Ve 22tt stále neznáme pohlaví

lucieta7
26. dub 2016

Hezky vecer, slecny/damy 🙂 jdu si za vami pro radu. Abych to vzala postupne - pred dvema tydny jsem byla na velkem UTZ (podle MS jsem byla jiz ve 21tt),mimco evidentne ok,bez zjevnych znamek VVV.Jedine,co doktorovi nesedelo,byl ten gestacni vek-pry vahove miminko odpovida 19.-20.tt,coz mne docela vydesilo,ale preslo me to. Kdyz jsem se zeptala ze zvedavosti na pohlavi, rekl mi jen "vypada to na holcicku".Dnes jsem byla tedy na kontrolnim UTZ,vse ok zrejme co se zdravi tyce a kdyz jsem chtela jen potvrdit nebo vyvratit tu nasi holcicku, nebyl mi zase schopen rict :( Pry ano, vypada to zase na holcicku,ale bohuzel toho moc nevidi - zaprve proto,ze je koncem panevnim,zadruhe proto,ze si tam strka rucicky,nozicky a prd vidi,stoprocentne mi to rict nemuze. Je mi jasne,ze stoprocentni to neni nikdy a NEJDULEZITEJSI pro mne je, aby byl/a zdravy/a, ale vsichni se mne ptaji a kamaradky okolo to vedely treba uz od 13tt a pak jim to jen potvrzovali :(. Mam si zajit treba k jinemu gynekologovi, jen aby na to mrknul? Jak to v tomhle pripade probiha? Moc vam dekuji vsem :*.

ladyhacek
26. dub 2016

my to věděli až ve 30 týdnu (nebo prostě třetí UTZ) schovával se (já tedy nepotřebovala vědět co to bude, ale říct jsme si to nechali-manžel chtěl 🙂) mě DR od začátku říkal, že je menší a byl 47cm a 2,74kg > zdravý kluk 🙂 - na každém UTZ byl cca o 7-10 dní menší a rodila jsem o 10 dní dříve (vyvolávaně)

lucieta7
autor
26. dub 2016

@ladyhacek moc děkuju za uklidnění 🙂 jsem ráda, že nejsem sama. Hmm, kluk a schovával se? A to mi doktor skoro s jistotou v hlase říkal "dělá drahoty, tak to asi určitě nebude chlapec" 😀 noo, tak uvidíme, co tam na nás vykoukne, nevím, jestli mám čekat nebo si někam zajít jinam extra na utz :(. A sním-li se zeptat, jak to, že vám porod vyvolávali o 10 dní dříve, než byl TP?

ladyhacek
26. dub 2016

@lucieta7 vysoký tlak (až v posledních dnes né celé těhu - vyletěl mi a podali mi léky, ale tlak kolísal)

lucieta7
autor
26. dub 2016

@ladyhacek moc děkuji za odpověď, nejhodnejsi 🙂

verka4d
27. dub 2016

Váhově jsem měla všechny čtyři děti podle UTZ o 1-2 týdny mladší,ale vždy bylo vše v pořádku. Doktor se jen usmál a řekl,že se miminko vyvíjí normálně a že prostě všechna mimi nemohou být učebnicové příklady 50cm a 3300g 😉 U prvního jsme se pohlaví dověděli až jak se narodil,při žádné UTZ kontrole to prostě nebylo poznat,byl otočený zádíčkama,měl nožičky u sebe... a víte co,ono to fakt mělo něco do sebe,nevědět to... 🙂 Ale u všech třech dalších dětí jsme si to zase chtěli nechat říct,většinou jsme to věděli ve 20.týdnu,jednou dokonce ve 13tt a i když to byl jen odhad,tak byl správný 🙂 Ale asi bych jen kvůli zvědavosti nešla na speciální ultrazvuk,to zas není tak nutné,i když chápu,ta zvědavost,to je někdy fakt nesnesitelné 😀 Člověk se už strašně moc těší,že? Tak přeji,ať je hlavně vše v pořádku,pohodové těhu,rychlý porod a zdravé a veselé miminko!! 😎

lucieta7
autor
27. dub 2016

@verka4d To Vám závidím toho rozumnýho doktora, mně dost udivuje, že odborníci na anatomii se řídí nějakýma tabulkama 😀 to mě štve. Ano, není to důležité, jak říkám, zdraví je přednější... Jen je to naše první mimi, tak jsme hrozně nedočkaví a zvědaví a já jsem ještě děsnej zmatkař 😀, jakmile je něco, co jsem u sebe ještě nepozorovala, tak hned musím hledat, jestli je to v pořádku, nebo naopak... No, už mi rodina i přítel vyhrožovali, že odpojí internet 😀 😀 a hlavně, všichni píšou, jak to věděli brzy, i v mém okolí už všichni ví, a já mám od doktora jen tip. 😀 Nakonec jsem nevydržela a objednala jsem se dnes do Prenatalu, sice si lehce připlatím, ale budeme mít "jistotu" 😀 A moc děkuji, doufám, že vše v pořádku bude, už se moc těšíme 🙂

verka4d
27. dub 2016

@lucieta7 Tak pak dejte vědět,taky jsem zvědavá!! Na okolí nedejte,to,že někdo už ví a Vy ještě ne,je přece úplně jedno,Vaše dítě,Vaše věc. Hlavně nesrovnávat. To se pak miminko narodí a najde se nějaká "chytrá" maminka a začne: Moje dítě už má zub a tvoje ještě ne?! No to je ale divné,s tím bys měla něco dělat! A moje přibírá víc a je větší než to tvoje,tak jsem lepší!! A moje už umí chodit a mluvit a a a....... na to se vyprdněte. Stejně tak jako máme těhotenství každá jiné,tak i děti jsou jiné,vyvíjejí se různou rychlostí,ale to je přece úplně jedno,vždyť jsou naše a my je milujem a po nějakých ostatních chytrolínkách je nám houby 😎

andysek2512
27. dub 2016

@lucieta7 mě se taky malý pořad schovával... Pokazdx měl nožičky křížem. Takže to nebylo poznat.... Řekl mi to dr až někdy kolem 23-24 tt..... Ale kamarádka do 7 mes. Nevěděli pohlaví, ptz se jim mimco pořad schovávalo🙂)))

lucieta7
autor
27. dub 2016

@verka4d Máte pravdu, to porovnávání je na nic.. určitě dám vědět, jsem napnutá jak kšandy 😀 intuitivně teda cítím, že tam ta holčička je, ale co kdyby 🙂 ani ten doktor to na chlapce nevidí, ale docela mně mrzelo, že ten velký ultrazvuk docela odbyl a měla jsem z něj pocit, že ho každá moje otázka otravuje, nebo co... Proto jsem se rozhodla navštívit tu kliniku, mají úžasný recenze a spousta známých tam byla a pohlaví jim řekli natuty už v 16tt, tak snad u mně nebude ve 22tt problém 😀 a moc děkuji za vlídná slůvka 🙂

lucieta7
autor
27. dub 2016

@andysek2512 Jsou to malí lumpové 😀, takže Vy máte zřejmě chlapečka, co jsem tak pochopila z textu? 🙂 tak gratuluji!! 🙂

pe_ma
27. dub 2016

nám se miminko taky schovávalo, v 13tt řekli asi kluk, ve 22tt asi holka, v 27tt se neukázalo a já pak řekla, že už si to necháme jako překvapení, stejně už sem měla většinu věcí nakoupenou a popravdě, dr by mi mihl říct jedno nebo druhé pohlaví a stejně bych tomu nepřikládala žádnou váhu, takže proč to řešit...takže čekáme do června a těšíme se, kdo na nás vykoukne 🙂
s tou velikostí...mě dr řekl, že plus mínus 2tt se neřeší...naše miminko je celou dobu o půl až týden menší a dr to neřeší, vše je ok 🙂

lucieta7
autor
27. dub 2016

@pe_ma to chápu, když Vám dvakrát řekli jiné pohlaví, tak bych z toho byla taky jelen a už bych se po tom víc nepídila 😀 mě bylo dvakrát řečeno "asi holčička, chlapec to zřejmě nebude", jenže jak píšu výš, doktor na mně působil takovým dojmem, že to chtěl mít rychle za sebou a já se téměř bála ho na cokoliv zeptat... Tak jsem napnutá, uvidíme, jestli mi tu holčičku potvrdí či naopak 😀 to Vám tak závidím, že už v červnu, já si počkám podstatně dýl.. ☹ už bych toho mrnouska taky chtěla vidět 😀 🙂 Tak ať jste hlavně zdraví a vše jde bez problémů 🙂 s tou velikostí jste mne utěšila, jsem opravdu zmatkař a jakákoliv byť i hloupost mně znervozní 😀

pe_ma
27. dub 2016

@lucieta7 naprosto chápu, já taky plaším kvůli každé maličkosti 🙂 dr to někdy podají neštastně...přeji, at se podaří, a pohlaví vám potvrdí a hl, at jste zdraví! a neboj, ono to ted začne utíkat rychleji 🙂

lucieta7
autor
27. dub 2016

@pe_ma Tak to jsem ráda, ze mě už maji všichni srandu, že se moc pozoruju atd :D, děkujeme moc 🙂 snad to utíkat bude, už je to dlouhý 😀 🙂

lomanta
27. dub 2016

My chtěli vědět pohlaví od začátku a malej se nechtěl ukázat. Pokaždé jsem se dr. ptala, on se snažil, hledal a nikdy nic konkretniho neviděl. A myslim, že dělal utz. na každé kontrole. Vždy jen: bud je to kluk nebo pupeční šnůra 😀 dozvěděli jsme se to až po porodu... ale my chtěli kluka a věřili tomu, že tam je. I když občas jsem byla na pochybach, že to snad musí být holka, když je takhle stydlivej 😅

lucieta7
autor
27. dub 2016

@lomanta a nakonec to byl teda chlapec? 🙂 to gratuluji, ja bych si zase prala trosicku vic tu holcicku 😀 🙂

lomanta
27. dub 2016

@lucieta7 jj byl to kluk 😉 ted čekáme druhé a taky bych chtěla holčičku, snad to nebude takový stydlín jako Samík 😀

hojda
27. dub 2016

U nás se první syn vždy řádně ukazoval, ale malá byla tajnůstkářka a nebylo nic vidět, takže překvapení na porodní sál a bylo to prima. Jen jsem na každkého v porodnici křičela, aby mi proboha neříkal, co to je, pokud by to náhodou bylo vidět, Dozvědět se to hodinu před porodem, to by mě kleplo. 😀

andysek2512
27. dub 2016

@lucieta7 jj mám chlapecká🙂 a to my vsochni říkali že většinou zkřížený nožičky mívají holčičky:D a ono prd....
Jinak mě taky váhové nikdy neodpovídal🙂 já měla i termin porodu dle ult ptz byl o 14 dní menší🙂)) a nakonec jsem rodila 39+2 a měl 3230 g🙂)))

zborilova1989
27. dub 2016

mám to podobné. na první screeningu mi doktorka řekla že spíš to vypadá na kluka a zrovna dneska mi můj doktor řekl, že to vypadá spíš na holku takže taky nevíme nic. a taky když jej přeměřil tak vypadá že je o kousíček menší a že podle dnešní velikosti by byl termín porodu 10. září a přitom mám původní termín 3. září.

japona
27. dub 2016

@lucieta7 Bud to bude holka nebo kluk🙂
Dvěma kamarádkám sice ve 13.tt řekli, že to "asi bude kluk", no a ve 20.tt měly už obě holky (i se pak narodily).. dřív nebo později se to dozvite🙂

aivou
27. dub 2016

My to celé těhotenství nevěděli, nechtěli jsme. Přijde mi to jako úžasný okamžik po tom narození, když teprve zjistíte jestli je to holčička nebo chlapeček. Oblečení a výbava se kupovala neutrální - stejně když by se druhé narodilo opačného pohlaví, tak aspoň nebude kluk v růžové a holka v modré 🙂 Neříkali jsme nikomu ani vybrané jména, pro všechny to pak bylo překvapení.
U druhého to uděláme stejně, pohlaví vědět nebudu chtít, jméno opět neprozradím.
Ono v dnešním světě, kdy člověk ví úplně vše, mě přijde krásné nechat si nějaké to překvapení v životě - obzvláště takhle šťastné překvapení.
Pohlaví je úplně jedno, nechápu maminky co dle UZ čekají např. holčičku, pak jim to doktor změní a ony brečí, že nemají to své pohlaví.... Vždyť jde hlavně o zdraví...

lucieta7
autor
27. dub 2016

@hojda Haha, tomu naprosto rozumím 😀 To by kleplo asi každýho, kdyby se nechal celé těhu napínat a pak by to někdo ze sebe vypustil chvíli před 😀

lucieta7
autor
27. dub 2016

@zborilova1989 Tak to máme opravdu dost podobný, koukám, že jsme i ve stejném týdnu 😀. Nic si z toho nedělejte, já měla podle MS termín 26.8., pořád se to shodovalo až teď před těmi 14dny mi doktor (nějaký jiný, ke kterýmu mně poslala moje mudr.) řekl, že je prý velikostně nějak menší a napsal mi termín porodu 5.9.Tak teď nevím, který ten termín se mně vlastně týká, kdy teda "mám" rodit oficiálně 😀.

aivou
27. dub 2016

@lucieta7 Já všechny doktory upozorňovala hned při vstupu do dveří, že nechci vědět pohlaví, i v porodnici jsem to hlásila, že nevíme pohlaví... Oni si pak dají pozor 🙂

lucieta7
autor
27. dub 2016

@japona Mně první tip dal právě až teď ve 20tt, tak vůbec nevím, jak moc se na něj můžu spolehnout, obecně mi toho moc neřekl, jen si tam tak jezdil tím ultrazvukem a jestli za celou dobu prohodil pět slov (včetně "dobrý den" a "nashledanou"), tak to bylo moc.. :/

lucieta7
autor
27. dub 2016

@aivou Máte pravdu, samozřejmě, že je zdraví to nejdůležitější! A já bych tedy rozhodně neoplakávala, kdyby mi řekli, že mám nakonec chlapečka, vždyť o nic nejde.. Jen ta zvědavost je holt šílená vlastnost 🙂

aivou
27. dub 2016

@lucieta7 Je pravda, že jsem si několikrát říkala, že si to necháme říct, ale ve finále jsem opravdu ráda za to překvapení... Zvědavost je mrška, to znám 🙂

zborilova1989
27. dub 2016

@lucieta7 nic si z toho nedělám, hned jsme pak s přítelem probírali, že když bude chtít na svět v srpnu tak vyleze klidně v srpnu a klidně až v půlce září, prostě to datum bereme jen hodně orientačně 🙂)

beatrix21
27. dub 2016

@ladyhacek mohla by som sa len opýtať to koli vysokému tlaku Vám vyvolali porod skorej?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru