Trizomie 21. Jsou hodnoty vysoké?

nelapodlesna
16. říj 2023

Dobrý den, chci se zeptat jsem ve 12tt, dnes jsem byla na prvním screeningu kde mi pan doktor řekl ze je vše perfektní, že jsem mladá což je výhodou, krevní testy taky v pořádku ale pak mi řekl ze mam u downova syndromu riziko 1:1094 a po upravení 1:13167 vůbec se v těch hodnotách nevyznám, pro jistotu bych si prý měla zajít na odbornější vyšetření které stojí 10 tisíc, můžete mi prosím poradit zda jsou ty hodnoty vysoké a jestli je tam tedy nejaka pravdepodobnost? Šijove projasneni je 2,1mm, nosní kustka přítomna. Děkuji

slecnami
16. říj 2023

Máš skvělý výsledek a riziko Downa je opravdu minimální. Pokud bys měla pochybnosti (a že jsou takové maminky), tak samozřejmě můžeš absolvovat speciální vyšetření, ale vzhledem k takovému krásnému výsledku by mi to přišlo skoro až zbytečné... (leda bys nevěděla, co s penězama😉) Ať je vše v pořádku a miminko prospívá, jak má 🍀❤️

kleio
16. říj 2023

Výsledek, jak ho uvádíš, znamená, že ze 13 167 žen, kterým vyšly stejné hodnoty jako tobě, má jedna dítě s DS, jsou to dobré výsledky 🙂

cilkat
17. říj 2023

Při těhle hodnotách další vyšetření rozhodně netřeba. Další vyšetření se obvykle doporučuje až u rizika 1:250 (myslím). Tyhle hodnoty fakt říkají "Lékař vám nikdy nemůže říct, že 100% zdravé... ale 99,9% ano, zdravé. Tak to neřešte a nestresujte se."

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru