Červené suché skvrny v obličeji v těhotenství. Měl také někdo?

lenda93
23. bře 2021

Cauky holky, včera se mi udělala velká červená skvrna pod okem až k lícní kosti, místo je teplejší než druhá strana, suché a svědí, když si na něj dám nějake krémy (kromě bambuckeho masla). Jsem ve 34, týdnu těhotenství. Dneska koukám, že se mi ty suché fleky dělají i jinde na obličeji, to tam včera určitě nebylo... Neměla jste to taky některá? Děkuju 😊

maki90
24. bře 2021

@lenda93 není to reakce na kosmetiku? Já měla v těhotenství extrémně citlivou pleť... Zkus vysadit veškerou dosavadní kosmetiku a používej čistě přírodní produkty, másla,olejicky, růžovou vodu třeba.

gilraen999
24. bře 2021

@lenda93 já mám tohle na bradě už od 1. Trimestru.... :/ myslela jsem ze to je tehotenska maska....

lenda93
autor
24. bře 2021

@maki90 no já se právě snažila přejít na přírodní kosmetiku, ale říkala jsem si, že to snad nemůže být z toho 😂 možná to na mě působí opačně 😂😂 mám od weledy a od Nobilis Tilia

lenda93
autor
24. bře 2021

@gilraen999 no tak snad tyhle věci po porodu zmizí 🙄

gilraen999
24. bře 2021

@lenda93 No já používam jen přírodní kosmetiku par let... líčim se jen rasenkou, takže žádný makeupy, nehty nelakuju, vlasy nebarvim... a z toho co mám na te bradě jsem dost nestastna.. suché už to nemam, to jsem měla přes zimu a používala jsem na to Havlíkuv přírodní zazrak, to pomohlo na suchost, ale flek to nevyresilo...

lenda93
autor
24. bře 2021

@gilraen999 jj, já taky nepoužívám nějaký makeupy a tak, tak jen řasenku a občas si namalujou obočí... Ale to je taky zvláštní, že tam ten flek zůstal... A na kožním jste byla? Já tam dneska volala a prý mají volno na začátek května, to zrovna rodim, tak to nevyjde 😂

maki90
24. bře 2021

@lenda93 asi může... mně teď nějak nesedl oční krém od Nobilis Tilia, mám po něm na víčkách suchý fleky 🙄 (a to těhotná nejsem). zkus spíš jednosložkový věci. Mně na to pomáhá jen růžová voda plus 100% argan olej.

gilraen999
25. bře 2021

@lenda93 nebyla jsem na kožním. přisuzuju to ty tehotensky masce. A popravdě dnes jsem na to koukala a stejně je ta brada sussi. Tak snad nám to zmizí po porodu, já tomu věřím 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru