Přibírání 3. trimestr. Máte zkušenost?

martinatd
29. pro 2020

Ahoj, máte někdo zkušenost? Zacinam ted 30tt a už asi 2 týdny jsem nepribrala ano deko. Neprijde mi to v pořádku, předpokládám, že když nepribiram ja tak ani mimco nebo ? Mela jsem za to , že v 3 trimestru bývá váhový přírůstek větší oproti jinym měsícům. Do ted jsem přibrala 14 kilo a znervoznuje me, ze to už tak dlouho stojí. Mam sice těhotenskou cukrovku, s tím že jsem musela omezit cukry a sacharidy, takže jim méně sladkosti apod čemuž jsem se do ted nebranila, ale žádnou dietu jinak nemam můžu jist vse jen s mirou, tudíž to napříkladam cukrovce. Na gyndu jdu az za 2 týdny což je pro mě ted nekonečná doba.. děkuji za odpovědi 😊

bramarfi
29. pro 2020

Je to úplně v pohodě 🙂

prezdivka
29. pro 2020

Je to normální ;)

me_druhe_ja
29. pro 2020

Buď ráda.😃

michaela666
29. pro 2020

Od zjištění těhotenské cukrovky jsem přibrala akorát 2 kila a to mám každým dnem rodit. Miminko na každé kontrole přírůstek váhy mělo "podle tabulek". Dlouho byla váha stejná, až teď poslední 3 týdny to vyskočilo. Takže bych řekla, že je to normální.

elencze
29. pro 2020

Miminko si bere i z tvých zásob, takže že nepřibíráš ty, neznamená, že nepřibírá ani miminko.

azanka
29. pro 2020

Já jsem na konci těhotenství dokonce o kilo zhubla a všechno bylo v pořádku.

tynulaa
29. pro 2020

Jsem skoro 29 tt a také mám těhotenskou cukrovku. A zatím jsem přibrala jen 5 kilo za což jsem vděčná. A na kontrolách vždy vše v pořádku

martinatd
autor
29. pro 2020

@me_druhe_ja to ja jsem 😁 jen mam strach ze mimco taky nebude pribirat, nevim jak to funguje všechno 😁

sylvusska
29. pro 2020

ja budu ted 29.tt, doted jsem pribrala 4kg, ale ted treba za posledni tyden 1kg, takze to vidim, ze zacnu pribirat az ted v poslednim trimestru a vyspalham se celkove na tech 12kg

martinatd
autor
29. pro 2020

Tak to jste mě uklidnily 😊🙏

baarus21
29. pro 2020

@martinatd ja jsem do 7mesice pribrala 13kg a posledni trimestr ani deko. Maly uz ma skoro 4kila (mam 4dny po terminu) a je vsechno ok 😊👍

teryem
29. pro 2020

Jsem ve 34.tt. Na začátku jsem díky nevolnostem a nechutenství shodila asi 4 nebo 5 kilo. Doteď nejsem na svoji váze. Teď přes Vánoce jsem se docela i cpala, cukroví salaty, řízky, svíčková, kachna, vánočka 😃 prase já vím.. No a včera na kontrole jsem měla skoro o půl kila míň místo o kilo víc, což mi chybí na moji váhu. . Malá ale přibírá a roste jak má, tak snad s tím už nebude teď před koncem problém. Celou dobu mě s tím buzeroval, včera už se k tomu nevyjadroval 🤔 jdu k němu ještě jednou a pak už do porodnice, tak už to asi nechce řešit. Mně to nevadí, nebyla jsem zrovna modelka, takže nevím, jak bych to dala, kdybych měla přibrat 15-20 kilo 😎 takže snad to u nás všech není žádnej problém 😊 hodně štěstí

romi85
29. pro 2020

Jsem v 35.tydnu a myslím ze za poslední měsíc a půl jsem přibrala Max 2 kila!! Přitom smlsnu vše na co mam chuť,nijak se nehlidam,cukrovi,apod 😉 Jen někdy mam chvíle,kdy par hodin “nejim” a to kvůli dost hnusnym bolestem pálení záhy..Jim třikrát tolik než kdyz jsem byla těhotná..Zatím jsem z 49 kilo přibrala na 62.. (minule tehotenstvi z 55kilo na 70kg) Také jsem se divila,sice se mi zvětšila prsa,tak nějak i zadek stehna,ale když si vezmu volnou bundu tak nikdo ani nepozná ze jsem tehu a nohy mam celkem hubene..ale bříško myslím porad roste i přítel se mi směje co mam za Milana,ze mu konkurují 😂😉 A já doufám ze to je v pohode..😉 Tak bych nestresovala 😉

kmarie81
29. pro 2020

Jsem v 33 tt a na poslední kontrole v 31 tt jsem měla celkem 2 kg nahore - malá podle odhadů odpovídá měla 1600g

me_druhe_ja
29. pro 2020

@martinatd Fakt neboj. 🙂 Existují i ženy, co při těhotenstvi zhubnout a miminko je naprosto zdravé a akorát. 🙂 Já jsem bohužel opačnej případ: v těhotenství přibírám strašlive.🙈

nikynikol25
29. pro 2020

Já měla při prvním těhotenství 12kg nahore měla jsem 58kc a při porodu 70kg.Ted jsem zvědavá kolik to bude jsem po druhé těhotná ale teprve na začátku,takže jsem zvědavá kolik teď priberu

kachna001
29. pro 2020

Je to normální, někdo přibere víc na začátku, někdo zas na konci... Každá jsme jiná 🙃 spíš mě udivuje to "jím méně sladkostí" a "můžu jíst vše"... To asi nemáš moc dobrého diabetologa 🤔

e7
29. pro 2020

Já na konci naopak přibrala jako prase 🐷 🤦 držela jsem se na cca +12kg a pak najednou to šlo vejš a vejš až jsem skončila na +20kg 🤦 naštěstí mám po dvou měsících od porodu vše dole 🙏😊 každá to má opravdu jinak kamarádka ta se zastavila v cca 30tt a už nepribrala nic

alpakovo
29. pro 2020

Buď v klidu, já sem stihla týden před porodem kilo shodit,ale na prckovi se to vůbec nepoznalo 🤗😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru