Tvrdnutí v 17. týdnu?

nefi90
15. srp 2024

Ahoj, dnes jsem 16+2 a už asi týden u sebe pozoruji, co si myslím, že je tvrdnutí břicha, ale nejsem si jistá. Břicho mi tvrdne pod pupíkem, vždy jen na pravé straně. Cítím tlak a jakoby stažení a jen ta pravá strana je tvrdší. Po chvíli to povolí. Vždy jen v leže na zádech nebo boku. Doktorce jsem se zmiňovala, ale v té době mi ztvrdl asi jen 2x celý podbřišek. Od té doby vždy jen v pravo. Mávla nad tím rukou, že 10 tvrdnutí je to v pohodě, ale čípek dle mého nekontrolovala, dělala jen UTZ přes břicho.
Na internetu někde píšou, že tvrdne celé, někde část. Tak už fakt nevim, jestli to opravdu je To tvrdnutí nebo se malá jen boulí.

Díky za rady

gruyerre
15. srp 2024

@nefi90 ano, taky mi tvrdlo. Cca od 14. týdne. Odhaduji tak 10 - 20 denně v tom týdnu, ve kterém jsi teď ty. Vždycky celá děloha ztvrdla jako šutr. Brala jsem kvůli tomu pro jistotu magnezium pro těhotné.

nefi90
autor
15. srp 2024

@gruyerre a donosila jsi miminko v pohodě? Mě právě mate to, že mě netvrdne celé ale jen jedna strana.

gruyerre
15. srp 2024

@nefi90 ono je to možná polohou miminka, že ti přijde, že tvrdne jen půlka. Mně se vždycky vyboulilo k jedné straně, podle toho, kam se miminko zrovna tlačilo. Třeba ti časem bude tvrdnout celý 😀
A ano, tvrdnutí od toho cca 14. týdnu jsem měla ve všech těhotenstvích a všechna miminka byla donošená 🙂

malytlustyhroch
15. srp 2024

@nefi90 me takhle nejdriv tvrdlo v oblasti, kde mam myom, az o mnoho tydnu pozdeji "cele." Vsechno bylo ok.

kecupka66
15. srp 2024

Tvrdlo mi několikrát za den zhruba od 20.týdne...naštěstí se ale nezkracoval čípek, doktor říkal, ze prý dráždivá děloha. Takže jsem byla na Magnosolvu (magnezku) až do porodu..
Asi bych pro tvůj klid na gyndě poprosila o kontrolu čípku, že je vše ok..😊🍀

nefi90
autor
16. srp 2024

@kecupka66 Děkuji, pokud se bude počet stupňovat, tak si k doktorce zaběhnu nebo do nemocnice. Zatím to vychází tak na max 4x denně a nad tím mávla doktorka rukou, že to je normální...možná je, ale obešla bych se bez toho ráda 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru