Po cvičení s Aniballem mi odešla hlenová zátka

yerry
29. lis 2016

Ahoj maminky. Mam dotaz. Cvicim asi tyden s aniballem a vzdy naprosto v pohode, bez poranneni. Dnes jsem se dostala na 24,3 cm a vsimla jsem si male kapky krve na balonku. S cvicenim jsem skoncila a na wc zjistila ze se jedna o poraneni u vchodu a rekla jsem si ze si proste zitra dam pausu... nic mene za par minut ve sprse mi zacala odchazet zatka ( hlen s krvavymini nitkami) a ted nevum zda jsem si to zapricinila cvicenim... ?
Za jak dloho po odchodu zatky se zhruba rozjizdi porod?
A muzu vubec dale cvicit?
Zitra mam kontrolu u mudr. Ale jsem nejaka nervozni 😥

hanulkaha
29. lis 2016

@yerry Ahojky, zátka ti může začít postupně odcházet klidně i dva týdny před porodem 🙂

yerry
autor
29. lis 2016

@hanulkaha no potrebovala bych vydrzet aspon do soboty vecer 😂 dcera slavi 5-narozeninky a nerada bych abych u toho nebyla uz kvuli ni... ale co uz, kdyz to prijde tak si stejne nebudu moct vybirat ☹

hanulkaha
29. lis 2016

@yerry Myslím, že se opravdu nemusíš bát, a pokud to bylo malé množství, tak tím spíš, když ti odejde celá zátka, je toho docela dost 😉
Přeju krásný zbytek těhulkování a pokud si potom někdy vzpomeneš, napiš prosím, jestli ti Aniball pomohl, mám v plánu ho taky pořídit, díky 🙂

yerry
autor
29. lis 2016

@hanulkaha no nevim co je male mnozstvi. Dceru jsem rodila cisarem a i kdyz mi praskla voda odchod zatky jsem nezaregistrovala. Myslim ze zatim toho nebylo az tak moc... no uvidim co bude dale 🙂
Zatim mam z aniballu fakt dobry pocit. I kdybych to nedocvicila pres tech 30 cm tak uz ted mne udrzuje v jistem psychickem poklidu protoze si postupne zkousim ze den co den se da bez nejakych bolesti vytlacit cim dal vetsi obvod a to mi dava bejay pocit jistoty ze to proste nejak zvladnu. A za to jsem moc vdecna, protoze i kdyz jsem chtela predevsim rodit prirozene, mela jsem z toho vzdy strasny strach a kdyz mi bylo nabidnuto ze si mohu vybrat, zda nechci cisare ( kvuli tomu predchozimu) tak jsem to chvili zvazovala - ze strachu, ale ta obava uz je pryc 🙂 a to je diky aniballu 🙂

hanulkaha
29. lis 2016

@yerry Tak to je super! Tak hodně štěstíčka 🙂

astyna
29. lis 2016

Mě zátka odešla po prasknutí plodovky, vlastně to nějak šlo vše najednou. Ono se říká, že otevírání porodních cest řídí hormony, třeba sis je tím roztahování aktivovala dřív, netuším...Já jsem teda necvičila a byla jsem fit hned druhý den 🙂

yerry
autor
29. lis 2016

@astyna vis jak nekdo je fit a nekdo je vejpul....
Aniball by to spoustet nemel.. ale kdo bu, ze?
U dcery mi praskla voda ve 38+2 tt a nyni jsem 36+4tt ja ani nepredpokladam ze bych vydrzela do 40 tt 😂

zoyka
29. lis 2016

Rodila jsem 24 hodin po odchodu zátky (38+2). Ale může postupně odcházet klidně 14 dní, jak už tu někdo psal...

lenatu
29. lis 2016

@yerry mě zátka odešla taky v tom 37.tydnu (36+něco) a syn se narodil 39+1 a to mi doktorka od ukončeného 36.tt tvrdila že už nepřijdu 😀 a přišla jsem ještě 2x 😀

yerry
autor
30. lis 2016

Dnes jsem byla na monitoru. Ten vysel krasne, zatim se nic nedeje 🙂 no v sobotu ma moje dcera oslavu narozenin a pak uz klidne muze ven 🙂 doktorka mi rekla ze po odchodu zatky mohu mit nemenny stav trebas mesic a hned na to mi rekla ze pokud vydrzim jeste aspon 3 dny nebude se mimi povazovat za predcasne narozene 😂
Pak si ma clovek vybrat, kazdopadne si dnes se nic nedeje 🙂 a ani mi nepotrvrdila ze by odchodu zatky pomohl aniball ☹ mozna to je shoda nahod kazdopadbe pry muzu fungovat bez omezeni 🙂

yerry
autor
6. pro 2016

@hanulkaha ahoj
Takk uz ti muzu napsat zkusenost s aniballem vs. Porod..
Pri cviceni s aniballem jsem se stihla dostat na jen asi 25 cm. Temer po kazdem cviceni jsem lehce zakrvacela a tak jsem nemohla cvicit denne.
Vcera mi zacala odchazet plodovka (7:45 jsem chtela pred skolkou vystoupit z auta a ejhle - mokro 😲 )
Kolem asi 14:00 se konecne potvrdilo ze je to plodovka jelikoz jako na potvoru ze mne v porodce nic nechtelo vytect. V 17:06 prisla prvni kontrakce a za ni nasledovaly dalsi a to hned po 6 minutach... nalez -otevrena na 1 cm. Po 3 hodinach otevrena na 8 cm a kontrakce co asi 2 min. Za dalsi 2 hodiny hura- uz muzu tlacit... dostala jsem pochvalu od PA ze prubech porodu je ukazkovy, vcetne vydychanim ale u tlaceni zacaly problemy. Tlacila jsem pry sice dobre ale mala se zasekla. Od 23:00 do 01:15 me nechali tlacit a pak akutni cisar. Mala zaklonila hlavicku a misto aby sla vrchem hlavy tak se zasekla celickem. Kazde me zatlaceni bylo nejen zbytecne ale pro moji princeznu i skodlive. Narodila se s modrinou na cele a vrsku hlavy ☹
Takze zaver: aniball je urcite dobry. Nauci te spravne tlacit tak abys pri samotnem porodu a zatlaceni uz nevnimala tu bolest ale soustredila se na samotne vytlaceni miminka. Ale taky ti nezajisti hladky prubeh. Ja vim ze kdyby tu hlavicku mela spravne tak bych ji vytlacila na par zatlaceni jelikoz je malinka a ten tlak v kontakcich je fakt sila ale bohuzel maminka mini a miminko meni 🙂 aniball mi ukazal jak zatlacit tak abych mohla dite "vypudit" z delohy 🙂

hz
6. pro 2016

@yerry diky za sdileni zkusenosti.. asi tva dcera byla spatne dorotovana, kdyz sla celickem, ne? rekl ti pak tomu personal neco? a jak zjistili, ze jde celem?

yerry
autor
6. pro 2016

@hz PA i lekarce se zdalo divne ze tak silne tlacim a nemuzu s ni pohnout. Zkoumali mne pri kazdem zatlaceni a pak lekarka konstatovala ze privola jeste jednoho lekare (mimochpdem velmi zkuseny doktor) a ten do mne hrabl kdyz jsem tlacila a konstatoval ze je tam celo a ze je tam proste zaseknuta ☹
Kdyz ji vytahovali slo to pry i videt jak byla spatne natocena. Manzel rikal ze mela hlavicku zaklonenou....

hz
6. pro 2016

@yerry teda, to muselo byt neco... a nemohl ten doktor, jak to tebe sahl, nejak mimnku pomoci s postavem hlavicky? preci vytahovat dite CS uz v porodnich cestach neni jen tak zadna legrace....

hanulkaha
6. pro 2016

@yerry Prvně moc moc gratuluju k holčičce a přeju hlavně zdravíčko! 🙂
A děkuju za tvou zkušenost, určitě mě to ujistilo v tom, že Aniball pořídím už jen kvůli tomu nácviku tlačení 🙂

kini2525
7. pro 2016

Taky jsem nedávno začala cvičit s Aniballem a taky se mi stává, že po cvičení lehce zakrvácím. A to jsem vypudila teprve jenom něco málo přes 21 cm. Celkem mě to trápí, protože bych cvičit chtěla na druhou stranu mám zase strach,abych si neporanila rodidla. Máte jěště někdo podobné zkušenosti s Aniballem a jak jste to řešili? Cvičili jste poctivě každý den, nebo jste si dávaly pauzy na zhojení? Moc děkuji za informace ;)

astyna
7. pro 2016

Ja jsem zase mela syna zahlavim,kdybych nerizene tlacila,zlomim mu vaz. Ted jsem podruhe tehotna,tak koukam na diskuze k ani a premyslim, ikdyz predchozi porod byl brnkacka,ikdyz mel syn hlavu 38 cm + ruka + 3 pupecniky kolem...

hz
7. pro 2016

@astyna tyjo, tvuj prispevek me donutil zvazit cviceni s Anibalem. mam 2tydny do porodu, mam jej doma po prvnim porodu, kdy jsm cvicila a stejne me nastrihly a dodnes mam problemy s jizvou. takze motivace nic moc, ale po tvem prispevku to zvazim..

astyna
7. pro 2016

@hz

Já jsem teda s aniballem necvičila, ani masáž hráze, jsem v tomhle sketa 😀 Měla jsem kolem sebe dobrý tým, takže vše šlo báječně 🙂

chauvia
29. pro 2017

Holky odesla mi hlenova zatka,muzu i tak pokracovat s cvicenim s aniballem? Mam docela strach at si nevyvolam porod🤔

yerry
autor
30. pro 2017

@chauvia ahoj, no já jsem druhý den po tom co mi zatka začala odcházet šla k lékaři, to bylo 30.11. A tam mi bylo řečeno, že aniballem by to být nemělo a že s touhle diagnózu můžu v klidu chodit dalších 14 dní.... A tak jsem v klidu cvičil dále... 5.12 mi praskla voda a 6.12 byla malá na světě... o 18 dní dříve....
Ale nemyslí mze vy to bylo tím... první dcera byla také drive....
Já jsem se už necítila dobře, asi jsem i věděla že to bude dříve... me doktoři řekli že jsem asi špatně dělohy, obe holky byly malinké a pořádně se jim začalo dařit až byly venku.... takže v klidu, nemyslím že byste si to vyvolala a pokud se cítíte dobře a cvičení vám nevadí, nebála bych se

astyna
31. pro 2017

Ja jsem 2x zacvicila aniballem u druheho tehotenstvi a praskla mi voda. Syn se narodil o 3 tydny drive. Bala jsem se,ze jsem tam zavlekla nejakou infekci,ale.vysledky krve tomu nenapovidaji,tak nevim,cim to bylo. Nicmene cviceni nepomohlo,doktor me nahrival hraz zinkou,tak nepraskla.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru