Mateřská - kdy ji začít vyřizovat?

eliesch1
5. srp 2018

Dobrý den, TP mám 30.Října tudíž bych mohla na materskou nastoupit 4.záři, chci se zeptat kdy nejlépe začít vyřizovat materskou, dekuji

myvalmyval1
5. srp 2018

@eliesch1 kdyz nastoupis 12. Zari a dele, vznikne ti narok na celou dovolenou za rok 2019. Tak si to rozmysli 🙂

eliesch1
autor
5. srp 2018

@myvalmyval1 a kdybych šla teda Toho 12.zari tak od kdy to mám začít vyřizovat až toho 12. Nebo s předstihem?

myvalmyval1
5. srp 2018

@eliesch1 to neporadim, mam termin 22.rijna a jsem na nemocenske. Gynekolog by nam mel dat papir kvuli materske, a my ho potom odneseme zaměstnavateli. Me ten papir jeste nedal, mozna v pondeli na kontrole.

betelgeuzz
5. srp 2018

A už máš papír od gynekologa? jestli ne, na příští kontrole se ho zeptej. On ti tam vyplní předpokládaný termín porodu a to pak zaneseš do práce a do papíru napíšeš, kdy budeš nastupovat na mateřskou.

marcelamatejkova
5. srp 2018

@eliesch1 Pred materskou sem byla na neschopence.Hned prvni den jak me zacala materska,doktorka napsala ukonceni neschopenky a materskou do prace.Materskou muze vypsat driv,ale pokud marodis tak ne.Me rekla,ze materskou vypise driv,ale musela bych stejne pockat az ukonci neschopenku.Domluvili sme na termin,kdy me ukonci neschopenku a kdy zacina materska.Dala me vsechny papiry co bylo potreba a na druhy den sem zanesla do prace

lolam10
5. srp 2018

@betelgeuzz presne tak...

vikinkav
6. srp 2018

Ja nromalne pracovala, tak jakmile jsem mela papir od gyn., dala jsem ho na personalni, myslim tak 2 mesice pred nastupem na MD. Tolik k vyrizovani materske 🙂) ale to cerpani cele dovolene bych urcite zvazila, jsou to dobry penize 🙂

zuzan88
6. srp 2018

@myvalmyval1 já mám termín 15.10, jsem též na neschopence a zůstávám co nejdéle to jde, na kontrolu jdu koncem měsíce a to už budu vypisovat papíry ohledně mateřské se sestřičkou, poté předavat zaměstnavateli.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru