Předčasný odtok plodové vody?

kitty_cat34
13. říj 2024

Ahoj holky,
večer mě píchalo u močového měchýře, po chvilce ze mě vyteklo menší množství tekutiny (cca 5ml), jak kdybych si učůrla ale povolení močáku jsem necítila, o chvilku se mi to stalo ještě jednou ale tekutiny bylo ještě méně. Tekutina byla čirá, bez zápachu. Nemáte někdo podobnou zkušenost?
Měla bych jet na pohotovost, zda je nejedná o plodovou vodu? Nebo mám počkat do rána? Nechci plašit ale samozřejmě mám strach… :(
Jsem 29+0tt. Pohyby cítím. Vzala jsem si vložku, ta je teď suchá…

lucie7411
13. říj 2024

@kitty_cat34 Ja bych urcite jela, radsi 3x zbytecne nez 1x pozde 🙏🏾🙏🏾
Sama vim jake to pak je, rodila jsem akutne ve 29.tydnu dvojcata..

Ja bych na Tvem miste jela hned.

lenerka1
13. říj 2024

Kontrola není od věci, jen doktor může plodovku vyloučit, ale pro uklidnění, já měla poslední měsíce všech tří těhotenství hojný vodový výtok skoro furt, jako bych si učurla, po sexu toho bylo fakt hooodně, ale byl to pouze poševní sekret.

martina1317
13. říj 2024

Me praskla voda 19+1…. Doplnovala se a pak znovu odtekala….. vydrzeli jsme do 29+6 a mam syna bojovnika. Muze to byt plodovka, rozhodne mej vlozku a jed se nechat zkontrolovat

hennrietta
14. říj 2024

Vložka a kontrola je na místě.😉🍀
Já mám něco podobného, ale na výtoky trpím i mimo těhotenství, takže mě to tolik neznepokojuje.

kitty_cat34
autor
14. říj 2024

Byla to plodovka… na vložce se potvrdila… zatím podle vyšetření vše ok.. tak uvidíme co dál.. ale zatím to na porod nebo císaře prý není

martina1317
14. říj 2024

@kitty_cat34 navrhovali amniocentezu? Kortikoidy na dozrati plic pichli??!!! Drz se, urco to bude predcasny porod, otazka je jak moc … drzim palce.

lucie7411
14. říj 2024

@kitty_cat34 dostala si kortikoidy na dozrani plic? My to tenkrat nestihli😔 Drzim pesti at vydrzi miminko u Tebe co nejdele🍀

kitty_cat34
autor
14. říj 2024

No zatím další voda neteče… takže jsem hospitalizovaná na pozorování a čekají jestli ještě něco poteče, kortikoidy ani atb jsem nedostala…

hennrietta
14. říj 2024

@kitty_cat34 Hodně štěstí! 🍀

merope
14. říj 2024

@kitty_cat34 Držím palečky, taky jsem od cca 28-29tt byla ve stavu "vydržet co nejdéle, je jasné, že do termínu to nebude" a mám zdravého pětiletého rošťáka (jo, trošku divočejší, minimálně slabší ADHD tam asi bude, ale jinak vše ok). Kdybys nakonec rodila dřív a potřebovala podporu, je tu na koníkovi skupina Nedonošené děti, kde je plno super příběhů.

Já nakonec vydržela do 32+6 (u mě to byla nějaká forma preeklampsie, přesně se v tom neorientuji, jen jsem pochopila, že to je soubor mnoha rozličných příznaků, které ani nemusí nastat všechny - já nabírala cca 0,5-1kg denně (ano, denně - zadržená voda)). Hlavně v porodnici to chce dobrou knížku a číst případně hezké příběhy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru