Kolik spánku jste potřebovaly v závěru těhotenství?

lencis1vv
5. čer 2019

Krásný den všem!
Holky prosím vás, jak jste to měli se spánkem? Já si připadám, jak kdybych snad nebyla vůbec vytížená.
Vcera jsem šla spát po 22 hodině a od 00:45 už jsem byla vzhůru, vůbec poslední 2 dny nemůžu spát. Ráno jsem usla asi na 2 hodiny a zase jsem vzhůru a cítím se jak kdybych prospala celý den. Přitom včera jsem byla například v Olomouci na kontrole ( jsem 36+3tt, dr říkala, že má malý docela nízko hlavičku), potom klasika, procházka, nakoupit, uklidit.... V noci se mi začíná ucpávat nos a pořád kycham..

lencis1vv
autor
5. čer 2019

Nemůže to mít třeba souvislost s brzkým porodem, nebo jste to tak mely také? 🤯🌻

bayt
5. čer 2019

@lencis1vv mně se na konci už taky docela dost špatně spalo a dýchalo...

lencis1vv
autor
5. čer 2019

@bayt 🌺 Ahoj, myslíš spalo, nespalo? A rodila jsi v termínu? Ucpaný, rýmový nos? Ještě mi teda pořád vytéká mlezivo.... Tak to jsem zvědavá teda, kdy to přijde, zbývá mi 24 dní do TP 😀

lery92
5. čer 2019

@lencis1vv ucpaný nos a nateklá sliznice v něm Ev s nulovým či průhledným sekretem je ,,dílo " hormonů .Nevím přesně zda to souvisí s porodem , ale je to častý zdravotní problém těhotných žen .Doporučuji probrat s PL zda by sis nemohla před spaním lupnout nějaké antihistaminikum (Zodiac,Zyrtec Analergin atd) , spát s vyvýšenou hlavou , eventuálně proplachování sliznice vincentkou či mořskou vodou ...je to normální nebuj , ale jestli porodis to nevím 😊

bayt
5. čer 2019

@lencis1vv Rodila jsem normálně, 40tt a šest dní. Ale porod byl teda hodně dlouhý a otevírala jsem se pomalu. Spala jsem špatně, malej mi utlačoval kdeco, plíce, blbě se dýchalo, a navíc měl ve zvyku mě hodně kopat, kor navečer :D

lencis1vv
autor
5. čer 2019

@lery92 děkuji za rady

pavlavon
5. čer 2019

@lencis1vv Ahoj, jsem teď 32+5 a mam to samé. Jen se vzbudim ve 3 🙄 kdy v 5 mě vyžene už hlad. Ale pak třeba na 3 hodiny ještě usnu😁 patří to k třetímu trimestru jak se mimi zvětšuje a nam se vše utlačuje 😅

julielim
5. čer 2019

já nespala snad od 34tt :D jakože spala jsem hodinu, pak 3 koukala do stropu, pak 2 hodiny apod. mezitím jsem xkrát převlíkala pyžamo, protože jsem měla z prsou už solidní mlíkárnu a furt to všude teklo.. rodila jsem 39tt

lencis1vv
autor
5. čer 2019

@bayt Taky mě zlobí spíše na večer, kolem 22, to je jeho hodinka H 😁 potom ale klid. Každopádně dle komentu usuzuji, že to, co se mi děje je normální 🤷 nu což, třeba odpadnu po obědě 😃

bayt
5. čer 2019

@lencis1vv Syn taky, nejradši řádil od 22-12.00 :D Já jsem to často dospávala po obědě, když už jsem pak byla doma 🙂

verca024
5. čer 2019

Já trpěla nespavostí od 4.měsíce. Usla jsem většinou kolem 23:00 a v 01:00 jsem byla vyspaná a usla kolem 04:00 a v 6:00 jsem vstávala a byla jsem vyspaná a za celý den jsem nepociťovala únavu. Na konci těhu už jsem nespala i skrz prcka,jak pořád kopal,špatně se mě spalo a bohužel že jsem si nenaspala do zásoby. Máme doma nespavce a už jsem se 7.měsíců nevyspala dýl jak 2.hodiny v kuse

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru