Entizol, jak je to s účinností hormonální antikoncepce?

ke7
12. pro 2015

Ahoj, nikde jsem nic podobného nenašla, takže zkusím štěstí tady.🙂 Minulý měsíc jsem dostala od lékaře Entizol vaginální tablety na lehkou infekci, brala jsem je dva dny ze sedmidenní pauzy a 7 dni současně s HA Bonadea. Nevíte prosím někdo, jak je to s účinností antikoncepce? Kdy zase budu plně chráněná? Lék jsem dostala poprvé, takže s ním nemám žádnou zkušenost. Předem díky🙂

anitram18
12. pro 2015

@ke7 ahoj,pokud ho pouzivas lokalne,nemusis se bat.Pri uzivani tablet by ucinnost mohla byt snizena...

ke7
autor
12. pro 2015

Ano, užívala jsem ho pouze lokálně🙂 Takže myslíte, že od nového platíčka (tzn. po 3 týdnech bez entizolu), moje antikoncepce již normálně funguje?🙂 Děkuju za reakci!

anitram18
12. pro 2015

@ke7 zalezi,jestli jste nasazovala nove prasky a byla predtim bez antiko,nebo prechazela z jedne antikoncepce na druhou...od toho se odviji,kdy prasky zacinaji fungovat a jestli s nema treba jeste tyden pouzivat napr.barier.antikoncepce....ale to nesouvisi s Entizolem...to by vam mel rict gynekolog nebo je to ev psane v letaku pribal.dane antikoncepce 🙂

ke7
autor
12. pro 2015

Antikoncepci užívám už přes 3 roky pořád stejnou🙂 Lékař mě upozornil, že by během lokální léčby Entizolem mohl být účinek snížen a je doporučena abstinence, v příbalovém letáčku entizolu nic o HA není:( Raději jsem proto celý měsíc abstinovala, tento týden přišla menstruace jako vždy a v neděli nasazuji další platíčko. Jsem jen zmatená z účinku entizolu na ha🙂

anitram18
12. pro 2015

@ke7 tak to uz bych neresila.... ;)

ke7
autor
12. pro 2015

Děkuju moc za radu🙂!

ke7
autor
13. pro 2015

Kdokoliv by měl jakoukoliv další zkušenost či radu, ráda tyto příspěvky uvítám🙂 Taková diskuze nikde není, takže třeba to pomůže více lidem🙂)