Střevní chřipka nebo čištění před porodem?

sarahsimona
15. únor 2021

Ahoj,
jsem 30+4, už jednou jsem zažila předčasný porod. Od včerejší noci mám křeče v břiše, břicho mi tvrdne. Na pohotovosti mi dali magnesko. Teď mi začal průjem. Já mám ale strach, že je to zase předčasný porod. Podle vyšetření se prý na porod nechystám. Nevíte, jak poznat střevní chripku od čištění před porodem?

marti89
16. únor 2021

Po magneziu je průjem běžný. Hlídej si tvrdnutí břicha kdyby bylo moc nebo pravidelné, raději bych si zajela to nechat zkontrolovat znovu.

sarahsimona
autor
16. únor 2021

@marti89 Prakticky celou noc nespím. Zvracím, mám prujem a do toho ještě horečku. Jsem strašně unavená a vyčerpaná...

amazonkajanik
16. únor 2021

@sarahsimona no,jestli máš takovéhle stavy,tak bych raději jela do nemocnice rovnou. Zvracení a průjem je pro tělo dost vyčerpávající,obzvlášť v těhotenství!

sarahsimona
autor
16. únor 2021

@amazonkajanik Je to blbý, ale já se právě bojím, že tam nedojedu :D Na záchod chodím každou chvíli

terezz29
16. únor 2021

tak si zavolej sanitku, není na co čekat

sarahsimona
autor
16. únor 2021

@terezz29 Já právě volala do porodnice, kde budu rodit, tam mi řekli, že je to pravděpodobně střevní chřipka a že by se měla situace zlepšit. Řekli mi takovy ty klasicky rady, co dodržovat při prujmu. Už si připadám jak debil, že z toho dělám hroznou aférku a ve finále je to "jen" prujem

amazonkajanik
16. únor 2021

@sarahsimona Tvl,holka, to je o hubu. Tak zavolej na 800 888 155 a oni ti řeknou, jak postupovat

terezz29
16. únor 2021

jestli ti je pořád tak, jak píšeš, tak prostě volej sanitku

amazonkajanik
16. únor 2021

@sarahsimona no,tohle není klasický průjem,když i zvracis a máš horečku

sarahsimona
autor
16. únor 2021

@terezz29 Dobře, děkuju, zavolám tam hned

terezz29
16. únor 2021

držím palce, dej vědět, jak to dopadlo

sarahsimona
autor
17. únor 2021

@terezz29 Tak jsem byla v nemocnici. Dostala jsem kapačku, hned po vykapání jsem se cítila o hodně líp. Teď jsem doma, musím říct, že už tak nezvracím a prujem taky ustupuje. Břicho mi teda tvrdne pořád, ale říkali mi, že mám to magnezko aspon na den vysadit kvuli prujmu. Uvidím, jak bude situace postupovat, ale je to o tisíc procent lepší

amazonkajanik
17. únor 2021

@sarahsimona aspoň že tak 🙄 kdyby se to nedej bože zas zhoršilo,tak nečekej a jeď znova

sarahsimona
autor
17. únor 2021

@amazonkajanik Jooo, ale zatím je to o hodně lepší, snad se to bude zlepšovat 🙂

amazonkajanik
17. únor 2021

@sarahsimona držím palce. Já měla průjem asi 14dní před porodem, ale to byla dieteticka chyba. Venku horko a já udělala cmundu a žrala jak bezedna 😂

terezz29
17. únor 2021

Tak to jsem moc rada. Drz se. A kdyby to bylo blby, znovu do nemocnice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru