Odtok plodové vody a poslání domů z nemocnice. Někdo podobnou zkušenost?

anyroxy
22. únor 2021

Nemate nekdo podobnou zkusenost, abych se uklidnila?

Dnes v noci ve 4 mi praskla plodova voda, ne jen po kapkach, ale naraz mi prislo, ze to byl kybl. Mela jsem vse mokre.
Vyjeli jsme do porodnice. Tam mi udelali CTG, porodni asistentka chtela videt vlozku, tu vyhodila a rekla, ze v 9 prijde doktorka a udela mi stery zevnitr, jestli to byla opravdu plodovka. Nechapala jsem, ze se musi delat test, kdyz bylo jasne, ze to plodovka byla.

V 9 mi teda doktorka udelala stery, nipala se mi tam a rekla, ze to vyslo negativne na test plodovky. Mrzelo me, ze PA neudelala test na ty vlozce a hned ji vyhodila…

Pak mi delala ultrazvuk a videla, ze tam je opravdu min plodovky. Rikala ale, ze na konci tehotenstvi je normalni, ze plodovy vody je uz min. Zkoumala me ale hodne dlouho a ptala se i vrchniho doktora.

Nakonec vymyslela, ze kdyz nemam jeste kontrakce, tak mame jet domu. Mam se dostavit zase zitra v 9. Kdyz kontrakce nebudou, tak mi to budou vyvolavat..

Okolo 11 mi odteklo jeste malicko plodovky, do toho mam ale hlen s krvi. Myslela jsem, ze je to kvuli tomu steru. Doted mam ale porad ten krvavy hlenovity vytok, tak me to znervoznuje. Myslim, ze to neni plodovka s krvi, protoze to neni tak tekuty, ale spis hlenovity…

Nemela jste nekdo neco podobnyho?

crejzy
22. únor 2021

Hlen s krví je Hlenová zátka, k té plodovce nevím jestli je postup porodnice ok

mumisa
22. únor 2021

Ten hlen s krví je zřejmě hlenová zátka, to je normální. Každopádně mám podobnou zkušenost: V neděli večer odešla hlenová zátka, v pondělí v 8 ráno začala odtékat plodovka, v 5 večer opět plodovka, v 6 jsem jela do porodnice, tam mi řekli, že to plodovka není, cca v 9 večer začaly kontrakce a druhý den v 7 ráno byla malá venku.

sibyliatko
22. únor 2021

Hlenovitý odtok je pravděpodobně hlenová zátka, která v těhotenství uzavírá děložní hrdlo. Je normální, že je tam trochu krve, většinou to bývá trochu jako na začátku menstruace, krev může vypadat starší nebo jako sraženina... nebo čerstvá bývá spíš jen lehce růžová, naředěná tou plodovkou. Pokud to nevypada jako normalni aktivni krvaceni, je to v poradku. Po vnitrním vysetreni se taky muze objevit kapka krve, delozni hrdlo je velmi mekke. Po odtoku vody ve většině případů začínají kontrakce do 24-48 hodin. Zítra Vám možná budou nabízet antibiotika. Každopádně to vypadá, že tělo je v procesu 🙂 doporučuji vám dochystat si nějaké věci, navařit zásoby a zkusit se dobře vyspat. Porod často nabírá na intenzitě v noci. Přeji vám, ať brzy přivítáte své miminko a je to fajn zážitek 🙂 Po odtoku vody a odejití hlenové zátky bych Vám doporučila snažit se minimalizovat vnitřní vyšetření, kvůli riziku zavedení infekce...

mumisa
22. únor 2021

@sibyliatko Vy jste to tak krásně napsala, to se tady často nevidí.. 😊😊

ivis_b
22. únor 2021

U nas v porodnici plati, ze jakmile praskne voda, jede se do porodnice a domu se jde az s miminkem. Pokud do 24h neprijdou kontrakce, vyvolava se. Do 48h po odtoku vody musi byt dite venku - kdyz nezabere vyvolavani, tak cisar. Me nechali nakonec 30 hodin, nez se mi rozjely kontrakce. Ale byla jsem celou dobu v porodnici a mimco kazde cca 3 hodiny kontrolovali. S prasklou vodou uz domu proste nepousteji.

barmil
22. únor 2021

@anyroxy mne praskla voda doma 15:30, volala jsem do porodnice a řekli, ať do 2h přijedu. Přijela jsem teda až 18:30, uz si me tam nechali, pry kvůli riziku infekce a ze je potřeba sledovat plod, po 12h mi dali vykapat antibiotika . Porod se rozjizdel pomalu, pořádne kontrakce začaly až kolem 5rano,syn se narodil v 10:12 dopoledne.

zrzeckas
22. únor 2021

@ivis_b ja to sice nezazila, ale vzdy me rekli to, co tobe

sylvusska
22. únor 2021

me taky u dcery odtekla prvne plodovka, ale odtekala me uz od noci od 2h, ale jen po troskach, tak jsem to neresila, kolem pul druhe po obede mi odteklo jednorazove dost vody, tak jsme nejak vyjeli kolem 16h do porodnice, bez kontrakci, nic se nedelo. Tam si me nechali s tim, ze se bude cekat do rana, zda se neco zacne dit. Monitory klidne. Takze mi dali neco na spani, at se vyspim. Nikdo me od vecera do rana nerusil, mimco nekontroloval, proste se jen cekalo. Nedelo se nic, tak v 8:30 vyvolani prvni tabletou, ktera zabrala. Od 9h kontrakce, v 11h dcera na svete. Ale byla jsem prakticky v porodnici jen na pozorovani a noc jsem mela prospat, odpocivat a jen cekat. Takze treba to ma porodnice jinak a nechce te stresovat ponocovanim v porodnici. Kazdopadne kdyz by se ti cokoliv nezdalo, mela jsi kontrakce, tak jedte do porodnice, to te uz domu nepusti a kdyztak porod vyvolaji.

klokanka31
22. únor 2021

@anyroxy Přijde mi přístup v té porodnici nic moc... 🤔 nechápu že si tě tam nenechali.

levandule_k
22. únor 2021

Pokud dobře pátrám v paměti, kamarádce odtekla plodovka, tak se odvezla do nemocnice a tam ji chtěli poslat zpátky domů, ona že ne, že ji nemá kdo odvést, že chce zůstat, tak si ji tam nechali. Mimčo si dávalo na čas. Mně by asi teda ani tak neznepokojovalo, že mě poslali domů, ale ten přístup, že mi nevěří, že mi prskla voda a tvrdí mi, že na konci těhotenství jí bývá málo, že mám přijít druhý den, že se bude vyvolávat. Z toho bych měla hrůzu, že se mnou budou zacházet, jak s dobytkem. Na tvém místě bych jela do jiné nemocnice.

lentilkah
22. únor 2021

Kdyz jsme po prasknuti vody dorazili do porodnice, tak chtela sestricka vlozku, ze ji otestuje. Ja vytahla 3 komplet nacucany vlozky, tak se jen zasmala, ze to je opravdu masivni odtok a nic testovat nemusi.
Hned si me tam nechali, s tim, ze se zatim nic moc nedeje a muzu rodit az druhy den. Porod se ale za par hodin rozjel.
Spolubydlici co rodila den po me mi rikala, ze z ni sla plodovka taky dost, ze dojela s mokryma botama a tu jeste poslali domu. Takze tezko rict, podle ceho to posuzuji.

jjasmina
22. únor 2021

@crejzy určitě není

jjasmina
22. únor 2021

Tento postup ok asi nebude, jela jsem do porodnice s odtekajici plodovkou a nechali si mě tam, během pár hodin se teda zakalila, tak mi dali vyvolávací tabletku, ale jinak by se čekalo 24hod jestli nepřijdou bolesti samy a pod dozorem teda

sibyliatko
22. únor 2021

@jjasmina v zahraničí by bylo běžné poslat klientku domů, ani bych neviděla důvod hned jezdit do nemocnice, pokud voda nebyla zabarvená do zelena. Obecně není úplná shoda, kdy by se s tím mělo začít něco dělat, pokud se porod nerozběhne, doporučení zdravotnických komor se proto v různých státech liší, většinou pak nabízejí antibiotika, někde po 12 h., někde po 24h., někde po 48 h. Setkala jsem se i s tím, že se čekalo na kontrakce i 4 dny. Asi průběžne monitorovat miminko může být fajn, ale není to důvod zůstávat v nemocnici, zvlášť v době covidu.

veruuu_kubesovic
22. únor 2021

@anyroxy mě by teda zajímalo o jakou porodnici se jedná, tenhle přístup mě dost zaráží a to jsem rodila 2x, švagrová rodila minulý týden po prdnutí plodovky porodila do 3h a i to, že jí odtéká plodovka byl impuls pro ní jet do porodnice...

jjasmina
22. únor 2021

Nu asi nejsme v zahraničí, jinak říkám osobní zkušenost, jak to bylo u mě, predtim odjezdem jsem dokonce do porodnice i volala. Nu nakonec bych jela tak jako tak, plodovka zezelenala a malou stejně chtěli dostat ven

sibyliatko
22. únor 2021

@jjasmina vasi osobni zkusenosti si tu cenime, jen neni potreba pani znepokojovat, ze postupovali spatne

ai30
22. únor 2021

@jjasmina To, ze ve vasi porodnici postupovali takto neznamena, ze jakykoliv jiny postup je nespravny.

jjasmina
22. únor 2021

@sibyliatko na mém nazoru to nic nemění a je to diskuze a nemyslím si, že její porodnice postupovala úplně správně, ona doma prd pozná jestli je množství odtekle plodovky v pořádku. Tím bych to ukončila

dashyyy
23. únor 2021

@jjasmina jde o to, zda to plodovka opravdu byla.. já jsem takhle jela s vložkou do porodnice, doslova proudy ,,vody" po stehnech a plodovka to nebyla ani podle vložky ani podle stěru, který taky dělala.. dle slov dr. se takto prostě chystaly porodní cesty a taky mě poslala domů
@anyroxy říkala mi tehdy doktorka, že bych plodovku poznala tak, že to je buď fakt naráz nebo v případě, že odtéká pod troškách, tak fakt čůrek vody pořád bez přestávek, já to měla vždy nárazově.. třeba dvakrát, třikrát za den proud vody po stehnech.. krev s hlenem se mi připojila už během porodu to už se cesty otevíraly.. já osobně po své zkušenosti bych se pomalu chystala na rychlý porod 🙂 a jestli se ti to nezdá, tak jeď 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru