Aniball - budu moc ráda za vaše zkušenosti

len_ka82
19. bře 2015

Ahoj, jsem tu nová 😀 Termín porodu mám 28.4. Dneska mi moje doktorka dala letáček o balonku Aniball.Tak jsem se dívala na stránky a zní to docela zajímavě. Moc si to ale nedovedu představit a váhám, jestli koupit. Mám i strach, jestli tím nemůžu vyvolat porod předčasně...Vím, že tady už o této pomůcce jsou nějaké připomínky, ale mě zajímají opravdové zkušenosti - jestli fakt pomohl nebo ne. Takové jsem tady nenašla...po porodu. Prosím vás, které máte po porodu a cvičily jste s ním...budu moc ráda za vaše zkušenosti 🙂 Díky, Lenka.

matous24
19. bře 2015

Cvičila jsem, ikdyz to nebyla sranda, ale nacvicila jsem 30 cm... Malý měl hlavičku s obvodem 37 cm a já měla dva stehy... A to kvůli tomu, že jsem nebyla úplně otevřena a už jsem po 24 hodinách v bolestech prostě tlačit musela... 😔 PA s doktorkou ho na poslední chvíli chytaly... Neverily mi, že už půjde... Hlavně mi to pomohlo i psychicky, z porodu jsem neměla vůbec strach a přesně jsem věděla, jak mám tlačit, takže za mě super a radím do toho jít... 🙂

len_ka82
autor
19. bře 2015

@matous24 Díky moc za zkušenost 😉 Teď jsem i četla o tom, že nějaká maminka rodila v porodnici, kde si dělají statistiku o Aniballu a zaznamenávají výsledky... No asi do toho půjdu 🙂 Jsou ale pro mě opravdu důležité porody, ty mě přesvědčí nejlíp 🙂 Jsem prvorodička, takže se trochu bojím...

matous24
19. bře 2015

Je tady i skupina Aniball a Epino... 🙂

eileenk
19. bře 2015

Já mám termín 10.4. a cvičím s ním, věřím že to člověku pomůže (poznáš jak tlačit, nepřekvapí Tě co se s tělem děje a svaly i hráz se připraví). Přihlas se do skupinky jak psala @matous24, je to tady: https://www.modrykonik.cz/group/6279/detail/
Těhotné si tam radí o průběhu cvičení a po porodu tam píšou svoje zkušenosti, nikde jinde zde to tak hezky pohromadě nenajdeš.

mysonek
19. bře 2015

@len_ka82 cvičila jsem s epi-no, což je prakticky to samé a porod v pohodě. Bez jediného stehu, byla jsem prvorodička. Stihla jsem nacvičit jen 24cm a i to pomohlo. A pomohlo to i psychicky. Takže doporučuji.

matous24
19. bře 2015

Ještě jsem chtěla napsat, že je tvoje doktorka super, většina gynekologu o tom ani neví nebo k tomu nemají postoj... 🙂

lennus
19. bře 2015

Holky a je rozdíl mezi Aniballem a Epino?

mysonek
19. bře 2015

@lennus myslím, že rozdíl moc není, teda krom ceny. Epi.no je originál, Aniball kopie. V době kdy jsem rodila bylo jen Epi-no, jinak bych si koupila určitě ten levnější.

lennus
19. bře 2015

@mysonek Já o tom taky uvažovala, dozvěděla jsem se o tom od kolegyně, která měla rodit po mně, ale nakonec to na mě přišlo o sedm týdnů dříve a už jsem nestihla. Sice malý nástřih byl, i šití, ale nic jsem necítila, až pak pár dní doma, ale celkově dobrý.

len_ka82
autor
19. bře 2015

@matous24 To máš pravdu, jsem u ní už 8 let a jsem hrozně spokojená. Je to inteligentní ženská, která se zajímá o všechno mám pocit.Má dobrý názory. Netlačí mladým holkám antikoncepci, ani očkování atd. prostě neprosazuje jeden názor, který se hodí hlavně farmaprůmyslu, kteří to do nás pěkně tlačí 😉 Takže i z tohoto důvodu si říkám, že když mi to doporučí ona, má to smysl... Akorát jsem o tom nikdy předtím neslyšela, tak mě o tom zajímá co nejvíc 🙂

len_ka82
autor
19. bře 2015

Jinak rozdíl mezi ním a epinem přesně nevím - ale co jsem zatím dnes stihla přečíst, určitě se kloním k českému aniballu - kvůli ceně a taky se mi líbí možnost koupit jen ten náhradní balonek za pár korun...to je mi sympatické 🙂 Mohla bych jej pak předat kamarádce a ona by si dokoupila jen ten náhradní... No asi jdu objednávat když to čtu.

sasi2222
20. bře 2015

@len_ka82 Ideální je používat s kondomem, nijak to neomezuje, spíš naopak ... člověk nemusí po každém použití řešit desinfekci balonku 🙂 pak vysterilizovat a ani náhradní balonek není třeba 🙂

len_ka82
autor
21. bře 2015

@sasi2222 Já jsem odpůrce kondomů 😅

sasi2222
21. bře 2015

@len_ka82 Tak to je pak jiná :D já mám takové ty lékařské a přijde mi to fakt praktické, ale každý musí podle sebe 🙂

finaud
29. dub 2015

zdravím děvčata,
jsem ve 33.týdnů a ráda bych věděla, zda mohu cvičit dříve než ve 36.týdnu?
Aniball si chci pořídit a ještě hledám na netu zajimavé nabídky, zda nebude nějaká sleva :o)

díky za info, 😉

amazonka.k
29. dub 2015

@sasi2222 Zase proč sterilizovat ? Prostředí v pochvě sterilní není a ani běžný kondom sterilní není...

sasi2222
29. dub 2015

@amazonka.k pokud mas balonek po nekom, tak si netrofnes ho nevysterilizovat nebo aspon ja ne 🙂

amazonka.k
29. dub 2015

@sasi2222 Jo, jasně, to jo, já bych si teda hlavně něco podobného po někom asi nekoupila, prakticky s čímkoliv jiným nemám problém, ale z aniballu z druhé ruky bych neměla dobrý pocit, to je ovšem věc názoru 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru