Je možné vyvolání porodu 12 dnů před termínem?

myval1991
4. čer 2018

Ahojte.
Uz som to pisala na nastenku ale skusim si prist poradu aj sem.
Som v 37tt, cele tehotenstvo prezivam neskutocne citlivo a uzkostlivo. Bojim sa o dieta, som prehnane opatrna. No posledny mesiac je to neznesitelne. Napadlo ma ze som napriklad nikdy neprekonala toxo a uplne mi preplo (nejim maso, umyvam zeleninu "2h", nechodim do restuaraci...psycho). Aj ked si moje racionalne JA uvedomuje ze som sialena, nedokazem to kontrolovat. Dalej mam obrovsky strach ze proste ochoriem od niekoho (s nikym sa nebozkavam pri vitani) a to je len zlomok ako mi sibe. Najhorsie je ze niekedy dostanem z toho zachvat a kricim a placem na niekoho. To urcite mojmu dietatku ublizuje a nasledne sa trapim ze jej ublizujem...hrozne. dnes som sa o tom bavila s primarom ze mi absolutne preplo, neviem ci sa jedna o predporodnu depresiu alebo nieco podobne ale povedala som mu ze mam strach ze mojej dcere takto ublizujem ked som v takomto krci. Primar mi navrhol vyvolanie porodu za 2 tyzdne. Ja mam ale z toho strach. Urcite je pre dieta lepsie narodit sa prirodzene kedy ono chce. Nechcem mojej dcere sposobit dalsi stres z vyvolania porodu ked som vystresovana 9 mesiacov, zaroven som zamknuta na 100 zamkov krcok 2cm uzavrety takze tak skoro neporodim. Termin mam 30.6.a urcite budem prenasat s mojim stastim. Prosim vas o radu. Je podla Vas mensie zlo to vyvolanie ako byt mozno este mesiac v tomto krci ze sa vsetkeho bojim, stale si umyvam ruky, vsetko myju, no blazon...ja neviem co urobit. Naozaj neviem...dakujem Vam😊 pritom ja som bola aj pred tehotenstvom velmi citlivy opatrny zodpovedny clovek ale v tehotenstve to vyvrcholilo neskutocne, chorobne. Pritom mam bezproblemovy zivot. Neviem kde sa vo mne berie chorobny strach.
Dakujem Vam

Pritom mam krasny usporiadany zivot
Pisem zlsem preto zensa neviem rozhodnut c

jrak
4. čer 2018

Urcite bych pockala na přirozený příchod miminka

gembula
4. čer 2018

Vyhledala bych spíš pomoc psychologa. Jsem psychicky docela odolná, ale vyvolávání porodu jsem snášela špatně, vlastně to pro mě bylo nejhorší z celého těhotenství. Už bych do toho nešla. A před termínem už vůbec ne. Držím palce!

pavca1982
4. čer 2018

Nešla bych do toho.Bude to velmi dlouhý a bolestivý porod.

myval1991
autor
4. čer 2018

@gembula ja to taky nechci...ale byt takyto blazon este mesiac je pre mna hrozne😔😔😔...asi si dam urobit len ten hamiltonov hmat a ked to nepomoze tak nie....

myval1991
autor
4. čer 2018

@gembula a dekuji

myval1991
autor
4. čer 2018

@pavca1982 no jo😔

cuuza
4. čer 2018

Využij ten poslední mesic a vyřeš sebe, po porodu se ti zblázní ještě hormony a bude to ještě horší.... Vyvolání tě neuklidní, spíš si to budeš vyčítat.

myval1991
autor
4. čer 2018

@cuuza nevyriesim sa. Mne nepomoze debata so psychologom. Ja si vsetko uvedomujem totiz. Mne by pomohli lieky...ale to teraz nemozem. Ked budem mat po porode poporodnu depresiu tak to sa bude dat aspon riesit s liekmi.

keksikova1
4. čer 2018

@myval1991 vím, že je to hrozne, ale já měla vyvolávány porod jen pár dnů před termínem a v opravdu silných bolestech jsem byla 3 dny, téměř 4. Můžeš kouknout na můj článek, naštěstí to dopadlo dobře, ale nemuselo. Zašla bych za psychiatrem, jsou léky, které můžeš brát. A to, že si všechno uvědomujes není překážkou toho, že by ti psycholog pomohl, práve naopak. Pokud věříš, že ti vyvolání pomůže, udělej to, ale já si to tedy nemyslím. A ani si nemyslim, že je to dobre pro miminko. Ať se rozhodneš jak chceš, držím ti palce. P. S. Relaxační techniky fungují často a dobře.

cuuza
4. čer 2018

@myval1991 To musíš vědět ty, co je pro tebe lepší, ale pockala bych. Hlavně buď připravena na poporodni hormonální jizdu...

rebejsova
4. čer 2018

@myval1991 Mně porod vyvolávali 16 dní před termínem, malý v bříšku neprospíval. Porod byl pohoda, rychlý - čili, vyvolávání nemusí být horor. Přikláním se ale i tak k názoru, že vyvolání porodu ti nepomůže, po porodu teprve všechny strachy začnou. Taky jsem si říkala, už aby byl z břicha venku, abych viděla, že je v pořádku atd., ale to nejhorší opravdu teprve přišlo, co se strachu týká. Jakmile jsi jednou máma, strachů už se nezbavíš. Takže já bych to taky viděla na psychologa - i když máš pocit, že ti nepomůže, přece jen ví, jak se strachy a úzkostí pracovat. Držím palce, ať všechno dobře dopadne!

keksikova1
4. čer 2018

@rebejsova jo ale to je taky pravda, vyvolávány porod nemusí být drama a může proběhnout zcela v poradku, to souhlasím.

Já jen prihodila svou zkušenost, ne všechny musí takovou mít, to je jasný 🙂

rebejsova
4. čer 2018

@keksikova1 Je to asi dost individuální, doktorka mi říkala, že hlavně dost záleží na miminku, jestli je už připravené. Já o malém říkala, že už měl sbaleno, vyvolávat začali v 11 dopoledne a po osmé večer jsem porodila, zatímco všechny ostatní budoucí maminky čekaly na kontrakce jako na smilování.

myval1991
autor
4. čer 2018

Ja nehovorim ze mi nepomoze psycholog vobec sa mu nebranim ale myslim ze uz mi tak sibe ze to je skor na psychiatra a leky...ja strasne nechcem stresovat moje dievcatko vyvolavanim porodu...asi skusime iba hamiltona a ked to nezabere tak to necham na prirodu.

@rebejsova dakujem. No uvidime co bude po porode. Ale po porode sa to da radikalne riesit vdaka bohu antidepresivami a tak. Teraz v tehotenatve sa bojim akychkolvek liekov a urcite by som nic nebrala ( mozno dalsi dokaz aka som prehnane opatrna)

@keksikova1 dakujem ti

xxx3d
4. čer 2018

@myval1991 ahoj, za mě rozhodně počkat.
podívej se na to jinak, mimi je "zvyklé" na tvoje stavy úzkosti, sice to není top stav, ale pokud je máš od začátku, a nic nasvědčuje nějakému stavu, že bys měla mít indikovaný vyvolaný porod, tak setrvej.
Překvapuje mě spíš to, že když jsi takhle citlivá, úzkostná, šla bys do "hamiltona", něco jinýho je, když je to doporučení od lékařů, v rámci vyvolávání, podle mého tě chtěl primář uklidnit, dát ti nějakou možnost, abys porodila v termínu, ne předčasně.
Moc ráda bych ti poradila něco, co by ti pomohlo se uklidnit, ale je to tak moc individuální, a pokud jsi brala léky, tak tím víc.
Mysli na to, že je miminko v pořádku a brzy se narodí, aby tě udělalo šťastnou.

keksikova1
4. čer 2018

@myval1991 existují léky, které opravdu můžeš brát zcela bezpečne a navíc, než antidepresiva zafunguji, trvá to i pár týdnů, tozn. vyšlo by ti to akorát na tu fázi, které se bojíš nejvíc. Druhá věc je, že třeba se po porodu nic nerozjede a všechno bude v pořádku. Vím, opravdu vím, jak je to těžké,ale pokus se na to všechno koukat trochu pozitivneji. Jen to zkus 🙂

lucka662006
4. čer 2018

Kdyby se miminku u Tebe nelíbilo, už by se v těchto dnech klidně samo rádo narodilo. Je u Tebe v pohodě, hodně maminek má různé stavy a stresy v těhotenství. Je to součást života, příroda si s tím umí poradit (narozdíl od chemikálií).

myval1991
autor
4. čer 2018

@xxx3d ja toho o hamiltonovi nic nevim...myslela som ze to nieje nic radikalne. Musim si o tom viac prestudovat. No dufam ze je zvyknuta. Bodaj by sa vypytala sama za tyzden a pol ale nic tomu nenasvedcuje ☺ dakujem pekne☺

myval1991
autor
4. čer 2018

@lucka662006 dufam! ☺ zblaznim sa ak by som jej ublizila😔

anazuzzuzana
4. čer 2018

Bojíte se nemoci, bakterií a chemikálií a nechala byste si násilně cizí rukou otvírat dělohu nebo do sebe cpat léky, nepřirozeně zasahovat do těhotenství a ohrožovat svoje miminko? Moc nechápu, jak vám to doktor mohl vůbec navrhnout. Na vyvolávací bych nešla ani týden po termínu, natož dva týdny před a z důvodu, že se bojím, abych miminku neublížila. To nedává smysl. Opravdu zkuste zapracovat ještě na těch uzkostech, až se vám narodí miminko, tak to teprve budou obavy a i když jsou obavy do značné míry na místě, tak jimi přeci nemůžete své dítě omezovat (např. nechodit ven, mezi lidi, na hřiště, přehnaná hygiena atd. - to vše dětem v důsledku spíš škodí)

myval1991
autor
4. čer 2018

@keksikova1 dakujem pekne. Chcela som to skusit ale bola som u sestranice kde som sa prekonala a jedla jidlo co mi dala a potom sa 2h bala😂..alebo dnes vecer ked si manzel robil maso nebola som schopna umyt tanier...proste cista psychiatria mna to neskutocne unavuje neviem kde sa to vo mme berie ta sibnutost. Hrozne. Snad ten porod pride prirodzene coskoro...dakujem

myval1991
autor
4. čer 2018

@anazuzzuzana bojim sa aj toho. Preto som sa pytala na nazor tu. Mozno mi to navrhol aby som sa ukludnila ze ta moznost existuje...dohvie. dakujem

bbubble
4. čer 2018

@myval1991 hamilton radikalny je, ale hlavne sa ani neda spravit ked si zavreta na 100 zamkov ako pises, este s celym cipkom. Myslim si, ze nepodarenym porodom (dost pravdepodobne pri predterminovom vyvolavani) mozes ublizit miminku podstatne viac. To ako sme prisli na svet si so sebou nesieme cely zivot. Skor by som ten cas do porodu skusila venovat nejakej dobrej terapii - napriklad kraniosakralna terapie, pripadne kineziologie (s tou nemam skusenost, ale hodne sa doporucuje na podobne problemy)

myval1991
autor
4. čer 2018

@bbubble dakujem za radu. Skusim si o tom precitat.

ladyhacek
4. čer 2018

kvůli tlaku mi vyvolali porod 10 dní před termínem (také jsem byla uzavřené - týden předtím mi DR říkal, že malý je ještě vysoko takže když mě "přepadnou" kontrakce vůbec nemusím spěchat.
Pro mě vyvolání nebyl stresující 1 den mi podali 1/2 tablety to sjemse otevřela na 2cm druh den ráno mi zavedli druhou tabletu, hodinu na to kontrakce a za další 4h byl malý na světě 🙂
Nicméně si myslím že vyvolání porodu v tvé případě není nezbytné 🙂. Jak se to tu psalo zkus vyhledat psychologa - nebo možná i dula by ti pomohla realxovat a připravit se na to vše v klidu - asi se nejvíc bojíš o mimi a "přehnaně" reaguješ > Potřebuješ uklidit a ujistit se že nic extrémnío mu nehrozí 🙂
Hezký a rychlý porod

myval1991
autor
4. čer 2018

@ladyhacek dakujem. Samozrejme ide mi len miminko o ktore sa sialene bojim a preto robim ako blazon a v konecnom dosledku mu ublizujem najviac ja sama....😑

ladyhacek
4. čer 2018

@myval1991 takto to brát zase nemůžeš, že mu ubližuješ. To vůbec stres "asi" miminku neprospívá ale k ubližování to má daleko 🙂. Já se stresuji a denně rzrušuji pořád no hold mám živé dítě, které přes veškeoru moc snahu neposuchá a občas na něj křiknout musím - jen doudám že s toho mýho druhého drobka nembud euzlíček nervů 🙂

vendelinka08
4. čer 2018

@myval1991 pokud u tebe miminko jeste chce zustat..tak mu to doprej...nech to na nem..kdy se rozhodne..vyvolany porod take zanechava ruzne problemy a traumata..ktera pak resiz treba az v dospelosti. Mozna ty sama sis prosla necim..co te tak ovlivnilo a proto mas takovy strach. Zkus treba tu kineziologii...mozna prve nez psychiatra ktery ti da leky..to neni k reseni problemu..to je jen zaplata na dusi. Soustred se na sebe a obrat sena odbornika...urcite ti to prospeje. Nejsi blazen.. je potreba najit pricinu problemu...

vendelinka08
4. čer 2018

Resis...omlouvam se za chyby...

myval1991
autor
4. čer 2018

@vendelinka08
@ladyhacek dakujem vam. Ste zlate.

Dakujem vsetkym baby ze mi tu nepisete aka som strasna...to by mi nepomohlo veru...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru