Tvrdnutí podbřišku. Čím to je?

2. únor 2021

Ahoj maminky...Měla bych takovou asi trapnou otázku ale...momentalně začínám 16tt a teď se mi často stává že když se natáhnu na gauč,během chviličky mi v podbřišku vyběhne tvrdá boule...ale přes celý podbřišek,je to trošku citlivější...Říkám si že to třeba je prcek a vyleze mi bříško tím jak se natáhnu a vše se propadne...Ale že by bylo až takhle tvrdé?když nohy pokrčím,nebo stojím či sedím tak je to v pořádku,stává se mi to opravdu jen když ležím..Někdy to tak zůstane,někdy to během chvilky poleví.Zatím sem během těhotenství neměla žádné problémy,žádné bolesti,špinění ani krvácení.Těhotná sem ale poprvé,tak asi vše moc řeším a každá maličkost mě vyvede z míry.Omlouvám se za anonym,ale je tu spousta kamaradek,známých a nechci aby se mi posmívali nebo hrotili že řeším takové kraviny.Děkuji za názory🙈🤷🙂

ema90
2. únor 2021

To se vam “zvyrazni” deloha a tvrdne vam proste bricho, nic zvlastniho 😀
Muzete se zminit lekari, ale nic vic nez brani magnezka vam neporadi 🙂
A davat si pozor, vice odpocivat. Pokud se to stava jen obcas, tak je to normalni.

agneska7
2. únor 2021

Úplně běžné tvrdnutí , 👍 kdyžtak to řekni Dr ať ti napíše magnezko ale třeba můj Dr mi ho dát nechtěl že prý je to brzo na nějaké tvrdnutí ( 15 TT) 😆 moje 3. Těhu takže moc dobře vím co je tvrdnutí 👍

mamikry
2. únor 2021

Taky se priklanim k beznemu tvrdnuti. Mne takhle tvrdne sem tam taky cca od 16tt a vetsinou, kdyz jsem na zadech.

pepickovapavlinka
5. únor 2021

Není to jen tvrdnutí.Mimčo jak se opře o stěnu dělohy tak to tak působí jako by bříško ,,tvrdlo,,.Mám to taky teď jsem 17tt.V předchozích těhotenstvích jsem to měla taky a břicho mi netvrdlo

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru