Těhotenská cukrovka. Poradíte, prosím?

kristina1505
17. únor 2022

Ahoj holky ,

Dnes sem byla na odběry na cukr. Bylo tam víc tehulek, každá dostala vypít nějakou tu sladku vodu, akurat mne sestricka rekla prý mi ho dávat ani nebude , ze už u prvního odebrání mam zvýšený cukr 🤔, tak mne objednala na další termín znova . Vůbec to tak nějak nechápu stalo se vám to taky ?? Takže to znamena ze mam tehotenskou cukrovku?? Nic víc mi k tomu neřekla jenom, ze mam přít znova a to bylo vše a já ted nevim, jestli teda mam držet dietu?? A v čem ta dieta spočívá ?? Já totiž moc sladke nejim obcas si dam ale nějak to neprehanim , co myslíte co teda jist a co ne ??

gbp
17. únor 2022

@kristina1505 protoze jsi mela vysoky, memohla ti dat ani vypit tu sladkou vodu. zatim se tim netrap a jdi na dalsi termin. pokud budes mit cukrovku, vsechno se dozvis, ted se tim nestresuj. bohuzel ta dieta jen ve sladkem nespociva, je potreba omezit i dalsi potraviny, pocitat prijem sacharidu apod. drzim palce at je to priste v poradku 👍

amelia89
17. únor 2022

@kristina1505 ne este ju potvrdenu nemas,este nemusis delat nic. Vezmou ti krv znova a bud bude hodnota nizsi a teda podstupis ogtt test nebo bude zase zvysena a teda potvrdi tehu cukrovku. Zatim se nestresuj 🥰

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru