Jak poznám, že do 24 h začnu rodit?

vladka94
25. lis 2014

Od včerejška se cítím divně, bolí mě záda- hlavně v kříží, taky mě bolí břicho (jako kdybych měla mesíčky) a cítím divný tlak v břiše a dnes ráno se mi docela dlouho motala hlava... termín mám sice až 29 ale doktor řekl že po 20 už to můžu čekat kdykoliv... jsem prvorodička a docela ráda bych už to chtěla mít za sebou.. porad té mi prosím... děkuji

morgaine
25. lis 2014

Počkej si až to opravdu přijde. 🙂

luciebx
25. lis 2014

ja jako prvorodicka opravdu nechapala jak mi to nekdo nemuze vysvetlit a bala sem se ze to nepoznam ze fakt rodim... ale holka reknu ti.. ze to opravdu poznas.. to totiz zacne takovy kolotoc... a hlave ty kontrakce.. jako by svalove krece do bricha u kterych se blbe dycha... takovy ze se ti mota hlava.. atd.. se telo pripravuje.. sleduj zda ti nepraskla voda.. me teda praskla az s tlacenim... ono az se to fakt rozjede.. nebudes mit cas na psani na MK 😅 hodne stesicka 😵

lenynka
Autor odpověď smazal
Zobraz
yanca
25. lis 2014

signálem bývá odchod hlenové zátky, mně odešla ráno a v noci mi začaly bolesti .. ale pamatuju si, že jsem o tom četla, že je to sice známka blížícího se porodu, bývá to obvykle den až dva před, ale může to být prý třeba i týden před porodem .. jinak krom zkracujících se a zesilujících kontrakcí to asi jinak nepoznáš, resp. až to opravdu přijde, tak to poznáš, neboj 😀

aneta16
25. lis 2014

Domnívám se, že to je ABSOLUTNĚ individuální. Znám maminky, co jim na kontrole řekli, že se nic nechystá a do druhého dne bylo miminko venku.

polaks
25. lis 2014

Nuž niekedy to nepoznáte,ani pár hodín pred pôrodom,u mňa prebehol tretí pôrod ako z rýchlika,ráno som bola u Dr. povedal,že je všetko v pohode,bola som 1 deň po termíne a že ak do týždňa neporodím,tak ma zavrú do nemocnice.Pri obede som dostala prvú kontrakciu bolo asi 12:30 a o 16:05 bol syn na svete.Hlienová zátka mi odišla pri ceste do nemocnice a na príjme mi odtiekla voda...takže asi tak.
Pri druhom pôrode som to vedela asi tak 15-16 hodín do predu,lebo mi začala odtekať voda a mala som mierne kontrakcie.

tarien
26. lis 2014

U mně první příznaky byla slabá bolest jako při menzes, trvalo to 15hodin, postupně se ty intervaly boleti zkracovaly...normálně jsem vařila, uklízela, pak už odpočívala...zátka odešla až s vodou - to začaly i ty pravé kontrakce - ty určitě poznáš i ty, nedalo se při nich chodit, fakt to už bolelo 😉 na příjmu jsem byla dvakrát, poprvé po 12 hodinách slabých bolestí (přestala jsem cítit pohyby miminka, tak pro jistotu) a nález na porod byl krom slabých kontrakcí nulový, na porod to nevypadalo, sama doktorka říkala, že to může trvat hodiny, dny, že to jsou asi spíš poslíčci, hospitalizaci jsem odmítla...no a za 3 hodiny jsme se tam vrátili (praskla voda)...a za další 3 byla malá na světě 🙂 tak to šlo rychle 😉 Jestli se ti něco nebude zdát, jeď 😉 pro jistotu...

mandala
26. lis 2014

Může to být porod, příznaky jsem měla podobné, ale nemusí. 🙂

paraple98
26. lis 2014

U mne absolutne nic, zadne bolesti, nic neobvykleho, vubec jsem netušila, že se něco chystá, až v 11 večer mi zničeho nic odtekla voda a v 1 byla malá na svetě 🙂 A to jsem byla prvorodička 😀

misar91
26. lis 2014

no mě bylo den před opravdu divně,nic se mi nechtělo,jen bych ležela a spala a vůbec jsem neměla chut k jídlu.nebyla jsem skoro schopná mluvit,prostě taková celkově ko ale druhý den jsem se probudila plná energie ale ten večer jsem porodila (9dní před termínem).neboj poznáš to určitě až to začne..ale tadyto může být přezvěst.někdo má i průjem a zvrací....

kalipso
26. lis 2014

Já to nepoznala vůbec předem a ani doktor ne. V den porodu, v 12 hod v poledne jsem byla na monitorech v porodnici a doktor říkal, že to na porod vůbec nevypadá a objednal mě na vyvolání za 3 dny. Takže když jsem se tam za 4 hodiny znovu objevila, že asi rodím, tak mi to vůbec nevěřil 😀 Porodila jsem v 19 hod. Takže je to určitě dost individuální.

ladenka
26. lis 2014

nepoznáš, ani u druhého jsem to nepoznala a vystresovala jsem se, jestli je to ono a porod si zastavila 😅
u prvního mi zničeho nic praskla voda, rozjely se silné kontrakce a malá byla do 7 hodin na světě 🙂
u druhého jsem měla slabé bolesti co 6 minut, dala si vanu, nepřestaly, každý mě strašil, že druhý porod je fofr a my měli do porodky 50 km, tak jsme jeli ... po příjezdu do porodky jsem se tak vystresovala, že to asi bude planý poplach a já kvůli tomu vytáhla mamku i manžela z práce, že jsem si kontrakce naprosto zastavila ... ve chvíli kdy jsem se uklidnila a šla spát s tím, že tedy nic nebude, se bolesti rozjely opravdově a silně a malý byl za 4 hodiny na světě 😉

milmic
26. lis 2014

Těžko říct. Já u prvního dítěte nepoznala vůbec nic. Nic zajímavýho se nekonalo, břicho mi tvrdlo celé těhotenství. A najednou mi praskla voda a bylo to.
U druhého jsem taky nic nepoznala předem, ale potom jsem si uvědomila, že jsem to poznat mohla. I když... jeden nikdy neví. V pátek mi brutálně kleslo břicho, strašně se mi ulevilo na dýchání a poznala jsem to, když jsem si zapínala kabát, to břicho bylo nepřirozeně dole. A břicho mi začalo tvrdnout tak jinak. V noci jsem se furt budila bolestma břicha, nadávala jsem, že mě to tvrdnutí už fakt nebaví. No v 5 ráno mi bylo jasné, odkud vítr vane a v 9 byl malinký na světě.
Ale třebas hlenová zátka mi odešla 3 týdny před porodem.
Samotný porod jsem už vždycky poznala, ale předem jsem netušila, kdy v kolik kde a jak. 😉

schotja
26. lis 2014

Ahoj, nám na kurzu radila porodní asistentka že rozbíhající se porod od pouhých "poslíčků" poznáš, když si dáš vanu nebo sprchu.. Pokud je to porod, teplá voda to rozjede ještě víc, pokud jen poslíčci, tak se to zastaví.. Takhle jsem poznala, že je čas se chystat,.. A taky odcházela hlenová zátka.. Vodu mi "práskli" až v porodnici.. Přeju hladký průběh a zdravé miminko!

myrha
28. lis 2014

Nepoznáš. Já myslela, že ještě nic, ale když jsem krvacela jela jsem se nechat zkonzrolovat a za 2 hodiny už dítě.

Do porodnice vyrazit, při pravidelných kontrakcich, prasklé plodové vodě, krvácení. Nebo pokud necítíš pohyby miminka delší dobu.

Jinak poslední týdny člověka bolí všechno. Já i zvracela. To prostě k tomu patří.

mamkazvysociny
2. pro 2014

Já teda taky budu za pár dní rodit ale všechny maminy mi to zatím popisovali jako čiré dvoudení utrpení,tak jsem ráda že to nejspíš není tak horké jak to vypadá 🙂 Kamarádka třeba byla třikrát v porodnici že rodí a vždy planý poplach typu zaražené prdy 🙂 po čtvrté už z ní byli hotoví,ještě že už fakt rodila 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru