Aniball, používáte to opravdu všechny?

monis87
7. kvě 2015

Ahoj holky, pročítala jsem nějaké dizkuze ohledně aniballu, asi je to dobrá věc, ale myslím, že to zvládnu i bez toho...poprosím o Vaše názory...používáte to opravdu všechny?? Jsem 35tt, tak mám nejvyšší čas 😵

anjelita
7. kvě 2015

Samozrejme ze to zvladnes i bez nej, ale myslim si ze pokud chces vedet na co se pripravit a chces z porodu vyjit bez strachu, diskomfortu a pokud mozno i poraneni, je to rozhodne dobra vec. Prece jen ti to pomuze poznat vlastni telo a i zvolit polohu ktera ti bude nejvic vyhovovat. K porodu uz pak pujdes ostrilena 😎

kattyd
7. kvě 2015

Nepouzivam a ani me to nelaka. Pokud to nekoho uklidni, tak at si to trenuje...

apacheee
AMBASADORKA
7. kvě 2015

Podle mě je to ohromná pomoc a podpora. Samozřejmě, že porodíš bez toho, ale pro mě bylo super moct hned sedět a v pohodě chodit. kDyž jsem viděla ostatní rodičky, jak chodí, byla jsem fakt vděčná, že jsem do toho šla🙂

adypro
7. kvě 2015

Já jsem taky ráda, že jsem ho měla, při abnormální rotaci dítěte, moji rupturu 1. stupně PA hodnotila jako super výsledek, a to jsem rodila kvůli vyčerpání v polosedě, takže nic moc. Když se dítě má narodit obličejem nahoru hrozí větší poranění nebo rovnou císař, protože se porod vleče. Podruhé jdu do toho zase. Když jsem viděla kamarádku pár dní po porodu, jak si nemůže ani sednout, no nevím.
Ale jasně, že to zvládneš i bez toho a i bez balónku je šance porodit bez poranění. Jde o to s kým rodíš a kde, to je zásadní a důležitější než balonek.

deenyska
7. kvě 2015

@monis87 Já teda osobní zkušenost nemám, ale jestli tě zajímá i můj názor 🙂 .....podle mě je to spíš jak se říká "tahání pěněz". Osobně si myslím, že možný nástřih při porodu a následné poporodní hojení záleží na porodu jako takovém. Sestřenice se nástřihu bála jak čert kříže a vyzkoušela snad všechno možné, aby nutnost nástřihu minimalizovala - anibal asi ne, myslím, že tehdy na trhu nic takového ještě nebylo. No, a nástřihu se stejně nevyhnula. Hojila se dobře, protože nástřih měla malý a samozřejmě se co hodinu chodila sprchovat. Chválila si Rosalgin oplachy. Já jsem taky nic podobného nepoužívala, při prvním porodu jsem byla fiknutá až k zadku, ale fiknutá bych takhle moc byla i při používání jakékoliv prevence nástřihu, protože syn musel být rychle venku, rodila jsem na 8 cm. Ačkoliv jsem dodržovala hygienu, stejně jsem se hojila špatně, protože prostě nástřih byl jaký byl. Ale chodila jsem normálně. U druhého porodu, kdy, alespoň podle mých informací, většinou už nástřih neprobíhá, u mě opět proběhl, ale tak rozsáhlý nástřih jako u prvního porodu nebyl potřeba. Nicméně i tak se mi u jizvy udělal obrovský otok, který splaskával celé šestinedělí, ne-li déle. Otok byl reakcí na šití při první porodu. Moje ségra rodila 4kg velké miminko, nástřih měla běžný a hojila se naprosto bez problémů. Kamarádka nebyla ani při jednom ze tří porodů střižená a žádnou prevenci neaplikovala. Podle mě, každé těhotenství je nejistý podnik od začátku až do samého konce a porod samotný je něco, jehož průběh nelze dopředu odhadnout. Takže osobně tomuto moc nefandím. Na druhou stranu ale.... jestli tomu nějaká maminka čekatelka věří, bojí se porodu či nějaké jeho etapy a je přesvědčená, že jí tahle nebo jiná pomůcka porod usnadní, myslím, že je rozumné do něčeho takového investovat. I kdyby ji to mělo "jen" uklidnit. Takže závěrem asi souhlasím s @kattyd 😉

alyssa18
7. kvě 2015

Já jsem s Aniballem cvičila, a i když jsem se samovolně natrhla (na 3 stehy), nelituji. Věděla jsem, jak tlačit, co dělat, byla to pro mě velká psychická jistota. Jasně, že se to dá zvládnout i bez Aniballu, ale přesně, jak píše @apacheee - bylo super moct hned sedět, chodit, dát si nohu přes nohu... (Ovšem vražedné pohledy ostatních maminek, které měly asi větší poranění, už tak super nebyly. 😀) Za mě ANO.

