Sny o plodové vodě a porodu. Také máte takové sny?

erickaf
13. dub 2020

Ahoj všem, jsem 38+4 tt a poslední asi 3 dny se mi zdá o tom, jak mě vezou do porodnice, nebo mi praskla plodová voda 😀 Taky máte takový sny? Už bych to asi měla ráda za sebou. Budu rodit poprvé a jsem z toho dost nervozní. Nebyla jsem na žádném kurzu, nevím vůbec do čeho jdu. Nemám ponětí ani jak poznám, že mi třeba pomalu odtéká plodová voda, protože od začátku těhotenství jsem byla na intimkách díky Utrogestanu. Teď první týden, kdy už nezavádím, ale stejně bez intimky být nejde. Mám pořád pocit “mokra”, ale na intimce nic není. Do poradny jdu až ve čtvrtek a břicho často tvrdne, ale bolesti nemám. Sem tam tlak na spodek a jinak teda kyčle a stydká kost je brutální bolest 😂 no, tak jak jste na tom vy? 🤷🏽‍♀️

denisahlavicova
14. dub 2020

Já už mám sice za sebou, ale 3 dny před se mi zdálo o porodu (dnes jsem měla taky takový sen🤦‍♀️), pak bolesti a tak nějak celý den jsem měla pocit že už to přijde. Plodovku poznáš jako hlasitě lupnuti a vodu všude možně, jak kdyby ses pocurala ale taky jako prvorodicce ti odtect hned nemusí. Mne začaly kontrakce v 9 večer a až ve 3 ráno mi rupla voda v porodnici. Taky ti ju můžou píchnout, já měla na mále.
Taky jsem nebyla na žádném kurzu, ale koukala jsem na videa, ptala se známe a stejně jsem to poznala. Odcházela hlenova zátka asi 2tydny (cucky hlenu na papíře), pak Teda MS bolesti po 10minutach,ktere nabiraly na síle a intenzitě, zkracovaly se a odešla úplně hlenova zátka (hlen s krví). Taky u mě platilo, že před porodem ženská má chuť uklízet - uklidila jsem celý byt, uvařila, dala si jídlo s česnekem a ani jsem ho nedojedla kvůli kontrakcim😂
Neboj se, poznáš to. Pokud začnou bolesti, zkusit horkou vanu/sprchu a buď to přejde nebo nabere na síle. Mně to zesililo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru