Odtok plodové vody. Mohlo by to být?

14. únor 2020

Ahojky, chtěla bych se zeptat včera mi začal silný bílý výtok, dnes už je spíše čirý s bílými ,, kousky,, 😬 mohla by to být plodová voda?
Cítím i tlak na konečník a v podbřišku, beru magnesium, tak nevím, Dr říkala že ten tlak je teď normální, jsem 35.tt.
Díky za rady

fouskovi
14. únor 2020

To vypadá na hlenovou zatku ale pokud si nejsi jistá dej si porodní vložku a jed se ukázat do porodnice lepší 100x zbytečně než jednou pozdě

veronika_tvrda
14. únor 2020

Ahoj, plodová voda je úplně čirá. Silný výtok bude mít jinou příčinu - jednorázový může být hlenová zátka, ale pokud toho bylo víc a čirejší, jak píšeš, spíš bych se obávala nějaké infekce, přemnožené kvasinky nebo tak něco - určitě konzultovat s gynekologem.

vaseli16
14. únor 2020

Ahoj, to bude spíš hlenova zatka 🙂 muze byt i vodnata, ale nejlépe ti odpovi doktor

krupka3
14. únor 2020

Plodova voda je hlavne voda. Vytok neres. Zatku poznas, je tak mazlava, ze ji nesetres ani z pipky ani z kalhotek, a je oproti beznemu vytoku hodne tuzsi.

astyna88
15. únor 2020

jak psala krupka3, já taky občas mívám výtok jako mazlavý kus čehosi...ono je to tam vše tak opatlané...zátka je kus vaječného bílku s krvavými nitěmi (obvykle), silný bílý výtok mívám také. Pokud si myslíš, že to je plodovka, dej si čistou vložku a projdi se po bytě, PV teče pořád, nezastavíš ji svěrači a pokud vložku budeš mít okamžitě vlhkou, voní to sladce, tak je to PV = nám říkala na předporodním kurzu. To je fakt něco něco jiného než obyčejný výtok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru