Častěji mi tvrdne břicho, 36tt. Mám se znepokojovat?

zdenkaj92
16. říj 2015

Ahojky ženy, chci se zeptat na rady, než začnu plašit... Nerada bych ze sebe před doktorem na pohotovosti udělala hysterku :D
Jsem 35+4tt. Minulý týden ve středu jsem byla na kontrole, na další jdu teď ve středu. Začalo mi sem tam tvrdnout břicho, doktorce jsem to řekla, tak mi bylo řečeno, že už to jsou poslíčci. Ale teď zhruba od víkendu to začalo častěji, břicho je tvrdé, když sedím, když se zvedám, no poměrně často. Miminko se mezi tím normálně hýbe. Mám se tedy znepokojovat nebo je to zbytečné? Čekám první a tak trochu tápu... Děkuji všem 🙂

karlajasmine
16. říj 2015

@zdenkaj92 ja myslim, ze je to normalni (beru to podle sebe) ale taky cekam prvni, tak ti to na 100% nereknu.. ale do stredy uz jen par dni a pokud se miminko mezitim normalne hybe a tebe nic neboli, tak si myslim, ze je to fakt normalni.

ssandy
16. říj 2015

Si taky myslim, ze je to normalni, bricho mi tvrdne prakticky porad, pokud to neni bolestive a povoli to, kdyz lehnes a uvolnis se, tak bych se neznepokojovala. Kdyby byly bolesti, tak do porodnice.

zdenkaj92
autor
16. říj 2015

Holky, děkuju. Nebolí to, ani to není nijak nepříjemné, jen prostě jak kámen. Ulevilo se mi. Nechtěla jsem jen tak hned sednout do auta a jet na pohotovost, abych tam neplašila zbytečně 🙂

zuzapra
16. říj 2015

@zdenkaj92 zkus častěji odpočívat, lehni si na gauč a užívej si poslední měsíc nicnedělání. 🙂 Myslím,že je to naprosto normální. Nejdůležitější je že cítíš pohyby,mimi je v pořádku. Hodně štěstí a rychlé a hezké porody.

zdenkaj92
autor
16. říj 2015

@zuzapra Děkuji 🙂

lvicek2000
16. říj 2015

@zdenkaj92 rekla bych, ze je to dost individualni, trvdnuti bricha nemusi nic znamenat, ale muze. Ja na to trpela hodne, v prvnim tehu cca od ,24.tt a opravdu casto, v druhem tehu asi od 16.tt, brala jsem na to magnezium, ale nemyslim si, ze to melo vetsi efekt. U prvni hrozili predcasnym porodem,komplikaci bylo vic, ale rodila jsem v terminu, u druhe uz zas tak nehrozili, ale lehce upozornovali a rodila jsem o 14 dni driv. Moje zkusenost je, ze je to hodne o psychice, nenech se tim vykolejit, uzivej posledni tydny tehotenstvi a nepripoustej si nic spatneho. Hodne stesti 😉

melodygirl
16. říj 2015

@zdenkaj92 mě tvrdlo břicho od 5 měsíce pořád, jakmile jsem šla delší úsek, začala zametat, měla plný močový měchýř. Říká se, že pokud tvrdne víc jak 10 X do hodiny, mělo by se jít na kontrolu. Já brala magnézko a nic moc vliv. Nakonec jsem prenásela.

cibetkaa
17. říj 2015

@zdenkaj92 Mě v téhle poslední fázi těhotenství taky břicho tvrdlo hodně často. Stačilo vyjít pár schodů, zvednout se ze židle, pro něco se ohnout. Prostě jakýkoli "větší" pohyb. Nebyla to bolest - stejně jako u tebe - ale pocit, jako by mi břicho ztvrdlo na kámen. Stačilo se na chvíli zastavit a po pár vteřinách to přestalo. Moje doktorka mi říkala, že mám dráždivou dělohu a že to s tím pravděpodobně souvisí. Taky jsem brala magnézium. Porod se rozjel spontánně den po termínu.

Pokud tě břicho nebolí a cítíš pohyby miminka, mělo by to být v pohodě. Pokud bys začala cítit bolest, nebo měla pocit, že se miminko hýbe znatelně méně, než je obvyklé, určitě jeď k doktorovi. Ale věřím, že nic takového nenastane. Za dva týdny a pár dní už bude tvoje miminko donošené a ty už budeš určitě o dost klidnější. Přeji pohodový zbytek těhotenství a rychlý a bezproblémový porod 😉

fridininka
17. říj 2015

Nechci strašit, ale můj případ. Tvrdlo mi břicho, třeba když jsem déle šla, bolesti žádné. Nepřikládala jsem tomu nic. Měla jsem si hlídat jen tlak. Jeden večer mi tlak nějak lítal, tak jsem raději jela do nemocnice, že poslat domů mě můžou vždycky. Rovnou si mě tam nechali, ale né kvůli tlaku, ale kvůli tvrdnutí břicha a děložnímu hrdlu. Malá se narodila o měsíc a půl dřív. Jen díky tomu, že si mě tam nechali jsem jí v sobě udržela ještě týden. Takže se nakonec narodila 33+5. Raději k doktorovi, pokud bude vše v pořádku, tak s klidem domů, že mě doktoři viděli. A to malá je mé druhé dítě, takže už jsem tak nějak věděla, co a jak v těhotenství. Přesto jsem byla velmi zaskočena závěrem lékařů a okamžitou hospitalizací. Ale malá je zdravá a v pořádku, to je to nejdůležitější

zdenkaj92
autor
17. říj 2015

@fridininka Tak tedy nevím, jestli mám jet... Na kontrolu jdu za pár dní :/

belliss
17. říj 2015

@zdenkaj92 Já bych raději jela. Měla jsem to úplně stejně, začalo to od cca 30tt. Jela jsem k dr, dala mi hořčík a měla jsem se šetřit, polehávat. Nakonec jsem malou donosila úplně do konce a narodila se 3 dny před termínem 😉
Jeď pro svůj klid. Ale věřím, že to nic nebude a ty i mimi budete v pořádku 😉

lvicek2000
17. říj 2015

@zdenkaj92
@fridininka ono je dulezite, jestli k tvrdnuti jsou i jine potize, treba zkracovani cipku apod. Sa otne tvrdnuti nic neni. Takze pokud te to uklidni, klidne nekam zajed, kouknou,jak to vypada s cipkem a reknou co a jak 😉

zdenkaj92
autor
17. říj 2015

@lvicek2000 Právě že na kontrole bylo úplně vše v pořádku, nevím zda se to může za týden nějak změnit

fridininka
17. říj 2015

Já na kontrole pár dní předtím měla vše také v pohodě. Byla jsem tedy necelý rok před otěhotněním na plastice děložního čípku, proto mi to hodně hlídali. Neříkám že celé těhotenství bylo super, ale tak nějak na všechny okolnosti, dobrý. Psala jsem, že nechci strašit. Já po své zkušenosti bych šla. Vždyť domů s tím, že je všechno v pořádku tě vždycky pustí. A že jdeš k lékaři, aby ti řekl, zda je vše v pořádku, na to máš právo. Hlavu ti nikdo trhat nebude. Myslím, že aby bylo mimi v pořádku, je nejdůležitější. A jestli by se lékaři na tebe zlobili, že si nejsi něčím jistá a nechceš něco zanedbat, tak tam jako lékaři nemají co dělat. Já bych šla, alespoň pro ten klid, abych měla jistotu.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru