Tvrdá boule v břiše 18. tt. Co by to mohlo být?

hanaach
24. čer 2024

Chci se optat jako neandrtálec 😅 vždy když si lehnu (nebo teda téměř vždy) se mi (pokaždé jinde) udělá tvrdá boule v břiše, občas je to dost nepříjemné. S první si tohle vůbec nepamatuju. Nejdřív jsem si myslela jestli to není tvrdnuti břicha ale ani na to jsem v prvním netrpěla a tak nějak jsem si myslela, že to přichází později a tak nějak jakoby celá deloha ale já to mám jen na jednom místě nejčastěji v podbrisku ale už jsem to měla i u pupíku napravo. Pohyby cítím ale nemyslím si ze to je miminko, protože pak by se v tom místě nějak pohybovalo ale tu bouli nedoprovazi pohyby 😅 snad je to pochopitelné a nejsem úplně za blba. Vím ze jsem se ptala doktorky v 16tt a nijak to neřešila a zazdila to. Tak se ptám jestli mate zkušenost co by to mohlo být 😅

malytlustyhroch
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanaach
autor
24. čer 2024

Tak já už to říkala na minule kontrole, toho by si asi všimla. Každopádně to není boule o par centimetrech ale fakt třeba 15cm 😅

klpoiu
24. čer 2024

Urcite jde i delohu s mimcem. 🤗 Ja kdyz si lehla na zada byla jsem jako bych spolkla pidi meloun. Jednou tam pak zas tam.

kosi_cek
24. čer 2024

@hanaach taky si myslím, že je to děloha, může zaujímat různé patvary, trčet např. na jedné straně, šišatit se a být sepnutá, pohyby při tom fakt nemusí být cítit, zvlášť v této fázi těhotenství, ale sama si vlastně neuvědomuji, že bych kdy zachytila pohyb miminka při kontrakci dělohy..Takto jde hmatat děloha už o dost dříve. Jinak děloha trénuje stahování už od začátku těhotenství, jen my to vnímáme až později, jestli vůbec, nebývá to bolestivé, takže...

jittuli
24. čer 2024

Jj to bude tvrdnutí dělohy, ona jak je zatím ta děloha malá, tak se to zdá jako malá boule.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru