Suché oko. Nějaké přírodní řešení?

serafinovicova
22. dub 2024

Ahoj holky, při kontrole na očním mi zjistili, ze mam tzv. suche oko, resp. v mem pripade obě dvě a doporučili mi kapat kapky. Denně sedím i 8 hod u pc, pak řídím auto do práce, z prace, kroužky, obchody apod. Nemáte někdo nějakou zkusenost, jak jde suche oko lecit i jinak nez umělými kapkami? Předem děkuji. Iva

sorboni30
22. dub 2024

@serafinovicova večer bez PC a mobilu. Oči dostávají zabrat tak jim dát klid alespoň večer. Jinak kapat..

anniej
22. dub 2024

Taky na to trpím. Jediné co, tak umělé slzy, ničím jiným to bohužel nezmírníš. Já mám zapnuté na všech elektronických zařízeních Night Shift non-stop, v okamžiku, když se třeba podívam do telefonu svého přítele, který to zapnutý nemá, tak umíram. Vyblokovat to modré světlo můžeš i brýlema k tomu určenými.

veronicka89
22. dub 2024

Ja bych se kapkama s kys. Hylauronovou nebranila...+ bryle co uz tu padly

erika2
23. dub 2024

@serafinovicova taky doporučuji zvlhčující kapky, ale z těch co nejvíc přírodních věcí na zvlhčení očí mě napadá termální voda ve spreji z lékárny např. značka Uriage je sterilní a isotonická (to znamená, že neštípe v očích). Můžeš nastříkat přímo do otevřených očí. Pokud nevydržíš nechat otevřené, tak klidně na víčka, taky to uleví.