Čaj maliník, máte zkušenost?

gabriella85871316
6. zář 2016

Ahoj, slyšela jsem o čaji ,,maliník", který prý změkčuje porodní cesty? U prvního těhotenství jsem o něm neslyšela a teď o něm skoro všichni mluví, máte s tím některá zkušenost a popř. jakou a kde se dá sehnat? Jen bych to zkusila. Díky

bonulinka
6. zář 2016

@gabriella85871316 Čaj z listů maliníku se dá koupit v lékárně, v obchodě s bylinkami, anebo si prostě listy natrhat čerstvé. Pila jsem ho už před 14 lety a je pravda, že porod byl na prvorodičku rychlý. Teď jsem ho pila od 37. tt ještě smíchaný s mateřídouškou. Je to docela chutný čaj.

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

@bonulinka takže urychlí porod nebo změkčí rodící cesty?

yerry
6. zář 2016

@gabriella85871316 nevim jak ale usnadnuje porod a take lnene seminko 🙂

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

@yerry já to četla v časoopise, tak jsem chtěla vědět jestli s ti á některá zkušenosti

yerry
6. zář 2016

@gabriella85871316 ja osobne nee ale bylo mi to doporucovano od jinych. Mala byla zadeckem dolu a ja mela planovany cisar takze jsem to pit nemusela ale pokud ted prcek otoceny spravne budu pit a dam si i to lnene semeno 🙂 radsi to konzumovat a mozna to pomuze nez se na to vybodnout a pak se trapit

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

mrňous už je taky pěkně otočený dolů, zatím je vše ok a nic nehrozí, ale říkala jsem si, že zkusit se má všechno, tak zkusím kopit a uvidíme jestli to bude mít nějak efekt nebo ne

fajule
6. zář 2016

Caj z maliniku zmekci porodni cesty vlastne je pripravi na porod a podporuje stahy hladkeho svalstva delohy, proto se doporucuje pit az od 36tt. Je dobre to zkombinovat s lnenym seminkem, ktere porodni cesty jakoby "promaze" a dite jde ven jak po klouzacce.Je dobre si ze seminka udelat odvar ten sliz.

syrinxka
6. zář 2016

Mně mamka nasušila na zahradě listy z maliníku a z toho jsem si dělala čaj, k tomu vždy hodila do pusy lžičku se lněným semínkem, které jsem se snažila pořádně rozkousat (odvar se mi nechtěl dělat :D ) a nevím jestli je to opravdu tím, ale nemuseli mě skoro vůbec šít a porod probíhal hladce.

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

Takže si mam koupit ten maliník a lněné semínko?

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

Zitra koupim v lékárně obojí

analliticka
6. zář 2016

Dobrý den, podle mne se jedná o placebo efekt. Nemyslím si, že je rozdíl mezi užíváním a neužíváním.

gabriella85871316
autor
6. zář 2016

Koupim a uvidim

andelka
6. zář 2016

Já měla kombinaci maliník lněné semínko už při prvním těhotenství před více než 6 lety. Maliník jsem měla sypaný z bylinkářství a semínko tuším z DM,delala jsem si ten "sliz", chutnalo mi to,pridavala jsem si to do čaje. Porody bezproblémové,kontrakce účinné,zadne celodenní otevírání. Každopádně uškodit to nemůže,pomoct ano.

berblin
6. zář 2016

Pila jsem jak maliník, tak si připravovala lněné semínko a porod stejně trval 30 hodin, takže za mou maličkost to nepřineslo kýžené očekávání.

kaccistar
8. zář 2016

pila som maliník a účinok si myslím, že nemal. Pôrod trval 17 hodín.. skúsiť to môžeš,ale moc by som na to neverila 🙂 radšej homeopatika pred pôrodom a počas pôrodu.. tam je asi väčšia pravedpodobnosť, že by to pomohlo. Tie mi dokonca podala aj sestrička v pôrodnici.

motylcice29
8. zář 2016

@analliticka pokud to mamince pomůže, tak si myslím, ze i placebo efekt je fajn....psychika dokáže divy....

gabriella85871316
autor
8. zář 2016

V listopadu uvidíme jaký to melo efekt ale zkusit to muzu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru