Jak zabalit věci do porodnice?

ladyhacek
28. led 2015

Ahoj prosím jak se balíte? Kolik berete tašek? Seznam mám, ale je toho hodně a vše potřebuji i když to jsou jen tři-čtyři dny.
Berete si do porodnice jednu nebo dvě tašky? Začínám přemýšlet jak to zabalím mám to vše (věci pro mě, plínky aj) dát do jedné tašky nebo do 2 - pro mě a pak zvlášť pro mimi. Jak to budete mít vy?
A co věci k porodu - také do zvláštní tašky? přezůvky pro manžela aj + balzám na rty, gumička apod. zase do další tašky? (tu třeba přidám do velké tašky a pak jí jen vyndám) Je toho spoustu i když to jsou jen 3 dny (chci si vzít fén, 3 ručníky, župan, plínky, přebal, podložky, zavinovačka, vlhčené ubrousky - to zabere místa) nechci táhnout velký kufr, ale jak to poskládat abych nevypadala, že se stěhuji? 🙂

Děkuji

ivca2409
28. led 2015

@ladyhacek vždyť za Tebou přeci někdo přijede na návštěvu, ne? Tak si vezmi jen ty nejdůležitější věci a zbytek Ti pak může třeba manžel přivézt až další den 😉

ladyhacek
autor
28. led 2015

@ivca2409 to jo ale musejí být někde nachystané a zabalené - jinak až to bude hledat tak zešílí 🙂 > abych pak nezkončila se 3 igelitkama 🙂

lenkavd
28. led 2015

@ladyhacek já bych za sebe zbytečnosti netahala, třeba jako fén. To samé ručníky, na začátek stačí jeden pro tebe a jeden pro mimi, v případě znečištění ti manžel doveze jiný a atd. ...
Když vidím někde ty seznami na netu, přijde mi to dost komické.
Každopádně já měla jednu tašku pro sebe a malou pro mimi. Tu pro mimi mi někde schvovali, tu pro mne jsem měla u sebe při porodu a pak semnou odvezli na pokoj.

ladyhacek
autor
28. led 2015

@lenkavd ručníky min 2 jeden na intimní místa kvůli očistkům a jeden na tělo, Fén chci mastí se mi vlasy takže počítám, že min 1 si v porodnici hlavu mít budu a nechci tam pak ležet s úplně mokrou hlavou. Seznam z netu jsem četla, ale četla jsem i seznam přímo od nás z porodnice a podle sebe upravila. Je fakt, že fén mi můžou dovést později.

ivca2409
28. led 2015

@ladyhacek určitě za Tebou každý den někdo přijde! 🙂 tak něco donese a co třeba nebudeš potřebovat (např. špinavé prádlo) tak může zas odnést 🙂 Naprosto Ti rozumím 😀 já si taky chystala s sebou "loďák" 😀 ale pak jsem vzala jen "víkendoví kufříček" 😀 a zbytek mi můj dovezl potom 🙂

lenkavd
28. led 2015

@ladyhacek no sama uvidíš, jestli budeš mít náladu a čas na to si fénovat vlasy.... Na intimní místa jsou lepší jednorázové papírové útěrky, než ručník, hlavně ze začátku.
Miminko čím později vykoupeš, tím lépe a atd. Co pro mimi dávají a co ne je tedy hodně rozdílné, to je fakt.
Být tebou bych toho moc netahala, vše se dá maximálně donést 😉 Já si pamatuji na holčinu co semnou rodila druhé, se jí smáli, jestli jede na cestu kolem světa, co má věcí 😀

lv
29. led 2015

Vem si suchy šampon, je to praktičtější a fen tím pádem nepotrebujes.. 😉 ty drobnosti jako balzám na rty, gumicky si dej do male kosmetické, jak pises, vytáhnes to mas to po ruce, třeba na nočním stolku..zavinovacka je objemná a nepotřebná, dají ti jejich

ladyhacek
autor
29. led 2015

@lv nám právě říkali at si ji raději vezmeme ze když ji mimi pokaka nebo po linka tak nemají náhradní

betelgeuzz
29. led 2015

já měla zabalenou jednu velkou tašku, k tomu igelitku s věcma k porodu. Velká taška se dala do zamykatelné skříňky, igelitku jsem měla s sebou. Pak jsem měla doma zabalenou tašku s věcma pro sebe a malou na cestu domů, to mi přivezl m až před propouštěním.
I tak mi pak musel m dovážet třeba nové ručníky a staré bral domů a další věci, které mi chyběly.
Fén jsem taky s sebou měla a vlasy si fénovala 🙂 suchý šampon jsem kdysi vyzkoušela a byl to teda humus 🙂

lv
29. led 2015

@ladyhacek jo? no pokakat a poblinkat ji může víckrát za den, nebo taky vůbec..
@betelgeuzz já suchej používám na ofinu i doma

veri0007
29. led 2015

@ladyhacek jako stěhovák vypadat budeš tak či tak😀 A doporučuju spoustu ručníků... Hlavně tmavých😉 Já se sprchovala 3x denně a s prominutím, krve bylo jako z vola. Měla jsem taky tři ručníky, ale nechala jsem si další tři donést z domu. Župan jsem využila 1x až jsem si říkala, že jsem se s ním neměla tahat. Ale je to skutečně o porodnici. Vím, že někde ti dají zavinku jen jednu, u nás v Ově jsem dostala když jsem si o ní řekla. A nabalenou jsem měla jednu obří cestovní tašku a nikdo to neřešil ani na porodním sále😉

anetka1701
29. led 2015

Když jsem jela do porodnice, tak jsem měla normálně tašku k porodu - ta byla malá - a pak tašku s věcma pro mimčo (plíny a podobný věci) a zbytek mejch věcí (náhradní oblečení a tak). Tu jsme nechali v autě a muž mi jí pak donesl. Co se týká fénu, šamponu a podobnejch věcí, tak bych ti navrhla (já to tak udělala) to připravit do balíčku, poprosit muže, at ti to doveze na návštěvu a rovnou to pak odveze - je dobrý k tomu dát i čisté ručníky a staré pak na té návštěve poslat vyprat domů :o) Já se v porodce sprchovala/myla vlasy výhradně když jsem tam měla muže, protože jsem mu dala mimčo a měla jsem klid... Nechat ho na pokoji se mi nechtělo a k sestrám ho dávat taky ne... Takže jsem po příjezdu muže zmizla v koupelně a úplně v klidu a pohodě jsem se pak vrátila za rodinkou :o)

janinek
29. led 2015

@ladyhacek nebrala bych toho moc. Miminu veci nejak jasne zvlast, kdyz ho bude oblikat a davat plinu po porodu nekdo jiny, at snadno najde.

Na spodek jsou lepsi papir uterky. S tim rucnikem udelas co? Po prvni sprse bude spinavy. Sprchovat se budes xkrat za den.

Fen bych vynechala. Umyj si rano, poradne vysus a je to.

Mysli na to, at se ti ty veci maji kamvejit. A fakt vyrad zbytecnosti. Hlavne mit dost cokotycinek.

nunacek
29. led 2015

@ladyhacek Já měla dvě cestovní tašky, jednu větší pro mě a jednu menší pro dítě. Věci na sál jsem měla v kabelce, protože téměř nic nebylo s sebou na sál potřeba, tak se mi to tam v pohodě vešlo.

polaks
29. led 2015

Vždy som mala len jednu tašku na veci,plus menšiu tašku-igelitku k pôrodu,v ktorej som mala ručník,rezervný toaleťák,pitie,niečo na prezutie a to bolo všetko,všetko ostatné som mala v jednej cestovnej taške.

evaamy
29. led 2015

Já mám tři cestovní tašky. Jednu na sál, druhou na šestinedělí a třetí pro miminko. Kdybych s sebou nemusela tahat i vložky a toaletní papír, možná by stačily tašky dvě.

mafeska
29. led 2015

@ladyhacek měla jsem jednu velkou sportovní tašku s věcma rpo dcerku i pro sebe a balík plen extra. vešlo se všechno co bylo potřeba 🙂

svetlus_pepca
29. led 2015

Já měla všechno v jedné velké sportovní tašce. Plenky jsme první dny dostali a balík přinesla kamarádka. A věci pro miminko přivezl v malé sportovní tašce až manžel i s autosedačkou ten den, kdy jsme jeli domů. 🙂

mafeska
29. led 2015

do porodnice jsme přijela den před porodem takže na sál jsem si vzala nejnutnější věci do igelitky. Během pobytu v porodnici mi přítel vozil čisté ručníky. Netahej toho zbytečně moc.

zvalentova
29. led 2015

Jako vy čekáte pobyt v porodnici podobný plesu v opeře? Je mi jasné, že pár dní nelze žít bez make-upu, pečující manikúry, zásob literatury, Ipodu i Ipadu, také je nezbytná příruční žehlička a výběr z několika párů bot 😒

betelgeuzz
29. led 2015

@zvalentova neměla jsem ani jednu věc z toho, co píšeš, ale jenom balík plenek, ubrousků a 2 balíky poporodních vložek mi zabral přes půl velké tašky. Další velkou část zabral župan (někdo možná nevyužil, já třeba ano, ve Zlíně v porodnici bylo v říjnu docela chladno). A pak už jsem měla s sebou pár drobností, které zabraly zbytek velké tašky. nechápu, proč ty kousavé poznámky. I kdyby si někdo zabalil dva loďáky, může ti to být jedno 😉

kocicinka
29. led 2015

@ladyhacek každopádně budu mít jednu tašku, nejsem blázen🙂 K porodu na sál si nebudu brát nic, co taky? Jíst tam nebudu, pít mi dají, gumičku budu mít už ve vlasech, tak max. jelení lůj do kapsy.

Pro sebe noční košili, papírové utěrky, šampon, nůžky a pilník na nehty+ krém na obličej a sprchový gel, knížku. Ručníky měli jejich.
Pro mimino stačí pouze věci na cestu domů, vše ostatní pro pobyt v porodnici dostane erární.
Doporučuji si vzít jen to nejnutnější.

bajana
29. led 2015

@ladyhacek mne stacila jedna vacsia taska - kufor po porode a jedna mala na porod.....ak mas problem, vezmi si len 10-15 plienok a 1 balik vloziek, navsteva potom donesie zvysok, rovnako aj oblecenie pre mimi - to ti tam bude len zaberat miesto - teda ak je v porodnici k dispozicii erar

smardik
29. led 2015

měla jsem jednu tašku a batoh-v batohu věci k porodu, pití, něco dobrého pro manžela, přezutí pro něj a druhou kde jsem měla pak už věci po porodu-přezůvky, noční košili, nějaké věci pro mimi a zbytek pak podle situace když tak donesli návštěvy-třeba další noční košili a oblečení pro syna-chtěla jsem mít děti ve svých věcech

martina2706
29. led 2015

@ladyhacek
Beru si tašky dve,jednu k porodu a druhou mam připravenou na šestinedělí.Zabalim si i fen.Urcite si vlasy ubývat budu a nechci mit mokré vlasy.Fen nam doporucovali i pro použití na sušení jizvy po šití.Auto to uveze a radeji budu mit sebou vice veci.Manzel je šikovný,ale zbytečně ho nebudu trápit tim,aby denně vozil veci,ktere jsem si mohla sbalit rovnou.

ladyhacek
autor
29. led 2015

@zvalentova make.up si neberu, manikúru také ne a žehličku jako na co? ale jsou věci bez kterých se člověk neobejde a vzít si musí a to mám na každý den udělat manželovy hromádku a řict jakou mi má přivést? ano několik párů bot mám i na seznamu z porodnice jedny do sprchy jedny na pobyt a jedny v kterých jsem přijela to už jsou 3 a z toho 2 budu mít zabalené + ještě přezůvky pro manžela na sál

@bajana
@kocicinka co je nejnutnější má asi každý jinak (zvlášť co tady čtu ☹) tak erární my mít vše nebudeme. Máme si sebou vzít látkové pleny, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky přebalovací podložky - jenom tohle zabere dost místa. Vložky tam snad jsou ale beru sebou co kdyby jim na WC došli?

Všem děkuji za příspěvky mě šlo hlavně o to zda si vzít jeden veliký kufr nebo 2 menší - seznam už mám a dle mě zbytečnosti tam nejsou - snad tablet kde budu mít staženou knížku není zbytečnost. K fénu no tak to má asi každý jinak já když si nechám vlasy uschnout tak vypadají hrozně. Nechci být za miss ale zase nechci vypadat jak........... . přijedou návštěvy budeme se fotit - a zpocená s neumytými vlasy ........

Moje zbytečnosti:
miminko: látkové pleny, jednorázové pleny, vlhčené ubrousky, přebalovací podložky, zavinovačka > všechny tyto věci nám doporučila sestra, že si máme vzít.
já: sprch.gel, šampón, zub. pasta - mini balení, zubní kartáček, hřeben, gumička (2-3 hodně je ztrácím), 3x ručník (jeden starý tmavý) osušku mini na obličej, noční košile, jelení lůj(ten vozím vždy v kabelce) toaletní papír, ubrousky (na spodek), papírové kapesníčky (vždy vozím v kabelce), doklady, blok, tužka, tablete (budu tam mít knihu), možná MP3, vložky, síťované kalhotky, teplé ponožky, vložky do podprsenky, sportovní podprsenka, deodorant, nabíječka na mobil, mobil (v kabelce), fén, kruh na sezení(možná si nechám dovést), pantofle do sprchy, přezuvky, něco malého k jídly(tyčinky)
> jak znám manžela tak když mu budu každý den říkat co nemám a co mi má přivést tak řekne proč jsem si to nezabalila, že to nemůže najít apod.
pro manžela na porodní sál: přezuvky, pití, svačina
no a věci na cestu budu mít připraveno doma na hromádce

nevím proč bych si vše nemohla rovnou zabalit manžel stejně neví kde co je a bude akorát nervózní že to nemůže najít

kluziste
29. led 2015

@ladyhacek ahoj, no já taky jela s loďákem 😀 ale taky jsem měla jen ty "děsně nutné" věci...🙂 z mé zkušenosti - jednu tašku na sál, druhou pak na oddělení. Na sál jsem měla noční košili, vodu, vložky, jednorázové kalhotky, ručníky, hroznový cukr a čokoládu, zkrátka věci pro mě.
Na oddělení pak zbytek hygieny pro mě a všechno pro miminko.
U nás v porodnici jsem na malou potřebovala prakticky jen plenky a ubrousky, jinak vše dali k dispozici, pak až věci na cestu domů přivezl manžel. Ale musím říct, že je fakt důležitý mít víc ručníků, to užiješ. Taky ty papírové ubrousky a vložky, ale to Ti klidně další balení může dovézt druhý den návštěva, to zabere hrozně moc místa. Taky ten toaleťák ber. No můžeš manželovi klidně doma nachystat ještě další zabalenou tašku třeba na druhý, třetí den, a až budeš mít něčeho nedostatek, přivceze, Ty si vezmeš, co bude třeba, a zbytek odveze. Jinak já měla v porodnici děsnej hlad, nakup si třeba nějaké kompoty, sušenky atd., ať Ti to pak někdo doveze, já jedla jak nezavřená 😀
Na druhou stranu, kklidně si to všechno zabal s sebou a ať si říká každej co chce, ono Ti to stejně bude v tu chvíli totálně fuk 😉

sluuniicko
6. únor 2015

Ja mam teda připravené(ještě ne uplbe komplet zabalené teda,mam chvilku čas ještě) jednu sportovní tašku - moje na šestinedělí, jednu plazovku - věci malymu na dobu hospitalizace a igelitku na porodní sál.To nudu brát s sebou..a doma má manžel připravenou tašku na kocarek,ve který jsou věci pro malyho na odjezd dom..Naše porodnice chce,aby jsme měli vlastní pliny jak hadrove tak jednorazovky,preb.podložky,vlh.ubrousky,noční košile,jednorázové kalhotky,poporodní vložky...no zkrátka jediný co nemusím tahat je kosmetika na mimco 😀

sluuniicko
6. únor 2015

Dokonce i osusku promalyho musím mít svoji..

ladyhacek
autor
6. únor 2015

@sluuniicko přesně - krom kosmetiky a oblečení si máme vzít pro mimi vše. Látkové pleny dostaneme prý tři na obklady na prsa a víc nic a prý to stačit nebude - když ušpiníme tak jí nemusíme dostat kvůli nedostatku, že nebudou vyprané

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru