Skončila jsem s kouřením v 33. tt. Nebude mít mimčo po porodu abstinenční příznaky?

verca09865
20. bře 2021

Ahoj holky mám dotaz píšu anonymně protože se za to staráme stydím. Byla jsem silná kuřácka když jsem otěhotněla měla jsem těžké a dost stresové období které trvalo vlastně až do tohoto měsíce tedy března celou dobu jsem kouřila tak jak kdyby jsem nebyla těhotná. Malý se vyvíjí jak má žádné problémy nemám ale sekla jsem s tím definitivně ve 33tt a už týden nekouřím myslíte že tím můžu něco zachránit ještě? Nebude mít abstinenční příznaky po porodu? Děkuji za reakce

juliemichal
20. bře 2021

@verca09865 určitě mít abstinenční příznaky nebude,kouřila jsem u všech kluků (4) celé těhotenství a bylo vše v naprostém pořádku a ani žádný absták neměli... teď jsem 5+6 a taky normálně kouřím a kouřit budu celé těhu,jen to zase jak u všech kluků omezím.

kkacca
20. bře 2021

@juliemichal takže je to vlastně úplně v pohode a možná ještě zdrave ne 😂 nezlob se na me, ale z toho co si napsala bych blila a to si sama rada cigo i drink dam..

juliemichal
20. bře 2021

@kkacca není to v pohodě,ale i sám doktor mi říkal,že když jsem kuřačka,tak mám omezit cigarety,dám si teď tak 3 denně a to jsem ještě před týdnem vykouřila 20.jo a za ty 4 těhotenství jsem měla 3 gynekology a řekli mi úplně to stejné,omezit a nepřestávat kouřit..

terezanovotna30
20. bře 2021

@juliemichal ty kráso, to se mi snad zdá tohle. A to ještě do toho kojíš, jo? Tohle jestli nějaký doktor schvaluje, tak by měl asi vrátit diplom.

darinka84
20. bře 2021

@juliemichal 😂😂😂😂 dobrá normálně to nedělám, ale nedalo mi to.. Klikla jsdm na váš profil a první co me zarazilo, dost malá porodní váha vašich všech dětí... Ale jooo následky kouření nemá 🙏🙏 tak jak tak.. Asi i vy víte ne, že kouření nebude to pravé 🤮🤮🤮

pampeliska1313
20. bře 2021

To, že problémy mít nebude třeba v budoucnu nevíte 100% - důsledky nikotinu nejsou jen o abnormalitě ve fyzickém vývoji..Nicméně, určitě je dobře, že jste přestala a smysl to má. Sama jako kuřák, než jsem otěhotněla, vím, jak těžké je přestat a už teď vím, že až bude prcek na UM, tak si třeba ten iqos občas dám, ale dokud budu kojit, tak ne. Každopádně hodně štěstí a držte se!

juliemichal
20. bře 2021

@kkacca a jen jsem zakladatelku chtěla uklidnit,že bude vše v pořádku a není v tom sama..

@terezanovotna30 ano kojím... a ano schvaluje... 3 doktoři mi řekli úplně to samé... ale to je jedno,toto jsem čekala,když tu odpovím 😀 😀 kolik matek je feťaček,alkoholiček aj..

@darinka84 mno tak asi Vám řeknu perličku,jaktože moje mamka,která nekouří,nepije měla u mé 6ti leté ségry porodní váhu 2600g?a to v 37tt?spíše tyto nízké váhy máme rodové,ale to je jedno.

krtcice
20. bře 2021

Taky jsem byla kuřačka. Ale přestala jsem hned s prvním pozitivním těhotenským testem. A už nezačala, ptž buď jsem pak kojila, nebo byla těhotná. Nekouřím 10 let a neříkám, že nikdy nebudu, to nelze říci. A přestat bylo těžké, moc těžké. Ale sakra, snad zdraví dětí je mi přednější než cígo ne???

terezanovotna30
20. bře 2021

@juliemichal jo jsou na světě feťačky, tak co bych já nekouřila 20 denně 😄😅. Svět se fakt v pr*el obrací.

barulina
20. bře 2021

@juliemichal chudaci deti. Vubec to v tom mliku nedostava. Vubec to nejde pres placentu. Kecy typu ze neprestanu, rekl dr, je jen nejaky pokus o obhajeni. Kazdy prumerne inteligntni cloveknvi, bzenpresta kdykoliv je jen dobre. Ja jsem kurak, ale toto jsou alibisticke kecy

krtcice
20. bře 2021

@terezanovotna30 já nevěřím, že tohle nějaký doktor schválil. Prostě ne.

juliemichal
20. bře 2021

@terezanovotna30 teď kouřím 20 denně?mno feťačky atd jsem tu dala,skrz toho,že kouření je menší zlo než nějaká droga či alkohol.

@barulina znám tolik kuřaček,co jejich děti jsou v pořádku... mno když chceš dítě,máš přestat kojit rok před tím než se začneš snažit.... proto pak doktoři řeknou,že to kouření máš omezit a ne přestávat... ale je to jedno,jen píšu co mi řekli za ty 4 těhotenství,teda teď i za to páté 3 nezávazní lékaři.

terezanovotna30
20. bře 2021

@krtcice to víš, že ne. To je jen lenost uživatelky něco změnit.

gracinka7
20. bře 2021

@krtcice já už jsem to četla v několika rozhovorech, že se u silných kuřaček nedoporučuje přestávat s kouřením, že je to pro tělo daleko větší zátěž, než snížení třeba na 3-4 cigarety denně.

barulina
20. bře 2021

@juliemichal kecy. A je mi jedno kolik fetacek je. Taky jak pisu kourim, ale tohle jsounzvasty. Chudinky deti. Ale ty mas vubec zvlastne nastavene hodnoty, co si pamatuji z kdysi

barulina
20. bře 2021

@gracinka7 to je ale blbost. Kazdy pokud o neco jde dokaze prestat. Kazdy, kdo teda sve deti miluje. Ja kourim snad od 15 a vzdy to slo. Blba jse. Se vratila, to uz je ale muj boj.

terezanovotna30
20. bře 2021

@juliemichal pak se divíš, že ve třiceti potřebuješ klapačky. O zdraví dětí ani nemluvím...

juliemichal
20. bře 2021

@barulina jo z toho jak jsi mi jebal* do babi viď?od té doby mám na tebe jiný pohled,to je fakt.. a když vidím co ti fízlové jsou schopní udělat matce a taky otci i před dítětem je mi z Vás policajtů fakticky zle.. njn nenadarmo jsem naposled psala co byl můj otec zač,když byl bachař a týral mě a máti.vy policajti jste všichni stejní....

@terezanovotna30 děti jsou zdravé a nedivím se,radši bych chtěla klapačky,než bolesti zubů.

krtcice
20. bře 2021

@gracinka7 když se chce, tak to jde. A to píšu jako holka, co zvládla za večer na diskotéce klidně krabičku a půl (jo, prase jsem byla, teď se stydím).

barulina
20. bře 2021

@juliemichal 😁 od nekoho kdo byl v podmince, kuri v tehotenstvi a pri kojeni a jak ctu tak se absolutne neorientuje me to fakt neboli. Se smeju, ja muzu, ja mam pekne zuby.

pampeliska1313
20. bře 2021

@juliemichal nikotin není droga? To je jako když řeknete, že pivo není alkohol. Nicméně, je pravda, že se hodně říká (a mám takhle i známou v okolí) že by se to mělo hodně omezit. Úplně bez nikotinu by to pro tělo byl velkej šok(u hodně závislých kuřaček a asi si tak radši doktor pojistí to, že by ve vzácných případech mohlo z toho šoku dojít k potratu, tak řekne snížit. Ale je tady i možnost udušení dítěte.) Každopádně, Vaše rozhodnutí, Vaše děti, my stejně nic nezměníme.

lv
20. bře 2021

Zakladatelce - každé ukončení kouření v těhotenství je dobře, i když je samozřejmě bez sebemenších pochyb nekouřit. Takže ti držím palce a ať ti to vydrží!

gruyerre
20. bře 2021

@verca09865 není to ideální, ale aspoň, že tak. Lepší pozdě, než nikdy. Teď je důležité to vydržet a už nikdy znovu nezačít, ať neohrožuješ zdraví svého dítěte a svoje, nedáváš dítěti špatný vzor a ať se za tebe nemusí stydět, že jeho máma smrdí cigárama.

terezanovotna30
20. bře 2021

@barulina tak to se povedlo 😂😂😂

barulina
20. bře 2021

@terezanovotna30 tvl jsem se asi nasrala 😁

juliemichal
20. bře 2021

@barulina už radši u tebe no coment,jak u toho příspěvku,který kvůli tobě moderátoři koníku museli zrušit za napadání aj... aby i tady zakladatelce skrz tebe diskuzi nezrušili!

@pampeliska1313 napsala jste to úplně přesně a pěkně,jen jsem chtěla napsat zakladatelce ať se nebojí a honem vypukla tu smršť,což jsem čekala.

gracinka7
20. bře 2021

@barulina hele, jen jsem psala, co jsem četla. A od několika odborníků 🤷
@krtcice to podle mě určitě. Manžel kouřil poměrně dost, ale zařekl se, že až se narodí syn, tak přestane. Ze dne na den přestal a už 5 let nekouří 👍

terezanovotna30
20. bře 2021

@barulina dneska to tady fakt žije 😄

juliemichal
20. bře 2021

@gracinka7 ty jo tak to klobouk dolů před tvým manželem ♥ taky bych chtěla mít tak pevnou vůli 🙂

terezanovotna30
20. bře 2021

@juliemichal to je smutný, že kvůli čtyřem dětem jsi tu vůli nenašla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru