Hamiltonův hmat 38+5. Jaké máte zkušenosti?

veronikauu
27. dub 2021

Ahoj holky, jake mate zkusenosti z Hamiltnem? Vcera na poradne mi doktor udelal Hamiltna s tim, ze nemam zadny problem, ale uz by ho mohl udelat, at mi pak naahodou porod nemusi vyvolavat leky.. nebyla jsem na to pripravena a kyvla jsem na to... dnes v noci pouze MS bolesti jinak nic.. hmat me nebolel a ani jsem nespinila,nekrvacela.. rikal, ze jsem otevrena na prst... pomohl Hamilton nebo jste po nema naopak mely problemy? Diky za vase zkusenosti

katka22688
27. dub 2021

@veronikauu ahoj me Hamilton nezabral, 2x delany, pak me zavedli takový balonek, který napustali po určitých hodinách roztokom... To vypadalo, ze se rozrodim a nič, Kontrakcie jsem měla celý deň i noc... Ráno už zavedli tabletu q jelo to...

hope09
27. dub 2021

Já si o něj sama řekla, byla jsem týden po termínu. Večer mi začaly pomalu kontrakce a druhý den jsem porodila 🙂

veronikauu
autor
27. dub 2021

@hope09 ja jen nechapu, ze mi ho udelal tyden pred terminem, kdyz nemam zadny problem 😳.. kdyz mi ho nabidl, tak jsem o tom nic nevedela a souhlasila... doma jsem zacala cist google a od te doby se stresuju, ze jsem to nemela asi dovolit 😳

hope09
27. dub 2021

@veronikauu To jo, dělal ho zbytečně brzo, ale nemyslím si, že by ti to mohlo nějak uškodit. Navíc jsi očividně rodit nezačala, takže to stejně nezabralo 🙂 Ničeho se neboj a negoogli 😁

lenka421
27. dub 2021

@veronikauu Ahoj, tomu ze ti ho delal pred terminem tedy taky nerozumim, ale ja Hamiltona mela s druhou dcerou, uz jsem byla 9 dni po terminu, ctvrtek rano, doktor by me byval mel na patek uz objednat na vyvolani ale udelal mi Hamiltona a rekl ze me objedna az na pondeli ze by se to mohlo rozjet. Pomohlo to, rodit jsem ale zacala az v patek vecer, tak abys nebyla jeste prekvapena. Nejak v patek dopoledne myslim odesla hlenova zatka.

cherie24
27. dub 2021

@veronikauu mě ho dělal doktor až v termín porodu a to jsem si ho vyžádala, neboť mi na běžné kontrole řekl, že je větší váhový odhad a že by si mě tam rovnou nechal a v noci zavedl vyvolávací tablety a že rovnou uděláme papíry k epiduralu, neboť není na co čekat. Což jsem teda fakt nechtěla, on to absolutně nemohl pochopit proč jako nechci vyvolávaný porod, koukal na mě jak na blázna, že ani nechci epidural, ještě si tam na mě přizval další doktorku, aby mě k tomu přesvědčila, podepsala jsem reverz a jela dom s Hamiltonem. Druhý den večer byla malá na svetě. Je fakt, že někteří doktoři jsou se svým přístupem no comment 🤦

kulisek_28
27. dub 2021

Mně ho doktor udělal 3 dni před termínem a porodila jsem přesně v den termínu.

veronikauu
autor
27. dub 2021

@lenka421 ted mi prave taky odesla hlenova zatka 🙉.. teda pokud to bylo ono, ale myslim si, ze husty hlenovy vytok kremove nahnedle barvy je ono... v noci MS bolesti, ale ted se citim dobre... uvidime... zacinam byt hodne nervozni, prvni porod, tak nevim, co me ceka

lenka421
27. dub 2021

@veronikauu To bude ono, tak to se to asi chysta 😉 Ja nemela jeste cely ten patek zadne potize nebo bolesti, jen mi klasicky tvrdlo bricho (ale to mi tvrdlo dlouhodobe), prvni kontrakce az asi v pul osme vecer. Tak moc drzim palce at vsechno probehne rychle a hladce 🙂

evsi88
27. dub 2021

Někteří doktoři jsou opravdu spickovy teda🤦🏻‍♀️Pokud nemáte problémy a ctg v poradku tak je jakýkoliv zasah do tehotenstvi úplně mimo misu - nehledě na riziko infekce. Mě ho dr udelala, ale z toho důvodu, ze jsem ležela před porodem v nemocnici na pozorování kvůli malo plodovce a ne úplně skvělým monitorum, takže já souhlasila - byla jsem tusim stejně jako vy 38+5 a přesně jak rikate, měla jsem jen jakoby menstruacni bolesti, pak prisla na radu plodovka ale kvuli stále se zhorsujicimu ctg mi porod vyvolali - měla jsem epidural a za 5 hodin byla malá venku👍 Jako drsnější nátury co věří svému tělu by do toho zasahovat nenechaly, ale já už byla docela vyděšena a každé ctg pro mě bylo utrpení co zas bude spatne - nehledě ne to, ze se mi tam malá jednou tak přesunula, ze úplně vypadly ozvy a to mě psychicky vyridilo uplne

lenynka
27. dub 2021

Byla jsem 38+4tt. Dr. na kontrole mi řekla, že je na porod vše nachystané a že tomu porodu můžeme trochu pomoct. Tak jsem na to kývla. Vůbec to nebolelo a ani mi nic nebylo. Tak jsem myslela, že se ten Hamilton nepovedl. Ale pak druhý den večer zničeho nic kontrakce po 5 min. a jen taktak je stihli dojet do porodnice 😁

markii30
27. dub 2021

Já měla ve 38tt kdyz mě zoufalou,nateklou vydělá paní doktorka sama navrhla 🤣😁 otevřená na 2 prsty , no a s malou to ani nehlo 😳😁 porodila jsem normálně v termínu 🙂

janinasm
27. dub 2021

@veronikauu Mně pomohl. V pátek hmat a v neděli dopoledne porod. Ale já měla vysoky tlak takže u mne to bylo vhodné ho provést a navíc už jsem byla ve 40tt. Proč ho ale udělal tobě nevím ale přijde mi to jako úplně zbytečný. Třeba si ho chtěl po dlouhý době zkusit nebo mne fakt nenapadá žádný rozumný vysvětlení. Ségře ho udělal taky a bylo to taky naprosto zbytečný. Nechápu co někdy doktoři blbnou. Jsi prvorodicka? Oni se taky dost spoléhají na nevědomost rodicek a pak zkoušejí různý nesmysly.....

petrasipkova1
27. dub 2021

Nechápu jak muže někdo vědomě souhlasit s něčím co neví co je 😂 miminko vi kdy má přijít na svět a nepotřebuje k tomu nějakého fakt debilniho doktora, Hamiltona, tabletku na vyvolání, Oxytocin, epiduralek 🙈 hlava mi to nebere, někdo píše negoogli, naopak. Člověk by se měl vzdělávat co to jde, aby o sobě rozhodoval vědomě, protože lékaři chtějí podepsat informovaný souhlas a málo kdo vi o co jde. Abych odpověděla na otázku, má zkušenost : pan doktor na kontrole : aaa 38 tt, teď už můžete rodit kdykoliv , uděláme Hamiltonuv hmat ať to mate rychleji za sebou ? Má odpověď : to ať Vás ani nenapadne, vím přesně termín ovulace a početí a miminko má čas do 42 tt, to je ještě měsíc!

veronikauu
autor
27. dub 2021

@janinasm ano, prvorodicka :/

gruyerre
27. dub 2021

@veronikauu nemáš třeba vysoký tlak, cukrovku, zvýšené riziko preeklapsie, velký váhový odhad plodu nebo malou pánev? Jestli ne, tak fakt asi nebylo úplně třeba toho hamiltona dělat, na druhou stranu, když se zeptal a tys souhlasila, tak neudělal nic hrozného. Nemyslím si, že je důvod si kvůli tomu dělat starosti, nestresuj se 🙂

handulkak
27. dub 2021

@veronikauu já ho měla u prvního těhotenství dělaný ve 37+ kvůli placente, byla jsem už otevřená na 3, čípek žádný, hlavička nalehala, atd, atd... Ani jsem nevěděla, ze ho udělal. Rodila jsem ten den.

Ale když se miminku nebude chtít, nějaký Hamilton nepomůže. Kamarádka ho měla 4x a pak musela stejně na vyvolání.
U mě to zabralo jen proto, ze bylo vše připravené.

makkyv
27. dub 2021

@veronikauu Ahojky, vůbec se neboj. Já ho též měla dělaný týden před porodem 🙂 byla jsem otevřená jen na prst, tak řekl, že mi pomuze zda budu chtít. Též jsem nevěděla a odsouhlasila. Stále se mi to nerozjelo.. akorát zátka ze mě odcházela. Tuším, že ve čtvrtek mi ho udělal a já v sobotu měla silný bolesti, s tím ze jsem spala opravdu ve vane. V neděli ráno jsem nabehla do nemocnice a stále jen na prst, tak mi pichli vodu a dopomohli trosku a ten den se mi narodila mala. Takže úplně v klidku 🙂

janinasm
27. dub 2021

@veronikauu OK. To bude ok. Já myslím ze ten hmat celkové nevadí. A týden před termínem už vůbec. Buď v klidu. Může rozjet porod ale i opravdu nemusí a když se mimcu ven chtít nebude, tak zadnej hmat stejně nepomůže😁 Takže relaxuj, nic si z toho nedělej a těš se na příchod miminka. 😁

goovana
27. dub 2021

@veronikauu ahoj Hamiltonuv hmat proveden 39+6
A porodila jsem až šest dni na to takže u mě určitě nepomohl

lucciycc
27. dub 2021

Me byl rano proveden a vecer uz jsem byla na porodnim sale - ale uz jsem 2.tyden prenasela 🙂

janinasm
28. dub 2021

@lucciycc dva týdny někoho nechají přenášet? 😲

lucciycc
28. dub 2021

@janinasm byl to 42.tyden. Dalsi den uz jsem mela mit vyvolavany porod, proto rano predtim jeste dr zkusil Hamiltona a na vyvolani uz nastesti nedoslo 🙂 byla jsem 41+4 myslim, kdyz mi byl Hamilton proveden

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru