Křížové bolesti zad. Co Vám na to pomáhalo?

jana31990
23. črc 2020

Ahoj dotaz jsem momentálně 31tt a posledních pár dní mě šíleně chytaj křížáky. Ale takovým stylem že třeba po ránu nejsem schopná skoro vylézt z postele a nebo z ničeho nic během dne že ani neudělám krok. Tak bych se chtěla zeptat jestli někomu z vás na tohle něco pomáhalo. Jelikož u prvního těhotenství jsem si tohle vůbec nezažila. Zkoušela jsem to i nahřát a taky to nepomohlo. Díky za info

tynka9
23. črc 2020

Moc neporadím, mě braly až u porodu a to nezabralo nic. Ale možná bych se jela nechat zkontrolovat k dr, nebo minimálně zkonzultovat po telefonu. U kamaradky takové bolesti znamenaly začátek porodu, rodila myslím měsíc před termínem.

jjasmina
23. črc 2020

U mě taky až u porodu, navštívit dr

klokanka31
23. črc 2020

@jana31990 Já taky u porodu ☺

marti89
24. črc 2020

Rozhodně nic nenahřívej, teplo může rozjet porod, proto se v těhu nesmí třeba ani horké koupele, ale jen vlažné.

errol4388
24. črc 2020

@jana31990 já tyhle bolesti měla taky a prisuzovala jsem je předvánočnímu klidu, nakonec z toho byl povánoční předčasný porod 🤷‍♀️😉

jana31990
autor
24. črc 2020

Právě že u doktora jsem byla ve středu a neříkal že by to mělo vypadat na porod. Jediný co mi řekl holt to k těhotenství patří. Tak já nevím no🤷‍♀️

jjasmina
24. črc 2020

@jana31990 podle nich to nikdy nevypadá, pátek kontrola: tady se nic nechystá povídá dr a další den jsem jela do porodnice s prasklou vodou

syslounek
24. črc 2020

Mě křížová oblast začala bolet už někdy v 16 tt, tak mi dr. předepsala nějaké drahé vápníkové tablety. Z prvního těhu jsem měla doma GS mamavit a začala ho brát a do týdne bolesti přešly. Jak jsem je dobrala, za týden zase bolesti.
Zkusit se zeptat v lékárně po nějakých těhotenských vitamínech s vápníkem, třeba pomůžou.

pindrusice
24. črc 2020

Navštívila bych nějakého fyzioterapeuta, který se zabývá těhotnýma. Případně chiropraktika. A lokální teplé obklady si určitě dávat můžeš. Pak zkusit jogu a podobné protahovací techniky na uvolnění.

therezaa
24. črc 2020

Jsem ve 13tt a zrovna včera mě také chytly 🤷🏻‍♀️

jana31990
autor
24. črc 2020

@syslounek tak zrovna ten GS mamavit užívám od začátku těhotenství

palja
24. črc 2020

Já jsem tohle měla. Nedalo se s tím vůbec normálně fungovat, ani se otočit na posteli. Prostě šílená bolest zad a ještě k tomu vystrelujici do prave nohy, která potom paralyzuje celé tělo. Dávala jsem si jen pozor, kdybych spadla, tak nesmím na břicho. Dr mi k tomu řekla, že se tělo připravuje na porod, že se posunulo těžiště těla a tím vznikají ty bolesti. Cvičit mi zakazala. Kvůli tomu jsem si ani nemohla u porodu zvolit pro mne příjemnou polohu. Po porodu jsem na to upozornila fyzioterapeutku, která chodila kvůli cvikum pánevního dna. Lékaři a sestry to vůbec nezajímalo a řešit to nechtěli. Fyzio mi doporučila cviky, které jsem cvičila několikrát denně. Byla to opravdu bolest proti bolesti. Přestalo mě to bolet až po šestinedělí při pravidelném cvičení.
Známá to měla taky, nijak to neřešila a zada jí chytaly ještě rok a půl po porodu.

vopice1
27. črc 2020

@jana31990 já jsem teda 36tt ale cca 2 týdny mám poslíčky, který jdou i do křížových bolestí (začne mě bolet podbřišek jako při menses, pak ztvrdne celý břicho pak se to přesune do zad) někdy je to pár hodin, někdy i celou noc.. Doktor mě řekl, že mám dráždivou dělohu.. Jsem zvědavá jak pak poznám porod 😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru