Předporodní kurz a těhotenské cvičení v Hradci Králové

pampsi
13. pro 2017

Ahoj holky,
ráda bych se zeptala, zda máte některá zkušenosti s předporodním kurzem a těhotenským cvičením v Hradci Králové. Sháním nějaký kurz od ledna, kam bych mohla chodit. Koukala jsem na http://kurzypromaminky.cz/ a ráda bych se zeptala, zda máte některá osobní zkušenost s tímto kurzem. Nebo jsem ještě narazila na cvičení ve FN HK http://porod1.cz/ .
Budu se těšit na Vaše názory a zkušenosti. Děkuji

galadrielin
15. pro 2017

@pampsi
Ahoj, chodila jsem v říjnu na kurzy porod1 do FNHK. Přednášky (na některých byla i doporučovaná účast partnera) byly hodně zajímavé, současně máš i možnost podívat se v rámci kurzu na porodní sály. Přednášející jsou přímo lékaři a zdravotní sestry z FNHK. Kurz se mi celkově hodně líbil, je to ale spíš pro ty, co nehledají v souvislosti s porodem žádné alternativní metody. Co se týče cvičení, v rámci kurzu lze zakoupit 10 lekcí, chodí se cvičit v pátek do školy pro sluchově postižené (za ZŠ Štefánikova), je to vždy 45 minut. To mi tedy dalo o něco méně, ale spíš proto, že dlouhodobě chodím ještě na jógu, která mně osobně vyhovuje víc. Pokud ale nejsi zvyklá na žádné podobné cvičení, může to být fajn.

pampsi
autor
21. pro 2017

@galadrielin
Ahoj, moc děkuji za názor. Alternativní metody moc nehledám, takže by mi kurzy ve fakultce asi vyhovovali. Na internetu je spousta informací, ale protože čekám první dítě, tak bych právě chtěla slyšet hlavně odborníky.

tyo
21. pro 2017

Ahoj, já jsem na doporučení kamarádky navštěvovala tento kurz: http://predporodnikurzhk.cz/ Kurz se skládá z 10ti lekcí, 9 lekcí jsou přednášky, 10. lekce je návštěva doma v šestinedělí (není povinná, můžeš konzultovat kojení, manipulaci s miminkem apod.). Za sebe kurz mohu vřele doporučit - mimo informací a praktického nácviku v manipulaci s miminkem vyučované podle paní Kiedroňové, dostaneš i informace o kojení, očkování, šestinedělí, přirozeném porodu od duly a "klasickém" porodu v porodnici od zaměstnance FN HK (někdy chodí doktor, jindy porodní asistentka nebo sestra z dětského oddělení). Na lekci Porod na nečisto a Manipulace s miminkem jsou zvaní i tatínkové, manžel informace velice ocenil. Kurz začíná vždy na začátku každého měsíce.

tyo
21. pro 2017

@pampsi Nabízí tam i cvičení, lekce trvá 60 minut, někdy déle - to za mě bylo o hodně slabší, protože se pokaždé cvičí to samé podle stejných písniček 😀

eviicka
21. pro 2017

Chodila jsem stejně jak @galadrielin do FN a byla spokojená. Líbilo se to i manželovi, který že začátku byl trochu skeptický. Ocenila jsem hodně návštěvu sálů.
Na cvičení jsem nechodila, takže tu nemůžu posoudit.

zlorenka
27. pro 2017

Ahoj, jsem přihlášená od ledna na kurz do nemocnice ("proplácí" ho jako jediný VZP 🙂 ). Na cvičení se taky chystám, tak kdyby ses odhodlala, dej vědět, bylo by fajn mít spolubojovnici :D

pampsi
autor
2. led 2018

@zlorenka tak jsem se dnes také přihlásila na kurz do nemocnice. Až mi přihlášku potvrdí, tak napíšu do soukromé zprávy a budu se těšit, že se budeme potkávat 😉

zlorenka
2. led 2018

@pampsi Paráda! Mimochodem, budeš tam brát muže? Já se nějako nemůžu rozhoupat 🙂

pampsi
autor
2. led 2018

@zlorenka poprvé určitě ne, protože se chci sama rozkoukat, ale na další lekce pravděpodobně ano, protože na mě bude stejně čekat, tak aby neseděl v zimě v autě 🙂

zlorenka
2. led 2018

@pampsi Já to tady právě studuju... "doporučujeme účast partnera a rodičky zejména na první přednášce kurzu (účast není povinná)" ...Porod (jednotlivé fáze, řešení komplikací), otec u porodu – vše názorně vysvětleno na vlastním videozáznamu „Otec u porodu“. Hm hm... :D

eviicka
2. led 2018

@pampsi
@zlorenka
Holky, jak už jsem psala, pro chlapy je opravdu hlavně ta první. Což je nepraktické, taky jsem váhala, jestli ho tam brát 🙂 (a jestli vůbec by šel)
Na druhé kvůli práci nebyl a ta byla celá o kojení, tam to ani pro něho moc nebylo.

galadrielin
3. led 2018

Pro partnery je vážně hlavně ta první přednáška a následně tuším ta čtvrtá (hodně se zam rozebírá psychika ženy během těhotenství a po porodu, vliv hormonů na psychiku, ale i vliv těhotenství ženy na psychiku muže). Určitě ho aspoň na tu první vezměte, jsou to jen 2 hodiny, takže se to přežít dá.

winter
3. led 2018

Také jsem chodila na kurz do fakultky, manžel byl se mnou jen na prohlídce sálů - tu jsem ocenila nejvíc. Přeci jen jsem byla klidnější, když jsem věděla, kam mám přesně jít a nebloudit s bolestmi v labyrintu budovy porodnice. 😉

pampsi
autor
6. led 2018

Původně jsem s sebou manžela na první hodinu brát nechtěla, ale máte pravdu, že to i sama FN píše na svých stránkách, že je žádoucí, aby na první hodině partner byl. Při prvním čtení jsem si toho ani nevšimla, takže děkuji, že jste na to upozornily 🙂. V pondělí tedy vezmu manžela s sebou 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru