Antikoncepce pro kojící matky. Nemůže uškodit miminku?

19. říj 2022

Ahoj maminky,
dnes jsem byla po šestinedělí na gynekologii a řešili jsme s Mudr antikoncepci. Plně kojím, tak mi Mudr napsal antikoncepci pro kojící maminky. Nenapadlo mě se ho zeptat, jak moc antikoncepce ovlivňuje tvorbu a kvalitu mléka a hlavně kolik z toho se dostane do mléka. Sice je to pro kojící matky, ale nemůže to nějak ovlivnit nebo uškodit miminku?
Děkuji

eressiel1020
19. říj 2022

Je to antikoncepce bez hormonů, do mléka se nic nedostane. Mě dal doktor na výběr jestli pilulky nebo injekci jednou za 3 měsíce

klokanka31
19. říj 2022

Já si po šestinedělí nechala dát antinu v injekcích, prý to neškodí, proto to můžou kojící. Teď je malé 2 a půl roku a je v pořádku 🙂

chrystyanna
19. říj 2022

@eressiel1020 no bez hormonů spis ne.
Nízko hormonální spíš. Mě osobně vadí spíš krvácení, co 14 dní díky tomu.

autor
19. říj 2022

@eressiel1020 Mě právě na výběr nedal, řekl, že mi napíše tablety a mě vůbec nenapadlo se ho zeptat na více informací, budu je mít totiž poprvé

autor
19. říj 2022

@klokanka31 To jsem ani nevěděla, že se dají dát injekce, mě na výběr nedal, řekl, že mi napíše antikoncepci, mám je brát teď do konce roku a po novém roce budeme řešit tělísko

autor
19. říj 2022

@chrystyanna Taky berete ty prášky?

pavkova28
19. říj 2022

Už rok beru při kojení tabletky Evelien. Syn je v pořádku 🙂 kojím ještě na uspání a v noci

autor
19. říj 2022

@pavkova28 Já ani nevím, jaké mi napsal jestli ten Evelien nebo Cerazette. V lékárně nebyly, tak je budu mít až zítra

klokanka31
19. říj 2022

Mě doktorka dala na výběr injekce a nebo ještě jedno,myslím tělísko bez hormonů,ale tím si už nejsem jistá. A s injekcemi jsem spokojená, ani ms u toho není 🙂

autor
19. říj 2022

@klokanka31 Mezi dětmi jsem nic nebrala, protože jsme plánovali druhé, takže jsem to nechala tak. Ale teď už se potřebuji chránit a uvažuju nad tělískem, akorát mi Mudr řekl, že až v lednu, že teď mám brát ty prášky a pak mi dá hned tělísko

klokanka31
19. říj 2022

Mamka měla tělísko a spokojená moc nebyla, měla dvakrát i docela velký problémy...a příbuzná zase po tělísku měla pořád cysty 🙄

autor
19. říj 2022

@klokanka31 Mudr říkal, že se stane, že někomu tělísko nesedne, ale že to je opravdu jeden případ z několika, ale to je tak se vším, někomu nesednou tabletky, někomu zase to tělísko, každý reaguje jinak no

mirin89
19. říj 2022

Ja mela Azalii, kojila jsem pres dva roky a i po ukonceni kojeni beru porad tuhle, vyjovuje mi a gynekolog s tim nemel problem. Azalie se bere v kuse, takze ani nemenstruuji.

chrystyanna
19. říj 2022

Ja mam tu evelien, ale mě může holt vadit.
Tělísko jsem nechtěla a nic jiného teď není.
Sterilizaci nechci ani na jedné straně.

autor
19. říj 2022

@mirin89 Ano říkal mi, že tu antikoncepci budu brát teď v kuse bez přerušení, akorát teda nevím jaký druh mi napsal. Až zítra bude v lékárně k vyzvednutí, tak jsem zvědavá

autor
19. říj 2022

@chrystyanna Kdoví, jak mě sedne, uvidím no

macinka1989
19. říj 2022

Já jsem si po šestinedělí nechala napsat antikoncepční kroužky… působí lokálně jako tělísko, takže není problém (3 týdny kroužek, týden bez = menstruace)

autor
20. říj 2022

Holky a chci se ještě zeptat, přibíraly jste po užívání té antikoncepce?

mysh_me
20. říj 2022

Ja jsem mela pri kojeni azalii, tvorbu mleka to neovlivnuje, nejake stopove mnozstvi hormonu do mleka prechazi, ale je to vyhodnoceno jako pro dite bezpecne. Doktorka mi rekla, ze tim jak se mleko tvori z krve, muze se do nej dostat cokoli co je v krvi, a bezne tam prechazi i vlastni hormony, ktere si telo samo tvori, je to normalni vec.
Jinak me osobne ta azalie nesedla, krome pribirani jsem mela i divne nalady a tak celkove jsem nebyla ve sve kuzi, po par mesicich jsem ji zahodila. Ale to je individualni, urcite je s ni spousta lidi spokojenych...

drep
20. říj 2022

Miminku neublíží, ale já na azalii krvácela 3 týdny ze 4, takže jsem to po půl roce vzdala.

chrystyanna
20. říj 2022

@drep já jsem po evelien na tom dost podobně, takže dávám tomu tu krabičku (3x28), a pak se uvidí.

autor
20. říj 2022

@mysh_me Mě právě vůbec včera nenapadlo se Mudr na to všechno zeptat, protože jsem spíše řešila to tělísko. A až cestou domů jsem si říkala, že jsem se na nic neinformovala. Ale teda překvapuje mě, že při těch tabletách se tak krvácí a špiní, což je opravdu obtěžující

autor
20. říj 2022

@drep To krvácení a špinění je teda pěkně otravné, no já to mám brát do té doby, než mi dá tělísko, takže cca do půlky ledna

chrystyanna
20. říj 2022

Proč ti ho nedala hned? Pokud ho chceš spíš.

autor
20. říj 2022

@chrystyanna Říkal, že nejdříve v lednu, že si mám zavolat hned začátkem ledna, že mi udělá štěry a vyšetření a pak hned můžeme aplikovat a že teď mi dá do té doby tu antikoncepci

pavkova28
20. říj 2022

Já tedy jak jsem psala, beru rok a žádné špinění ani krvácení nemám 🙂

autor
20. říj 2022

@pavkova28 Kéž bych to taky tak měla. Uvidím, dnes začnu brát večer první tabletu, uvidím, jak mi sedne, však vysadit jí mohu kdykoliv