Jak připravit 3letého syna na sourozence

evikmiluna8
25. pro 2018

Dobrý den, jak jste připravovali dítě na příchod miminka

zelenaesmolda
25. pro 2018

@evikmiluna8 asi bych ho zapojila do priprav,nechala vybrat treba nejake oblecky apod aby se citil jako "velky bratr" a nemel pocit,ze je na druhe koleji

hankaros
25. pro 2018

Hodne jsme o miminku mluvili, vybirali obleceni a hracky, povidali jsme si u fotek prvniho jak byla miminko. Ale zarlivost me stejne zaskocila cca 4 mesice po porodu, kdy ji doslo, ze mimino uz nevratime.

keilin
25. pro 2018

my jsme začali normálně ku má v bříšku miminko budeš veliký bráška..a přirovnávala jsem to kke všemu co jsme kde viděli..kamarádky co mají děti dvě, nebo i v pohádkám bráška a sestřička např Jeníček a Mařenka ..a tak..prostě mu to říkáme každý den jako samozřejmost a je nadšený že bude velký brácha až se miminko narodí ..kouká se mnou i na videa ultrazvuku na youtube před spaním říkáme dobrou Verunko(čekáme holčičku) a tak..prostě mu to říkat jako naprosto samozřejmou věc...děti jsou v tomhle dobře přizpůsobivé když vidí že je to běžná a normální součást života ..nejlíp pokud máš třeba kamarádku která má teď taky miminko a starší dítě..koukej ty budeš mít taky sourozence 🙂 náš malej se už hrozně těší až bude vozit kočárek a tak 🙂

cilkat
25. pro 2018

Já se s dovolením zaháčkuju, taky čekáme druhého syna přibližně tři roky po prvním. Zatím mám pocit, že mu slovo "bráška" vůbec nic neříká (norálně s ním mluvíme, že bude mít brášku, že maika ho má v bříšku a tak, ale nereaguje na to nijak).

flabelina
25. pro 2018

klidně bych pořídila i panenku..hodně si o tom povídat,prohlížet si knížky ..zapojit ho do příprav...

preiba
25. pro 2018

Já mám termín za dva týdny a náš Oliver se strašně těší. Pořád ukazuje na kocarek, pořád lahvickou krmí plyšáky a hladí mi břicho a mluví na sestřičku. Od začátku mu říkáme, že budeme mít miminko, že ho bude bránit a dávat na něj pozor a on se cítí šíleně důležitý 😂

makronka222
25. pro 2018

My to nasi vysvetlujeme, zapojujeme, nechci aby se citila jak na 2. koleji. Kazdopadne nekdo mi rekl, ze to pro dite je asi takovy, jako kdyz by si chlap domu privedl jeste jednu babu a ty ses s ni musela najednou o vsechno delit... zabila bych ho. Takze nasi nehodlam do niceho pak ohledne mimina nutit. Pomuze cas... jinak nase jednou o mimi mluvi a tesi se, jindy zas na budouci segru nema naladu a nechce o ni slyset

monaluza
25. pro 2018

My jsme nenechali nic nahode a "miminko doneslo" starsimu primo do porodnice darek: michacku na beton od Bruderu 😉.

leneee
25. pro 2018

@evikmiluna8 tez jsme si povidali o miminku,vysvetlovali,koupili par knizek, vybrali nejake hracky a oblecky a i jsme dceru brali na ultrazvuk kde vzdy dostalaobrazek a vsude pak hrde ukazovala brachu 🙂 v porodnici pak miminko doneslo dceri hracku a mohla se s nim tulit a pusinkovat jak chtela a musim rict,ze dcera brachu prijala naprosto skvele a nikdy nijak vyrazne nezarlila.

zelenaesmolda
25. pro 2018

@makronka222 ano,je to tak s tou milenkou.tenhle priklad uvadeli v Nevychove a myslim,ze je to docela trefne.
Najednou prijde nekdo cizi a ten nekdo vezme vsechnu pozornost milovane osoby od starsiho ditete a po sourozenci je najednou zadane aby melo toho maleho vetrelce rado a jeste mu ustupovalo.Je to opravdu stejne situace jako by si manzel privedl domu milenku a po vas chtel at s ni v miru zijete 🙂
myslim,ze tenhle primer hlavne pomuze spouste dospelaku pochopit jak se ten prvorozeny citi a to je dobre.

lucie_j
26. pro 2018

Mě se osvědčila knížka Jak jsem přišel na svět od nakladatelství Mladá fronta.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru