Hormonální rýma?

annoonniimm
12. srp 2022

Zdravím, prosím vás máte taky někdo v těhotenství pořád rýmu? Mám věčně ucpaný noc, svědí mě a trošku slzí oči. Připomíná to alergickou rýmu. Nejvíc to mám ráno a večer.. mám to od začátku těhotenství a už mě to hodně vadí.. četla jsem, že to může být tzv hormonální neboli těhotenská rýma. Máte jí taky někdo? Díky

annoonniimm
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
emillyhk
12. srp 2022

Já měla celé těhotenství plný nos (nešlo to vysmrkat) a zalehlé uši. Po porodu to povolilo.

gbp
12. srp 2022

@annoonniimm mam taky od zacatku. pouzivam jen morskou vodu a smrkam no. minule sem mela taky celou dobu 🤷🏼‍♀️

cilkat
12. srp 2022

Taky jsem jí měla skoro celou dobu... do konce šestinedělí zmizela.

nitii
12. srp 2022

Měla jsem to v prvním těhotenství cca od 2-3 měsíce, zmizelo to den po porodu. Měla jsem úplně zabetonovaný nos, občas jsem z toho byla už nešťastná a pološílena, tak jsem někdy stříkala Olynth, nic jinýho nepomáhalo a já nezvládám dýchat pusou, takže jsem nemohla spát..
No a teď jsem v podstatě poznala ještě před testem, že jsem těhotná podle toho, že se mi zase ucpal nos bez rýmy a dalších příznaků, ještě jsem říkala manželovi, že jsem snad těhotná.. Za dva dny na to pozitivní test 😁 Takže teď to mám fakt od úplného začátku, teď jsem teprve 12+4, ale zatím to není tak hrozný jako při minulém těhotenství, tak se to dá zatím vydržet..
Bohužel, z té první zkušenosti, pomůže až porod ☹️

sanoela
12. srp 2022

@annoonniimm u obou těhotenství úplně od začátku a taky pomohl až porod u první ještě celou dobu mě.bolelo v krku

barulina
12. srp 2022

@annoonniimm když jsem já pri svém prvním těhotenství tuto otázku tady položila, byla jsem za trubku. Jen taková vzpomínka. Jinak ano, já byla hotová obě tehotenstvi

jako_mala_holka
12. srp 2022

Já mám zas pocit, že mám nějaký tehotensky kašel, začal mi v těhotenství a nemůžu se ho zbavit... A často mám zalehlé ucho, hlavně když jdu ven, pomůže mi jedině si lehnout, pak to teprve přejde... Ucpaný nos jsem měla v každém těhotenství taky nějakou dobu, případně i krvácení při smrkani... No samé takové příjemné věci 😁 ale to zas přejde

annoonniimm
autor
14. srp 2022

@barulina taky jsem si myslela, že budu za blbou.. naštěstí aspoň vím, že opravdu v tom nejsem sama a je to hormonama 😀

kkryplikk
14. srp 2022

Nemela jsem sice zabetonovany nos, ale cely obe tehotenstvi mi z nosu lilo jak z konve🤣

janikas85
14. srp 2022

@annoonniimm ano měla jsem příšerně ucpaný nos v prvním těhotenství. Trochu pomohl Rýma stop od Dr.Weiss a definitivně pomohlo porodit. U druhého těhotenství už jsem měla pokoj

lu31nka
3. zář 2022

@annoonniimm jsem alergik a v prvním těhotenství jsem měla úplný klid ,ale teď si to teda vynahrazuju. 🤦🏼‍♀️😂 Pořád ucpaný nos, škrábání v krku jako když se mi rozjíždí alergie...nejhorší je to ráno a večer 🤦🏼‍♀️

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru