Zase mi hrozí překotný porod. Zkušenosti?

karolinka2021
4. únor 2021

Zdravím ženy, pred 14 mesici jsem mela prekotny porod, tj. od probuzení do porodu 1,5 hod. A záchranka mě stihla sotva dovézt do porodnice (bydlíme 35 min hodne rychlou jízdou od porodnice). Ted mam pred 2. Porodem a doktor mi rovnou řekl ať si hned volám záchranku, ze to bude rychlé. Dost se bojim, že budu rodit nakonec doma, nebo v sanitě. Máte s tím některá už zkušenosti? Nějaká příprava, nebo tak? 😄

leniczka23
4. únor 2021

No možná bych si doma připravila dost dek a ručníků, nůžky a panáka pro manžela 😁 kamarádka takhle doma porodila, když přijela sanitka bylo jasný že už to nestihne, tak zadrepla u stolu a malá se narodila doma😊 přeji ti krásný porod ať bude doma, v sanitce nebo v porodnici.

veruuu_kubesovic
4. únor 2021

@karolinka2021
no upřímně bych se na to připravila, že můžeš rodit doma nebo v sanitce, ovšem taky třeba až na porodním boxu 🙂
mám za sebou 2 porody (první 2,5h a druhý 55min) a chceme ještě třetího prcka a jsem připravená, že když tak odrodím doma (už u druhého porodu mi můj gynekolog říkal, že mám jet do porodnice, jakmile mě "píchne") a jinou porodnici poblíž nemáš? 35min je dost daleko...

karolinka2021
autor
4. únor 2021

@leniczka23 deky mam nachystane, nůžky zatim ne a chlap se toho děsí jak čert kříže 😄

karolinka2021
autor
4. únor 2021

@veruuu_kubesovic bohuzel nic bližšího neni. Muzu byt rada, ze ZZS alespon vyjíždí z bližšího města a meli by tu byt do 10 minut od zavolání 😉

mamikry
4. únor 2021

@karolinka2021 Kamaradka byla kvuli prekotnemu pred terminem hospitalizovana, aby se zase neco nepo... Muzete to zkusit resit i takhle.

veruuu_kubesovic
4. únor 2021

@karolinka2021 a nebo nechat se hospitalizovat, pár dní předem? to mi nabízel můj gynekolog...

huggieska
4. únor 2021

Fajn je tento článek: http://annakohutova.cz/prekotny-porod-jak-postu...
Kamarádka v podobné situaci si domluvila komunitní porodní asistentku, co bydlela blíž než je porodnice a společně se připravovaly i na variantu porodu doma. Což nakonec tak dopadlo, měla u sebe zdravotníka a byla klidnější. Nevíš o někom poblíž?

amazonkajanik
4. únor 2021

@veruuu_kubesovic tak to by u mě neprošlo. Ráno jsme byla na predporodni kontrole a doktorka tvrdila,že máme času,že to jen tak nebude. Za 9h na to na mě zírala,jak to,že jsem porodila 😁 od prasknutí vody doma, do porodu uběhlo 40min

veruuu_kubesovic
4. únor 2021

@amazonkajanik na me taky nechápavě koukali, že podle nich podruhé rozhodne nerodim...nepomohlo ani me tvrzení, že předchozí porod začal stejně...pak teda až v 9:10h na porodním boxu, za 35min jsem mela odrozeno...

jeen
4. únor 2021

První porod jsem měla taky překotný 1h 40 min. Druhý 3 hod (nepraskla voda), takže druhý rychlejší nemusí být pravidlo. Ale počítala jsem i s variantou volání sanitky a naštěstí nám starší hlídala od předchozího dne babička, takže jsme okamžitě jeli.

sylvusska
4. únor 2021

Ja mam za sebou 2 porody, prvni vyvolavany po odtoku vody, za 2h mala na svete, coz jsem byla rada, podle nich se mel teprv v nemocnici porod rozjizdet a ja jim tvrdila, ze tlacim, ze mi je fakt dost mizerne. Takze nestihli jakkoliv umele zasahnout, coz jsem byla rada.Druhy porod mi rekla doktorka primo, ze pri prvni kontrakci okamzite jet do porodnice, ze porod bude rychly, ale nastup kontkraci - 4h bezbolestne jen simrani po 3minutach, jsem mela odjet podle doktorky i tak do porodnice, ikdyz ty kontrakce neboli a myslim si, ze to kontrakce jsou, v porodnici me poslali zpet, ze pokud nemam bolesti, tak nerodim, at to zaspim, za hodinu jsem byla zpet s kontrakcema po 1 minute, bolesti se za tu hodinu rapidne zmenily, ale vubec to nebrali personal v zretel, ze mi zkusi prasknout vodu :D za 5 minut byl maly na svete od odtoku vody. Kdyz by mi praskla voda nekde mimo nemocnici, tak to nestihnem :D Za 6 tydnu me ceka 3.porod a vcelku se toho desim taky, co bude. Kdyz bude manzel v praci, ma dojezd 40 minut dom, pak 10 minut porodnice.

maaaadlaaaaa
4. únor 2021

@karolinka2021 řídila bych se tím, co napsala @huggieska. Připravuji se na všechny varianty a tenhle článek je super, já si ještě pro klid nastudovala i první pomoc atd.

lenerka1
4. únor 2021

Připravila bych se psychicky na to, že prostě "při nejhorším" se miminko narodí doma, muž ať si nastuduje, co případně má udělat než přijede sanitka (nebo kámoška, babička, prostě někdo, kdo pravděpodobně bude v tu dobu poblíž) a být v klidu, překotné porody bývají většinou v pohodě bez komplikací. Jinak pro uklidnění, mě nepustili domů z poradny, že už mám půl porodu za sebou a si nechali mě hned v porodnici. Tvrdila jsem, že nerodím a jedu domů...když bych to udělala, tak je malá narozena doma, od první větší kontrakce byla za 10 minut venku bez jakéhokoliv zatlačení. Takže něco odchytnou i doktoři v poradně 🙂

jannym
4. únor 2021

Ja si prekotny porod doma strihla, najednu stranu to bylo super, strasne me prekvapil manzel, ze to zvladnul, ale opakovat bych to nechtela, jako od zavolani zachranky kdy mi doslo ze tohle uz fakt nebude ok, po dite venku a prijezd zachranky ubehlo 5 min, pripravte si nekam k posteli kupu rucniku nebo deku co potom obetujete, na postel nepropustne pristeradlo nebo chranic matrace a stale nabity telefon a klid, muze to tak dopadnout ale nemusi, ale kdo je pripraven neni prekvapen

janule1940
4. únor 2021

Doporucuji nastudovat zde,pro případ: http://annakohutova.cz/prekotny-porod-jak-postu...

iulia
4. únor 2021

Já mám dvě děti a oba porody překotné - ten druhý o poloviny kratší než první. Po každém porodu silné krvácení. Takže třetí už lékaři nedoporučily. A pamatuji si, že při kontracích po 10 minut to bylo najednou po 5 minutách, po 3 minutách ...... Neuvěřitelná rychlost. A to máme porodnici 10 minut od domu.

karolinka2021
autor
4. únor 2021

@lenerka1 tak to mas dobry. V době covidove mi prijde ze me do nemocnice nechtějí ani na ten porod. Kdyz jsem mela vyhrez plotynky pred par mesici, radsi mi dali domu všemožné prasky proti bolesti - hlavne abych jim zase neskončila na příjmu.

karolinka2021
autor
4. únor 2021

@jannym tak včera jsme s mužem studovali a nacvicovali, ale mas pravdu, clovek o to asi moc nestojí. A je pravda, ze mi po prvním porodu bylo strasne zle, byla jsem v šoku, bílá jak stěna a pak jsem sebou jeste sekla ve sprše. Ale alespon vim, ze jsi to taky zvladla 😉 a hlavne ze mimca jsou v poradku

amazonkajanik
4. únor 2021

@veruuu_kubesovic no já byla 38+6 a v porodnici jsem jen řekla,že mamka taky rodila rychle. Naštěstí tam byla sestra,co nás zná,tak věděla,o čem mluvím 😊

aneta_v
4. únor 2021

@karolinka2021 hodina a půl je ještě dobrý, já stihla první porod za 25 min od prasknutí plodovky a druhý za 35 (o půl kila těžší dítě) 😆 A kontrakce z nuly po 2min, vždy jsem přeskočila první dobu porodní 😄 četla jsem si o samoporodu, který jsem usoudila, že nedám, a měla jsem nachystaný pytel s prostěradlem a dekou, co jsem i vezla s sebou v autě. Jinak se na to moc připravit asi nedá 🤷‍♀️

jannym
4. únor 2021

@karolinka2021 jinak operatorka rychle byla super, uplne v klidu davala instrukce, co a jak a takze odpadlo takoveto pane boze co mam delat...

jironymou1
4. únor 2021

Moje 2 prekotne porody:
Prvni: od prvni kontrakce ihned praskla voda - 57 minut, mala sla na svet necele 2 minuty.Do porodnice jsme jeli pul hodiny.Doktor me ujistoval, ze urcite jeste nerodim.Ze jsem prvorodicka a ze ta boleste bude jeste vetsi.Rikam mu: tak to chcipnu.On dame monitor a uvidime: dal monitor nekam odesel...malem jsem tam zhebla.Vratil se za par minut (pro me vecnost) rikam mu: ja to nevydrzim.Boli to jako krava v zadech a asi se poseru.On mate rychle kontrakce.Pojdte na kozu.Rikam mu: ja tam nevylezu.Hrozne to boli.Dokor: maminko klid...podivame se na to.Bude hur.No hlavicka uz byla venku...
Druhy porod: gyndar, doktori v nemocncici: radeji si zavolejte zachranku... tady mate cislo. Rano krev, termin porodu za 2 tydny. Druhy porod od prvni kontrakce 1h 54 minut.Dite slo na svet 5 minut a par vterin.V nemocnici opet: no to mate trosku krve.A kontrakce zadne.Mame plno, posleme Vas domu.Ja: to ani nezkousejte.Prvni jsem mela do hodiny a malem jsem to nestihla.No tak vas sem dame na pozorovani... a zacal ten ficak 😂😂😂 takze takhle moje prekonte.

U prvniho jsem byla v soku.Nez jsem se rozkoukala, bylo a to a byla jsem teda za to vdecna.U druheho jsem opravdu mela nervy, jestli dojedeme.Stihli jsme to...

barmil
5. únor 2021

@karolinka2021 známá odrodila svoje 4.dite doma ve sprse. Začaly kontrakce, sla do sprchy si nahrát zada a uz to bylo. Manzel volal rychlou a ona sedela ve sprchaci a dělala bonding. Byly obe naštěstí v poradku.

karolinka2021
autor
6. únor 2021

Tak jsem nakonec odrodila 5.2. hned 2. den po napsání příspěvku a naštěstí vše proběhlo v běžném časovém plánu, i když převoz byl sanitou. Ještě že mi nepraskla voda a ZZS jsem nezašpinila vůz. Za hoďku a pul co jsem v klidu volala 155 byla malá venku 😉

zenazaba
7. únor 2021

Ja. Od prvej kontrakcie do porodu hodina. Porodnica od domu pol hodinu cesty. Manzel to proste preletel. Prisla som a hned som isla rodit.

bertik20
10. únor 2021

První porod dvojčata - 2 hodiny... Druhý porod 1 dítě - hodinu... Jsem přesvědčená, že kdyby byl 3 porod, tak porodím doma 😂😂😂 na to se asi připravit nedá...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru