Jaké doklady jsou potřeba k osvojení dítěte?

speratovalucie
27. črc 2015

Ahoj maminky, ráda bych se zeptala vás, které se v tom orientujete nebo jste to zažily: Jaké doklady jsou potřeba k osvojení dítěte? Syn nemá v RL uvedeného otce a rádi bychom, aby si manžel syna osvojil. Nevíte, co je k tomu vše potřeba? Psala jsem na úřad a už je to přes týden a nedočkala jsem se odpovědi, ačkoli tam paní je. Z matriky mi paní řekla, ať jí prvně napíšu a že mi vše potřebné řekne. Nedočkala jsem se. A tak tam nechci letět, aby mě zase poslala domů pro x dalších věcí.

anina32
27. črc 2015

Pokud nemá otce uvedeného tak budou nejspíš stačit jen rodné listy, oddací list a případně nějaké čestné prohlášení od manžela který osvojuje. My jsme to měli složitější protože syn měl uvedeného v rodném listě bio otce který se o něj nezajímal, takže byli potřeba i posudky od lékařů, od zaměstnavatele a z obecní rady a celé jednání probíhalo u soudu. Ale ve vašem případě to bude asi spíš jen formalita.Celé to mám popsané v této diskuzi, ale u nás to bylo opravdu zdlouhavé. https://www.modrykonik.cz/forum/paragrafy/osvojeni-biologicky-otec-brani-ale-nema-zajem-o-dite/

speratovalucie
autor
27. črc 2015

Děkuji
@anina32