Poloha dítěte koncem pánevním 2x po sobě. Jak je to časté?

vero987nika
31. led 2023

je tu někdo komu se zdařilo vychytat KP u dvou dětí po sobě ? Zajímá mne jak je to časté ... myslela jsem že se mi to podruhé nestane, ale nějak začínám mít obavy že se zase neotočí jak minule 🙈 zatím jsem jenom 30tt takže teoreticky času dost, ale on leží v úplně totožné poloze jako ležel první touto dobou,a stejně jako u prvního tu polohu má pořád stejnou prostě, cítím totiž přesně nohy v močáku 🤡 a hlavu napravo od pupíku 😅 tak se radši smiřuju i s možností že to dopadne stejně 😅

kristyn86
31. led 2023

Ano,ja obe deti mela KP 😂

pribylovapetra
31. led 2023

@vero987nika já. Ale první se podařilo otočit zevnímu hmaty, tak se narodila normálně a druhé císařem.

vero987nika
autor
31. led 2023

já si nějak naivně myslela že dvě KP po sobě jsou něco úplně vzácného, ale asi to tak nebude co 😆

kristyn86
31. led 2023

@vero987nika Po pravde nevim,jak je toto caste. Ale u doktora se tomu nikdo nedivil. Tak se to obcas asi stane 😀

pengli
31. led 2023

@vero987nika Ahoj , já taky obě dvě KP 🙂 A ta těhotenství byla od sebe docela dlouhou dobu. Myslím, že mi někdo z doktorů říkal, že na to může mít vliv tvar dělohy. Každopádně já obě KP a obě CS 🙂

moni_12
31. led 2023

@vero987nika já taky měla obě dvě děti KP, obě tedy šly CS. nakonec mi ale Dr řekl, že mám atypický tvar dělohy, a proto se mi děti nemohly otočit hlavou dolů, byly prakticky uveznene v poloze kp 🙂

vero987nika
autor
1. únor 2023

@moni_12 já jsem ze srandy říkala ze mám nejspíš taky nějakou divně tvarovanou dělohu, ale když nad tím tak víc přemýšlím tak na tom možná opravdu něco bude, protože mi přijde jako velká náhoda že leží oba v úplně stejně divné poloze a za cele těhu se nepohnou, a k tomu jsem před par lety měla telisko a to se po zavedení úplně zatoulalo a doktor ho nemohl pak vylovit ...

elekthra
1. únor 2023

@vero987nika teta taky rodila dvakrát po sobě KP. První přirozeně,druhé císař.

kristyn86
1. únor 2023

@vero987nika Me moje gyndarka rikala,ze neco u me bude jinak,kdyz obe deti byly KP. Ale vic mi k tomu nikdo nic nerikal. Ja verim,ze pro to nejaky duvod byl. Proto jsem ani neuvazovala o zevnim obratu.

moni_12
1. únor 2023

@vero987nika jj, může být. Mě to řekli až po druhém porodu 🤷, dokonce mi doktorka donesla obrázek té dělohy, jak to asi vypadá, tuším, že říkala jednoroha děloha? Prostě je víc typu, tvaru, a při této se mi prave obě děti zasekly hlavou nahoře a už se neotocily. Ale gyndar nikdy nic neříkal, tak jeslti to není normalne vidět? Nevím no

sobinka90
1. únor 2023

@vero987nika mám druhé těhotenství téměř v cíly a obě KP jak holčička tak i teď chlapec.. a jsou více méně ve stejné poloze. Mám dělohu dozadu, prý náročné na otěhotnění ale to taky až tak pravda nebude 😃🤗

kristyn86
1. únor 2023

@sobinka90 Ja taky mela KP kluka i holku. A delohu mam taky dozadu 😀 Ale otehotnela jsem vzdy temer hned. Uff...

vero987nika
autor
2. únor 2023

tyjo holky já úplně čumím kolik vás je ... já fakt myslela že poloha kp dvakrát po sobě je něco fakt mega neobvyklého 😀 samozřejmě mi už došlo že to byla blbost si to myslet 😅 jinak obě těhotenství taky hned na každý pokus, plus dvě biochem při úplně prvním snažení, co pokus to těhu no 😅

llluckaaa
3. únor 2023

Také se hlasim do klubu - první dvě děti KP, třetí už hlavou dolu.

maly_rohlicek
31. srp 2023

@vero987nika zdravím, prosím jak to dopadlo, otočilo se miminko nakonec hlavou dolů? Mám teď úplně to stejné... Syn od 20tt stále stejná KP poloha až do porodu, na otočení nic nepomohlo ... Nyní dcera v úplně stejné poloze KP už několik kontrol jako syn předtím... 🙄

vero987nika
autor
1. zář 2023

@maly_rohlicek Ahoj, u mne nic nepomohlo a ani by nemohlo, ukázalo se že mám prostě divně tvarovanou dělohu takže se tam chudáci prostě otočit nemohli 😁 a že se oba snažili, vždy na večer posledních několik týdnů jsem cítila jak se rotují a pak zásek a zpátky...takže jsem po druhém císaři 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru