Silné otoky nohou v 38tt, poraďte

haninav
8. črc 2015

Ahoj potřebuju poradit. Jsem v 38 tt a mám silné otoky nohou! Doktorka mi sice dala pár rad, které jsem pečlivě dodržela, ale přesto to nepomohlo. Tlak mám normální a přesto mi silně otéká hlavně levá noha. I přesto, že jsem přestala solit, nohy se snažím dávat co nejčastěji nahoru, hodně piju a nohy si namáčím ve studené vodě, ale stále nic. Už nevím co mám dělat, nevejdu se do žádných bot. S otoky i vstávám. Prosím o radu. Děkuji 🙂

luciamala1979
8. črc 2015

vydržet a porodit 🙂 nic jiného v podstatě nezabere

lu777
8. črc 2015

často pít po malých dávkách.... co nejvíc vykládat nohy nahoru...

jinak pokud máš tlak v pořádku, tak jedině vydržet... ke konci už může tělo víc zadržovat vodu, na ledviny to je nápor.... já měla nohy napuchlé najednou až po porodu, řekli mi vypít litr mléka denně, nerozuměla jsem proč, ale vypila ho a šlo to rychle dolů... jestli to funguje i před porodem nevím, tohle prý bývá nějaká reakce na ty hormony po porodu snad...

alcar
8. črc 2015

Ja ke konci tehu mela taky otekle nohy (nakonec i preeklampsii), ve zdravotnickych potrebach jsem si koupila stahovaci puncochy a behem dvou dnu to bylo o mnoho lepsi. Dost mi pomohly i po porodu. 🙂

viridie
8. črc 2015

Hoj..🙂 Naprosto Te chapu,tohle je opruz. Mne na konci tehu otekly snad i nudle v nose,hruza.Porod jsem vyhlizela jako smilovani.Ktere ale neprislo, po porodu to bylo jeste horsi, titul Miss Sloni noha 2015 byl muj...:D. Odtekat jsem zacala az asi 6.den,soude dle vahoveho ubytku v cca 14 dnech jsem to spocetla na asi 20 litru vody...:D. Nepomahalo take nic, proste se muselo vydrzet. Tvoje telo so tak shranuje tekutiny jako suplementace pripadnych krev.ztrat pri porodu. Drzim palce.🙂

reketka
9. črc 2015

Pry pomaha, kdyz zvednes prijem bilkovin, vlastni zkusenost ale nemam.

jabadabadoo
9. črc 2015

O bílkovinách říkají, ale mě nepomohly. Otekly mi nohy, určitě hodně zabírá Detralex, punčochy, studená voda,, nohy nahoře.. Po porodu mi nohy nesplaskávaly ještě několik měsíců, tak jsem si nechala u obvhodní napsat lymfodrenáže (ty se v těhu nesmí dělat) a úplně orgáč. Pomohly mi úplně nejvíc.

luissi
9. črc 2015

Mi pomáhá studená voda,sprchuji lýtka až po kotníky a pak namažu alpou a dám si nohy nahoru.

lu777
9. črc 2015

jo, stahující punčochy jsou super... já nosím běžně takové ty od Aries (Formwell se jmenují), ty stahují lehce... v těhotenství by se určitě daly ty ze zdr.potřeb a nebo podkolenky

každopádně punčochy jsou dobré i když moc potíže nejsou... já když mám tyhle silonky Formwell a ne normální, tak i odpoledne mám odpočaté a lehké nohy a jako by mi celkově bylo líp...
a boty mi z nohou i odpoledne skoro padají, i když víc chodím...

studená sprcha je taky prima... a jinak mám doma sprej Cannabis od firmy Drogerex, je to s koňským kaštanem a s alkoholem, hodně osvěžující na těžké nohy 😎

melis7
9. črc 2015

@haninav Zkusila bych treba hodne jist melouny,ty cervene vodni.Jsou movopudne.Mohlo by to malinko pomoct.Me to radila kolegine a me to trosku pomohlo.Sice jsem chodila hodne curat,ale nohy jaks taks usly.Jinak nezbyva nez vydrzet do porodu.

gosa22
9. črc 2015

tak pozor na to "hodně piju"...protože na otoky právě nadmíru tekutin není moc dobrý...samozřejmě pít se musí, ale trochu uber, pokud otoky neznačí něco špatného (což si pohlídá doktor), tak to neřeš a prostě vydrž! Já měla obě nohy jak slon, nevešla jsem se pomalu ani do žabek, natož do obyč bot...hned po porodu to zmizelo, ale asi tě nepotěším, druhý den zas nohy jak balvany...vydržely mi tak skoro 2 týdny, pak to postupně mizelo...naše pediatrička mi poradila pocucávat Nutridrinky (jsou sice spíš na přibírání, což po porodu není nic moc, ale jeden kelímek jsem měla zhruba na 2x a pomáhalo to) 😉

lcn162
9. črc 2015

Cvičení. Podložit nohy a točit nohama v kotnicich nebo přitahovat a propinat špičky. Zvedat nohy, aby se zlepšil krevní oběh v nohách.

nasemiminecko
17. črc 2015

@haninav nám na předporodním kurrzu paní říkala jíst hodně mléčné výrobky na otoky - tvaroh, jogurty atd...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru