Čípek měkký a 1,5 cm dlouhý. Blíží se už porod?

sandrasevcikova
31. pro 2020

Holky 27.12.2020 jsem byla na pohotovosti a tam mi řekli že mám čípek 1,5cm a měkký znamená to tedy že se už blíží porod? Mám i tupou bolest v zádech a v podbřišku a občas i píchání paní doktorka řekla že mám vydržet alespoň do neděle dnes jsem 35+4 a v neděli budu 36+0 jenže ta bolest je tak silná že nic nepomáhá ani teplá sprcha ani spánek. Prosím poraďte děkuju

agneska7
31. pro 2020

Těžko říct můžeš rodit za hodinu nebo až v termínu , já měla od 35 TT čípek téměř žádný otevřená na cca 3 cm a rodila jsem až 40+3

sandrasevcikova
autor
31. pro 2020

@agneska7 mě právě říkala doktorka že můžu rodit každým dnem protože mi odešla i hlenová zádka a hlavně mám 5tý porod před sebou

sandrasevcikova
autor
31. pro 2020

@agneska7 proto jsem chtěla slyšet i jiné zkušenosti

agneska7
31. pro 2020

@sandrasevcikova mě taky v tom 35 TT říkaly že dnes určitě porodim 😆😆 a pak ještě na další a další a další a další kontrole znova a znova 😆😆

handulkak
31. pro 2020

@sandrasevcikova já mám zkušenosti dvě. U první jsem měla tolik od 24tt, rodila jsem 37tt 😊
A teď u druhé to same, ale později. Poslední týdny už nebyl žádný, hlavička těsně nalehala a porod nikde. Rodila jsem stejně jako první. 😁

sandrasevcikova
autor
31. pro 2020

@agneska7 mě to už 2 hodiny honí na záchod a nic měla jsi to také?

sandrasevcikova
autor
31. pro 2020

@handulkak mě to už 2 hodiny honí na záchod a nic měla jsi to také?

zrzeckas
31. pro 2020

Zkus vyhledat nejake ulevove polohy..... Me to pomohlo od bolesti. Sice na chvili, ale aspon chvilema klid.... Jinak kamaradka me s těmito bolestmi navstivila v utery v porodnici a ja ji rikala, ze se brzy uvidime zas... Rodila na druhy den rano.... Nepomahalo nic, az naraz praskla voda a uz jela... Ale jak je tu psano, muze to byt co nevidet, ale taky za dlouho jeste.... Na segru dr hledela, co dela v poradne, ze uz mela davno rodit a rekli ji to asi 3x nez opravdu porodila 😃

krupka3
31. pro 2020

Ve 36tt se blizi porod kazde zene. Nevim, co presne chces slyset - datum porodu ti nikdo nevyvesti.

aneta_v
31. pro 2020

@sandrasevcikova pomalu každý den tu zakládáš diskuzi s nějakým “problémem”, jestli už se blíží porod. Každá to máme jinak, něco u jedné znamená blížící se porod, u jiné ne. Kdy porodíš, ti tady nikdo neřekne. Upřímně se divím, že při pátém porodu tak vyšiluješ. Ve 35tt už jsou dozrálé plíce, když porodíš, bude to života schopný jedinec, tak se hoď do klidu a počkej, až to přijde

agneska7
1. led 2021

@sandrasevcikova mě malý naléhal hlavičkou takže mě tlačilo úplně všechno tlaky na konečník i pochvu

sandrasevcikova
autor
1. led 2021

@agneska7 dneska ráno jsem si sedla na posteli a jakoby bych se učůrla ale neučůrla nevím zda mi nedochází plodová voda ale žádné lupnutí v břiše jsem necítila 🤷‍♀️ teda mohlo to být v noci to lupnutí ale to by mě probudilo nebo ne?

agneska7
1. led 2021

@sandrasevcikova to nevim , mě prdla voda odpoledne , dej si vložku a uvidíš jestli ještě něco poteče a když tak jeďte ,,,,, ono to může být jen vodnatý výtok ale taky to může být plodovka no uvidíš jak to bude pokračovat

sandrasevcikova
autor
1. led 2021

@agneska7 děkuju za radu ☺️

michaela666
1. led 2021

Jsem 39 tt, podle doktorky na kontrole 30.12 pořád uzavřená a k porodu se to ten den nechystalo. No už 6 dní mám vždycky na večer a v noci poslíčky, které rozhání sprcha, míč a chození...Jak to trochu povolí usnu, no a ráno jako by se vůbec nic nedělo a je mi dobře....do cca 17 hodiny než to začne na novo... Čekáš 5 miminko, ty aspoň poznáš že opravdu rodiš. Já jako prvorodička doufám, že to poznám včas abych stihla dojet do porodnice. 😃

sandrasevcikova
autor
1. led 2021

@michaela666 držím palce aby si to poznala a stihla

agneska7
1. led 2021

@michaela666 já čekám 3. Miminko a pokud porod začne kontrakcema tak to taky nepoznám 😆 u syna jsem měla fakt slušný poslíčky od toho 35 TT a kdyby mi nepraskla voda nevim že rodim 🙈 teď jsem teprve 22 TT a silnější tvrdnutí mám už teď tak doufám že děloha opravdu jen pracuje

michaela666
1. led 2021

@agneska7 Už si z toho doma děláme srandu, že když porodím na vrátnici v porodnici, tak se to počítá jako úspěch. 😄 Hlavně ne jak můj manžel narodit se v sanitce... Chudák ten se těší až bude malá na světě víc jak já. Takové stresy co má každý den jestli už nebo ještě ne, až je mi ho líto. 😄 Hold budeme mít divošku, nikdy jsem nevěřila co mimino v břiše může dělat za bordel.

agneska7
1. led 2021

@michaela666 já syna právě porodila doma 😆 já to nestihla ani do té sanitky , 😁🙈

zrzeckas
2. led 2021

Jak to vypada? Jeste nic nebo uzas prcka v naruci? Celkem na tebe myslim nebot to vypada, ze porodis kazdou chvili 😃

sandrasevcikova
autor
2. led 2021

@zrzeckas zatím jsem celá byla jsem přes noc v nemocnici na pozorování a tam mi paní doktorka řekla že už se mi pomalu rozbíhá porod ale že to může trvat den, dva nebo týden tak jsem šla zatím domu jinak děkuju už se na malou moc těšíme

zrzeckas
2. led 2021

@sandrasevcikova at vse probehne hladce a jste zdravi 🙂🙂

sandrasevcikova
autor
2. led 2021

@zrzeckas děkuju moc 😊😊

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru