Všichni v rodině jsou proti jménu, které jsme vybrali. Měli jste to také tak?

michnovka
28. lis 2017

Vybrali jsme jméno Filip pro našeho syna (byl to spíš kompromis, nijak extra se nám nelíbí, ale nic lepšího jsme k našemu příjmení nevymysleli). Celé příbuzenstvo, bez výjimky, je ale proti. Nelíbí se jim. Měli jste podobnou situaci? Zvykne si pak rodina? Nebo jste nakonec vybrali jiné jméno?

keicy
28. lis 2017

Neměli na vybranou, navíc bych řekla, že Filip je naprosto normální jméno. Můžete jim zkusit nabídnout šílenou alternativu, a uvidíte jak rádi budu za Filipa 🙂

tawiyelan
28. lis 2017

Máme syna Alberta. Taky kompromis k příjmení, chtěla jsem jméno bez háčků a čárek a Karel, co se mi líbí, se narodil o 9 měsíců dřív, než syn. Jméno si brali do pusy všichni, jedni kvůli obchodům, jiní kvůli nějaké dřívější negativní zkušenosti... Po narození je to ale pro všechny Bertík, Berťa, Bert a na hanění už všichni zapomenuli. Nedejte se, je to Vaše dítě, ne příbuzných 🙂

bayt
28. lis 2017

@michnovka Možná z vás cítí, že jste kvůli tomu jménu nejistí, zase až tak se vám nelíbí a je to kompromis. My máme jméno vybrané snad sedm let a sdělovali jsme ho stylem "opovaž se na to něco říct...maximálně pochvalu" :D

aronek
28. lis 2017

Se jmény bojujeme do teď. Když nejstaršímu řeknu Honzo, babička hned opravuje a nejmladší Johanku taky pořád komentovali, co je to za výmysl. Ale naše děti, naše rozhodnutí, smířit se museli

kuliseks
28. lis 2017

Filip je naprosto normalni, je videt, ze pribuzni jsou tipy, co radi mluvi do vseho 😉 my mame vybrane nezvykle jmeno, tak to chapu, ze nekdo pronese proboha, to snad ne🙂 ale u vas tomu teda nerozumim. Nedat se! Oni si zvyknou. Starsi syn se taky jmenuje nezvykle a i kdyz je to v kalendari, nekdo byl pro nekdo proti, ale zvykli si vsichni a uz nikdo neremca, dokonce se zacalo i nekterym libit. Nejlepsi je asi do budoucna o vsem mlcet. Ony ty celebrity asi vedi, proc nikde nic nerikaji predem🙂 kazdej by to kritizoval a komentoval🙂

markytka21
28. lis 2017

Filip je krásné jméno, měla jsem ho napsaného u prvního, ale byla holčička a pak mi ho známá vyfoukla 🙂, teď napotřetí jsme dali Erik a vybírali jsme jen s manželem, protože by nám do toho všichni chtěli KECAT!!! a myslím, že by se našlo hodně proti a tak to vzali jako fakt. A můj dědeček říkal, že každé jméno je krásné, když se pěkně říká 🙂

cupylupy
28. lis 2017

Filip je krásné jméno 🙂 též máme Filípka. Dejte takové jméno které se vám líbí a na ostatní kašlete. My chtěli holčičku Emmu a též byly kecy pro to druhé M, ale nakonec to byl chlapeček 🙂

betelgeuzz
28. lis 2017

Vaše dítě, vaše volba, ostatní vám do toho nemají co kecat. Zkusla bych, jak radí @keicy říct nějaký šílený jméno a pak budou ještě rádi, že dáte Filipa 🙂 Mně příjde Filip jako pěkné jméno, nic extravagantního, ani úplně běžné jméno. ale pokud si sami nejste jisti, můžete ještě hledat, dívali jste se do knížky Jak se bude jmenovat? tam je spoustu jmen, která v kalendáři nejsou.

biedronka10
28. lis 2017

Jednoduche, neresit co si mysli pribuzni, jejich dite to neni. Rozhodnete se vy dva jak chcete aby se dite jmenovalo. Ja jsem absolutne ignorovala celou radoby prizen a udelala jsem dobre, jinak by to byl dalsi Jirik nebo Marie.

pavca1982
28. lis 2017

Ano byl to boj...Damiánovi je už skoro 11let😉

aguaverde
28. lis 2017

Jména vždy říkáme až po narození i s pohlavím😂😎 nikdo už pak nemá šanci protestovat 😂 ani nebrblou, že mají děti dvě jména.....

rebe
28. lis 2017

Znovu a znovu si potvrzuji, jaké jsme měli štěstí, že jsme jméno po celé těhotenství nemohli vybrat, takže jsme ho oznámili až po narozen dcery 😀 Podruhé jsme si ho jako překvapení už nechali schválně a musím říct, že ani tentokrát si nikdo proti jménu narozeného dítěte nedovolil nic namítat. Na jednom jméně se celá rodina nikdy neshodne, proto je asi nejlepší si ho vybrat jen podle sebe.
K dotazu: rodina si zvykne. Jakékoli jméno, když se říká s láskou, je krásné.

klaarusa
28. lis 2017

Určitě dejte na své pocity. Pokud chcete dát jméno Filip, tak ho dejte. My jsme pro dcerku vybrali jméno, které pribuzenstvo také kritizovali. To bylo: to je moc dlouhé, to se nehodí k příjmení, to je ta a ta a to určitě nedavejte... a hned vymysleli jména, která máme dát. Musím říct, že nás nahlodali, chvíli jsme počítali i s jinou variantou. Ale pak jsme si to prostě prosadili. Prostě naše miminko v bříšku už vybrané jméno má a smirte se s tim.

jaja01k
28. lis 2017

Jo, tohle znam. Pro prvniho syna jsme vybrali jmeno Roman, podle me normalni jmeno. Byl to taky vlastne kompromis, po dlouhem vybirani jsme byli radi, ze jsme se s manzelem na nejakem jmenu vubec shodli. Ale ty reakce. Nikomu se to jmeno nelibilo, moje babicka dokonce rekla, ze to je hnusne jmeno. Porad mi nekdo predhazoval jine navrhy. Musim priznat, ze mi to bylo i trochu lito. Ale neustoupila jsem, a kdyz se syn narodil, nikdo uz to neresil, vsichni si na Romana rychle zvykli 🙂
A co maji proti Filipovi, vzdyt to je bezne, pekne jmeno. Na ostatni nehled, nikdy se nezavdecis vsem, a oni si zvyknou 🙂

cizinkaa
28. lis 2017

Cekala jsem nejakou hruzu misto jmena. Taky mame Filipa. Ale prijmenim. Jinak je to Tonicek. 🙂Nenapadlo by me, ze nekdo muze byt razantne tak proti uplne normalnimu hezkemu jmenu. Nedejte se! 🙂

35_a_budu_mamka
28. lis 2017

@michnovka Rodina si zvykne urcite. My jsme take meli od vsech nasich 4 rodicu "lepsi" navrhy, nez nami vybrane jmeno a stale doufali, ze dame nejake jejich, ale smula, dali jsme to nase a zvykli si bez reci😉

marinazhodonina
28. lis 2017

My jsme se tomu vyhnuli tím, že jsem v těhotenství říkala miminu Fridolín. Myslela jsem si, že to všichni pochopí, jako že je to pracovní jméno. Ale chudák tchyně si myslela, že je to jako vážně a dokonce manželovi říkala, že se mnou má promluvit, že sice ví, že nám do toho nemá co kecat, ale že Fridolín je hrozné jméno 🙂 Tak pak byli vděční za to, co jsme dali. I když má kluk křestní jména hned dvě, je Benedikt Otto 🙂 A u druhého jsem chtěla Zikmunda. No, neprošlo to a já si nakonec dala říct, protože jsem se bála, že při mé smůle by měl rezaté vlásky 🙂 🙂 🙂 Tak je to Maxmilián Jan. No, taky byli rádi, že to není Zigi 🙂

zuzineckah
28. lis 2017

U nás se manželova strana moc netvářila na Ninu, zejména tchyně a švagrová se podivovaly... prý ruské jméno 😀 Holky, to mají trochu popletené no 😀 A dnes už si na to ani nevzpomenou, malou milují a i kdyby to byla Gertrůda, tak by jim to nejspíš bylo jedno ❤

alik9
28. lis 2017

No u nas to jsou taky boje. Mam vybranou Amalii nebo Krystofa. A rodine se ani jedno nelibi, kdyz prijedeme tak se na me hned sesypou jestli ta hrozna jmena porad plaati a proc nedam radsi treba Jolanu nez Amalii. Nemeli jsme nic rikat.

lennus
28. lis 2017

Že jim to vůbec říkáte, je jim po tom houby, je to vaše osobní věc, vůbec bych to neřešila. Zvyknou si, nebojte! 🙂 My jména s nikým neřešíme a oznamujeme až po narození a je klid. Člověk se každému nezavděčí, proto je tolik jmen na světe. 😀

luj89
28. lis 2017

Ahoj, po zkušenosti uz u druheho mimca jmeno dopredu rikat nebudeme. Po porodu si nikdo netroufne nic rict. MOZNA bych se nad jmenem zamyslela, pokud by bylo nejak moc exoticke nebo neladilo s prijmenim, ale u normalnich jmen, jako je treba Filip bych hodila komentare pribuznych z hlavu, je to vase dite! 🙂

anetka1701
28. lis 2017

Přijde mi že krafat rodičům do jména je národním sportem pribuznejch 🙁 nám krafali do obou holčiček šíleně... Tak teďka u třetího jméno prostě neříkám a mám svátek klid 😁 sice se můžou zbláznit, ale je to jejich problém, ne nás... Já zase nechci poslouchat jaký jsme vybrali hnusný jméno a neustále odmítat návrhy na jiný který si budou náhodně cucat z prstu... takže to bude buď Ian nebo Zoe 😁😁

sarkoc
28. lis 2017

Nám sice Elisku nikdo nekritizoval, jen mamka prohodila, jestli se plánujeme stěhovat do mlýna...a pokud bude někdy druhé, nechceme si nechat říct pohlaví a tudíž pak i jméno s pohlavím řekneme až pak, bude to překvapení pro nas i ostatni. ..už teď jmeno vim, je stejné, jen holcici a klucici verze (tak snad to nebudou dvojcatka) ☺

beruda
28. lis 2017

Asi cítí, že nejste ve svém rozhodnutí moc pevní. Když se oboje rodiče ptali proč chceme dceru pojmenovat Tereza, tak jsme jim jen řekli, že proto, že se nám to líbí. A byl klid. Druhá dcerka bude Anna. A proč? Protože PROTO! Nikdo jiný, kromě vás, vašeho manžela a případně staršího dítěte do toho nemá co kecat. A tak byste jim to i měli říct.

astyna
28. lis 2017

mě se Filip líbí 🙂 Ted je to samý Samuel, Alex nebo Benedikt.

svanhild
28. lis 2017

@michnovka příbuzní nemají co kecat, jde o jméno pro vaše dítě. Oni si své děti jistě taky pojmenovali podle svého (pokud ne, jejich smůla 🙂 ).
Ale docela mě zarazilo, že chcete dát jméno, které se vám, jak píšete, moc nelíbí. To bych brala jako důvod k zamyšlení, zda nenajdete ještě jiné jméno, mnohem víc, než řeči lidí, kterým do toho nic není.

karolly
28. lis 2017

Nenechala bych si do toho kecat. Filip je zcela normální jméno.
Já teda jsem taková držka, že bych si naschvál vymyslela nějaké extravagantní jméno a příbuzným bych řekla, že jsme se teda rozhodli pro změnu. Ještě by byli rádi za Filípka 🙂

looolaaa
28. lis 2017

@michnovka no zvykej si :D ž brblat nepřestanou 😀
jménem to začíná - pak teda taky by to chtělo opačné pohlaví ještě a pak ta výchova, pleny, kojení, nekojení, kojíš málo, dlouho... příkrmy, a co to oblékání... Fůůůůrt mají ke všemu co říct ;)

rada : čím víc odhodlaně a jistě vypadáš tím míň keců je 🙂
mám neobvyklí jména, takže reakce - jéééžiši a jak mu budem říkat a to je hrůza.. Já "zvykneš si! budeš muset .. " dál už nebylo o čem :D

medvedinka
28. lis 2017

U nás to bylo stejné, moje máma dokonce dceru asi rok jejím jménem vůbec neoslovovala. Ale všichni si zvykli. Teď čekáme druhé a jméno neřekneme, dokud se nenarodí (stejně ho zatím nevíme).

fallingstars
28. lis 2017

Mně se třeba Filip taky moc nelíbí, resp. Filip je super, ale ty zkomoleniny typu Fíla a Filí...😊 Každopádně je to ale vaše věc, jako větší problém než to, že se nelíbí příbuzenstvu, vidím to, že vám tak nějak zbylo. Ještě bych zkusila pohledat, my vybrali jméno týden před porodem, tudíž jsme to nestihli nikomu říct a jak píše @rebe bylo to super a kdybych někdy měla mít další dítě, jméno se všichni dozví až po porodu.
Jinak i kdybyste nechali Filípka nebo jiné, rodině nesympatické jméno, zvyknou si. Budou ho mít rádi a jméno nebude podstatné. Kamarádky mamka vyhrožovala, že pokud dají Huga, nikdy si ho nepochová (nechápala jsem 🤦🏽‍♀️), a co myslíte, pochovala si? 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru