencaa11 díky..tak já si najdu nějakou diskuzi, kde se to probírá..😊

lencaa11
19. čer 2024
jancazao
19. čer 2024

@eva_be ano, měla jsem to stejně jako ty. Po vyndání jako by mi sundali kámen z nohy. Do týdne 3 kg dole a během 3 měsíců dalších 7. Veškeré zdravotní problémy pryč.
Každé to prostě nesedne.

eva_be
autor
19. čer 2024

@jancazao děkuji.. 😇 já doufám, že to budu mít stejně..hlavně teda ta psychika mě trápí..🫣
Nečekala jsem, že bych mohla mít takové problémy..přišlo mi, že první rok to bylo docela v pohodě a pak hrozné změny.. 😒

strom14
19. čer 2024

Ja jsem naopak zhubla a celkove jsem byla spokojena

patypresdevaty
20. čer 2024

Jo, taky mám s tělískem cca 6kg navíc oproti dřívějšku... Ale mně to vyhovuje, bývala jsem až moc hubená. Jiné potíže naštěstí nemám, nebo je nepřičítám tělísku 🙂

rosalindamelinda
20. čer 2024

Ano, zcela souhlasím. Mám úplně stejnou zkušenost. Tělísko Mirena je sice dražší, ale bohužel není kvalitnější. Spíš je naopak špatně, že je hormonální a má neblahé vedlejší účinky. Ikdyž se to v příbalovém letáku neuvádí, tak způsobuje nárůst tělesné hmotnosti. Padání vlasů, taky jsem to pozorovala. Nechápu, proč už to dávno není uvedeno jako vedlejší účinky, možná proto, že jsou ženy líné napsat na ty stránky a nahlásit výskyt nového nežádoucího účinku, ale normálně bych to udělala. Protože tohle je hrozné. Můj OG mi taky říkal, že tělísko přibírání na váze nezpůsobuje a já jsem přibrala. Nadváhy z hormonů se nedalo nijak zbavit, ani změnou stravy ani cvičením. Navíc jsem pak byla těhotná a přibrala jsem ještě víc. Takže tělísko určitě nedoporučuji.

eva_be
autor
20. čer 2024

@rosalindamelinda Četla jsem si tady spoustu příběhů žen, které měly stejné problémy..🫣 přišlo mi divné to přibírání, protože jsem taky cvičila, jedla zdravě a s dcerou mám pohybu až, až..no pak jsem četla, že spoustu žen právě přibrala a moje gynekoložka také říkala, že se po něm nepřibírá..🤔 takže už se těším až mi ho vyndá..za mě bych ho také nedoporučila..a to je opravdu jeden z mála vedlejších účinků..

eva_be
autor
20. čer 2024

@strom14 Tak to jsi šťastná žena..😇 škoda, že to tak nepůsobí na všechny..jaký klid by byl..🙏

kampanelad
5. zář 2024

I já napíšu zkušenost. Sice ne Mirena, ale Levosert, ale to je na stejný princip. Řešila jsem problém s extrémně silonou menstruací, nejsilnější tampón mi vydržel max hodinu, byla to hrůza. Tak jsem se nechala přesvědčit na zavedení tělíska. Menstruace malinko zeslábla ( tampón na 2 hodiny), ale za to jsem střídavě krvácela nebo špinila 20; dní z měsíce, někdy i celý měsíc. Po roce jsem to vzdala a včera šlo tělísko ven a já ho teda rozhodně nedoporučuji. Mám totiž podezření ještě na jeden nežádoucí účinek, Ikdyž to bude znít divně. Chodím pravidelně k zubaři a do teď ( je mi 40) jsem neměla jediný kaz. Mám pečlivou zubařku, při preventivce dělává mezizubní rentgen. A po 9 měsících s tělískem najednou na kontrole a hned 3 kazy! Takže někdo přibere, někomu vypadávají vlasy, někomu píská v uších a mě se zkazily zuby. Závidím těm, co jsou bez problémů, Ikdyž, kdo ví....