matyldaaa
7. kvě 2015

Používala jsem Epi-no (stejné jako Aniball, jen jiná značka)...nestříhali mě, nešili mě....takže za mě - rozhodně ANO, používat! A to musím sebekriticky říct, že jsem necvičila poctivě každý den, ale minimálně obden ano (na max. 10 minut).

teenyel
7. kvě 2015

Ještě nemám vlastní zkušenost, ale už mám objednán odsud z koníka a určitě cvičit chci. Jsem smířená s tím, že k poranění může dojít i se cvičením, jasně, bude záležet na porodu. Ale já chci být připravená, chci aspoň v rámci možností zjistit, jak vypadá takový tlak, naučit se vytlačovat, zjistit, jaká poloha je mi pohodlná, jaká ne. Beru to jako zjišťování informací o sobě samé a jako obrovskou psychickou podporu. Pokud by to dopomohlo k menšímu poranění, je to dle mne bonus navíc 🙂 A myslím si, že to vyjde na pár korun, koupila jsem použitý, jen jsem dokoupila nelubrikované kondomy, gel a sterilizační hrnek a plánuji potom zase prodat 🙂 Takže víceméně dle mne to draze nevyjde a za zkoušku stojí 🙂

monis87
autor
7. kvě 2015

Děkuji za reakce holky...stále jsem názoru si anibal nepořizovat, jen abych pak nelitovala 🙂
Řekla bych, jak se to všechno blíží, že to vůbec neřeším, nechávám tomu volný průběh a ono to nějak dopadne .-) zvládli to ostatní tak to přeci zvládnu i já...

apacheee
AMBASADORKA
7. kvě 2015

@alyssa18 Taky na mě některé maminky zahlížely, ale spíš udiveně. Ono se hned rozkřiklo, že jsem rodila KP a opravdu jediná jsem tam byla pohyblivá naprosto v pohodě:(

liska01
7. kvě 2015

Cvičila jsem poctivě a stejně jsem skončila roztrhaná a nastřižená, malá šla ručičkou napřed a ještě měla pupečník omotaný okolo krku a nohy, tak mě střihli, aby byla rychle venku. Ale nelituji, do poslední chvíle jsem si myslela, že to bude pohoda. 🙂 Při dalším zase pocvičím.

zo_ja
7. kvě 2015

Ne. Zásadní vliv to nemá, zjišťovala jsem u PA, i těch, co se hodně zabývají statistikami, výzkumy atp.
Osobně i bez toho jsem v pohodě porodila více než čtyřkilové děti. U porodu to funguje trochu jinak - porodní cesty se roztahují za velmi specifických hormonálních podmínek, které prostě nastanou až za toho porodu. Plus záleží, jak se u porodu chová miminko a dalších okolnostech.
Důležitější vnímám např. vlastní tempo porodu, vlastní volbu polohy při rození miminka (a rozhodně tím nemyslím v rámci náklonu zádové opěrky na koze), žádné tlačení, pěkně v klidu, žádná chemie, která ovlivňuje miminko a jeho hledání cesty ven, vnímání matky a možnosti pohybu, jak pomáhat miminku i právě výběr porodní polohy, současně čas a cítění, kde je miminko a co s tím. 😉

Samozřejmě vleže na zádech s oxytocinem je to problém - dítě nemusí stíhat rotovat, odpočinek není, tlak je velký a porodní kanál značně zúžený a tlak jde do míst, kam by v jiné poloze vůbec nešel.

bunny123
8. kvě 2015

Ja byla nastrizena hodne, hojilo se to spatne, dlouhe mesice pridruzene problemy. Vycitala jsem si, ze jsem se anibal bala pouzivat. I kdyz dcera sla take rucickou napred a potrhala by me asi stejne, znat to hojeni dopredu, nad anibalem nevaham 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru