Těhotenská cukrovka, příznaky

24. črc 2023

Ahojte zajimalo by me kdy se projevi prvni priznaky teh.cukrovky?
Me prijde jak kdybych ji mela ikdyz me teda prijde ze je to strasne brzy,jsem 9tt ale nedokazu si vysvetlit muj stav 😭
Nicmene temer od zacatku furt litam curat, v prvnim teh.jsem chodila vice az po 5.mesici,jsem extremne unavena ... Divala jsem se na net a caste curani a unava takto brzy uz, jsou priznaky ...a za tyden sem pribrala snad 3 kg pritom skoro nežeru a sladke taky skoro nejim. Ted mam porad chut na zeleninu.... V 1.tehotenstvi bylo vse ok a pribrala jsem max kilo za mesic,ke konci kolem 2kg. Mam 67 kg aktualne coz mi proste pripada fakt ulet vzledem k ",chovani myho tela" co je za normalniho stavu. Vahu si drzim uz x let vzdy + - 2kg

Jestli ji mam tak asi umru😭😭😭 prosim kdo jste s tim mel zkusenost, napiste.dekujiii

orangutan123
24. črc 2023

Já teda nevím, s cukrovkou potíže nemám ani sem neměla, ale to co píšeš mi přijde jako normální těhotenské problémy. A u druhého těhotenství teda přibírám taly rychleji..a zatím všecko ok. Brali ti už krev? Myslím že kdyby bylo něco v nepořádku tak by tě na to upozornili

luhana
24. črc 2023

Každé těhotenství je jiné.... jsem teď v 17tt a úplně od začátku mě drtila nesmírná únava, která se s koncem 3 měsíce o dost zlepšila. Naopak čůrat chodím často pořád. I v noci. A to těhotenskou cukrovku nemám, i když teda sladké si občas neodpustím. V prvním těhu jsem přibírala akorátně, za to teď váha letí nahoru ani nevím jak 🤦‍♀️🤷‍♀️ Takže se neboj. Navíc jsi byla na krev? Tam se zkoumá i hladina cukru.

autor
24. črc 2023

@luhana nee jeste nebyla, bylq jsem.tam 1x a byla jsem 8+1 ...mam prijit 1.8. A pak az na velkej ultrazvuk s prvnim odberem

ajja87
24. črc 2023

Hele já myslím, že tohle nejsou priznaky cukrovky,ale normálně těhotenství,jsem po třetí těhotná a věř,ze každé těhotenství jsem měla úplně jiné,od nevolností, přes čůrání az neskutečnou únavu a těhotenskou cukrovku....

autor
24. črc 2023

@ajja87 me to prijde prave strasne brzy ale zaroven su vycukana

ajja87
24. črc 2023

Třeba teď při třetím právě ta neskutečná únava a čůrání,byl jeden z prvních příznaků těhotenství...u předchozích těhotenství jsem byla unavená,ale nikdy ne tak, že by mě to omezovalo,ale teď jak padla 16/17 hodina,jsem prostě nebyla schopná ničeho a v 19 hodin jsem se modlila,bay už byly děti vykoupany a lezely v posteli a ja mohla jít spát s nimi, pokud byl manžel doma,tak jsem prostě chodila odpoledne ležet a stejně jsem v 19 hodin byla ma odpis....takovou únavu jsem v životě nezažila....u druhého jsem měla cukrovku a rozhodně jsem žádné příznaky nepocitovala

orangutan123
24. črc 2023

Neplaš zbytečně 🙂

autor
24. črc 2023

Dekuju holky... vzdycky sem so rikala zw je to takova klisé veta "kazdy teh je jiny" bla bla ...a ono fakt😯 nj uz nejsem nejmladsi

katule1990
24. črc 2023

Podle me to jsou normalni priznaky tehotenstvi a cukrovku takto nemas sanci poznat, to prip. az pri opakovanych krevnich testech, ne podle priznaku. Ja jsem mela velke nevolnosti, unava nebyla a v 11tt mi byla zjistena tehotenska cukrovka, zadny tlustoch, ani starsi nejsem 🤷.

bartk
24. črc 2023

Já bych se byt tebou takhle na začátku nestresovala vůbec nějakou cukrovkou 😊Já to třeba vůbec neřešila až den před vysetrenim a vůbec jsem ji neměla a to jsem si myslela taky ,ze ji určitě mám 😀

ivkasolavova
24. črc 2023

Já jí měla a hodně velkej příznak je velká žízen i v noci že se nemůžeš dopít .

cilkat
24. črc 2023

Jediné, co mi z toho přijde jako příznak cukrovky je to přibírání... Cukrovku jsem měla v obou těhotenství, kolem 9 tt jsem byla totálne chcíplá, ale tam byla hladina cukru ok. Naopak v 25 tt, kdy se dělá OGTT jsem únavově už byla zcela v cajku, ale když jsem porušila dietu, tak jsm skokově přibírala (zadržování vody, zjevně).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru