Jmena Nina a Nora

jennynw
17. čer 2019

Ahoj maminky,

Mam par otazek pro Vas:

Cekame druhou dceru. Prvni se jmenuje Ines. Pro druhou, se premyslime o jmena Nina nebo Nora (nebo uplne neco jineho 🙂 )

Az slysite jmeno 'Nina' - automaticky si myslite ze holka je Ruska?
Mame radi to jmeno a podle me (jsem Britka) je to mezinarodni jmeno, ale nejaky kamarad rekl ze to je urcite Ruske ... nevadi nam moc ale nechceme ze dcera musi cely zivot vysvetlit ze neni Ruska 🙂

A co Nora - je divne ze to znamena ta dira kde bydli kralik?!

Diky predem.

vineta
17. čer 2019

@jennynw Nina i Nora jsou krásná jména, Nina je trochu ruské, ale takovým staroruským hezkým způsobem, nevím, jak to jinak vysvětlit 😉. Nora je překrásné jméno, a pokud není příjmením Lišková, tak bych se toho nebála 😉. Pokud nevyhovuje Nora, tak je stejně krásná Zora. K Inés se mi dál hodí Frida a Zoe, to jen jako tipy 😉

dagmarkaaa
17. čer 2019

znam 2 Niny - jedna je francouzka a druha rakusanka, vubec mi to neprijde ruske, ani by me to nenapadlo, naopak je to univerzalni a mezinarodni i kdyz mozna ruskeho puvodu. Nora je hezke, taky znam jednu holcicku rakusanku ale v cestine se mi to nelibi kvuli sklonovani, zni to tvrdeji a zdrobnit to moc nejde.

sudylichozrout
17. čer 2019

@jennynw predne, jestli jsi Britka, tak klobouk dolu pred tvou cestinou 🙂
Jinak mne se libi z techto dvou jmen vice Nina. A nevnim ho jako ruske, vzdyt i Francouzi maji muzske jmeno Nino 🙂 Noru mam fakt spojenou s norou pro lesni zver.

ahyt
17. čer 2019

Jsem starší ročník a za totáče jméno Nina bylo opravdu ruské.Do teď nechápu,že v té době Dagmar Havlová-Veškrnová dala toto jméno své dceři.Prosím,aby nedošlo k mýlce.Proti jménu nic nemám,ale evokuje mi to tu děsnou dobu nesvobody,zákazů,všudy přítomné vnucovaní bolševismu.Ale teď je jiná doba,tak pokud se Vám líbí,tak s chutí do něj 🙂

michaela19911991
17. čer 2019

Nina je krásné jméno a nic ruského ve mně nevyvolává. Naopak když se řekne Nora vybavím si lišku.

sudylichozrout
17. čer 2019

@ahyt jj, ja to mam spojene se jmenem Gustav. Pritom je to skandinavske jmeno a ne ruske. Ale Husak to jmeno proste zabil...

hasara33
17. čer 2019

@jennynw myslím, že Nina je mnohem lepší volba 😉 měla bych strach až se ve škole budou probírat lesní zvířátka a to, kde žijí a dojde na lišku, jezevce nebo králíka tak si budou děti z mojí dcery dělat srandu ...přeci jen děti umí být zlý

soleilll
17. čer 2019

@jennynw Třeba ti pomůže tohle:
http://jmena.najdise.cz/vyznam-jmena-nina
http://jmena.najdise.cz/vyznam-jmena-nora
Myslím, že oba významy jsou krásné, takže za mě cokoli. Když si nebudeš umět vybrat, můžeš losovat. (My tak vybírali ze 3 holčičích jmen.)

eithelwing
17. čer 2019

https://www.behindthename.com/name/nina-1

Mně osobně se Nina moc líbí, byl to jeden z návrhů pro naši dceru. 🙂

bayt
17. čer 2019

@jennynw Nina - nepředstavím si Rusku 🙂 Ale obecně se mi moc nelíbí.

Nora se mi líbí mnohem víc 🙂 A jo, je to i díra, ve které bydlí zvířata, ale nenapadlo by mě to. Asi taky záleží, jak je kdo sečtělý, že :D

vineta
17. čer 2019

@bayt Přesně, mně to evokuje hlavně Ibsena 😀

dora13
17. čer 2019

Nina mi ruske neprijde, za totace bylo, ale ted uz se to podle me vyznamove smazalo🙂
A Nora se mi libi strasne moc, dura od lisky to sice je, ale v kontextu divciho jmena je proste nadherny🙂

makronka222
17. čer 2019

Nora a Zara se mi ted strasne libi.? U Niny si rozhodne nevybavim rusko. Nastesti. To zprasili akorat Alexandru

ahyt
17. čer 2019

@sudylichozrout No ja jsem jeste mnohem starsi rocnik zive si pamatuju rok 1968 kdy sem vpadli Rusaci jak jsme je nenavideli jak vypadala Praha rozstrilena zdevastovana a byl konec nadejim ,ze bude konečně svoboda, naopak se pak jeste znacne pritvrdilo.Proste ty Rusaky budi do smrti nenavidet.A bohuzel i tim se mi jmeno Nina znelibilo.

20190418
17. čer 2019

Nina mi ruské nepřijde, já jsem žila dlouho ve španělský mluvící zemi, tak mám problém to vyslovit a pořád se mi tam plete Niňa 🙂 ale jméno to je pěkné. Za to Nora je pro mě nora pro lišku a nelíbí se mi.

leilinka1234
17. čer 2019

Nina je takové měkčí, asi mi to i líp zní, a vůbec ne rusky. Jméno Nora jsem zaregistrovala, když jsem byla těhotná, čekala jsem holčičku a všude jsem chytala nějaký hezký a neobvyklý jména... Ve stardance byla Nora. Krásná, usměvavá tanečnice a já si to jméno hodně oblíbila. Bylo v našem finálním výběru 🙂

laka_lacenda
17. čer 2019

Obě jsou hezká jména, líbí se mi víc Nina. Rusko mi nepripomina.

viiny
17. čer 2019

Jméno Nina zbožňuji, bohužel ji máme v rodině a tak teď volím alternativu pro jedno z dvojčat (pokud bude děvče) jméno Inna. A Nora je hezké, ale zvolila bych Zoru, tu doma už mám a to jméno je pro mě nejkrásnější na světě 😅❤️

bayt
17. čer 2019

@makronka222 Alexandra je pro mě spíše židovské jméno. Moc hezké 🙂

jennynw
autor
17. čer 2019

Dekuji moc holky 🙂
Tak to vypada ze Nina je vic popularni nez Nora 🙂
Zora je urcite hezke jmeno taky ale bohuzel uz mame v rodine.... Mela jsem termin dneska a holcicka jeste pohodlna. Asi mam jeste (trosku) cas, abychom rozhodnout 😉

cervickova
17. čer 2019

@jennynw both names are beautiful 😊 funnily enough I know one lady call Ines and she is Russian? Anyway, good luck with the birth 😉

becicka
17. čer 2019

Nina mi ruské nepřijde vůbec, spíš Nataša 🙂.
A Nora si vždycky vybavím Noru Fridrichovou a ta se mi jako ženská vůbec nelíbí 🙂, takže Nina top 🙂.

pajapavlina
18. čer 2019

Mame Ninu. Hledala jsem puvod a pry pochazi z Persie/Recka (znamena uzasna) nebo Spanelska (tam znamena vecne dite). Tohle jmeno pak prevzaly dalsi staty, je fakt, ze v Rusku to bylo asi hodne oblibene, taky mi hodne lidi rikalo, ze to je urcite ruske jmeno (aniz by se o to zajimali). Ale ikdyby, je to jedno. To jmeno je krasne. My jsme se nemohli dohodnout a ja se pak jednou rano probudila a napadlo me tohle jmeno. Manzel se nejdriv moc netvaril, ale ted rika, jak se k dcerce hodi. Rikame ji Ninusko, Ninunko, Ninus

janovkov
18. čer 2019

@jennynw Mám ve svém okolí jak Noru, tak Ninu. Noru oslovujeme Noriko. K Ines se mi vice hodi Nina. Je to ruske jmeno ale asociace k nemu bude mit spis starsi generace.

gruyerre
18. čer 2019

@jennynw Mně se víc líbí Nora. I se mi víc hodí k Ines, obě jména mně znějí vznešeně, ta Nina na mě působí v porovnání s Ines moc obyčejně. Pěkná jsou ale určitě obě jména, Nora je však v mé top 10 🙂

anadriewen
18. čer 2019

@jennynw Nora se mi moc libí, sama jsem tak případně chtěla dceru pojmenovat,ale mám chlapečka😉 Různé asociace a vtípky dělají děti ve škole téměř na každé jméno, sama jsem si tím v dětství prošla, spíš pak asi záleží na síle osobnosti dítěte, jak se s tím vyrovná.
Nina se mi vůbec nelíbí, navíc tak pojmenovala kamarádka dceru a tím,že je to velmi dotěrná a problematická holčička, znelíbilo se mi definitivně... A jestli je jméno ruské nebo ne je mi upřímně jedno, na to bych se vůbec neohlížela.

jennynw
autor
18. čer 2019

@pajapavlina Díky za zprávu. To je dobře slyšet aktuální zkušenost 🙂 Ninus a Ninusko taky zní pěkně🙂

jitkaem
18. čer 2019

Nina - vubec me nenapadlo, ze by byla ruska. Pracovala jsem v cestovnim ruchu, tak by se musela jmenovat jinak 🙃

pavlinar
18. čer 2019

My mame Ninu. Vubec me nenapadlo, ze to je ruske dokud mi to nekdo nerekl... ani google nepise o ruskem puvodu jmena.

margaret88
18. čer 2019

Nina je moc hezké jméno.🙂Nic ruskýho u mně teda nevyvolává. To bude asi tím že jsem mladší ročník.Noru bych nedala,to se mi nelíbí vůbec.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru