Stopová trikuspidální regurgitace v 2. trimestru

lisu
22. bře 2018

Mam prosbu dnes jsme byli na ultrazvukz ve 20. Týdnu, mimco roste jak má, jen nás lékař doporučil do Motola na specializovanou kardiologii, zjistili při ultrazvuku stopovou trikuspidální regurgitace. A že má malé 5mm cystu v hlavičce, ale ta by prý měla zmizet. Prosim máte nějakou zkušenost s tím srdíčkem. Máme strach je to naše první mimi a už jsme si opravdu prosli od počátku hroznými věcmi. Děkuji moc za odpovědi

jrak
22. bře 2018

Záleží na tom, jak se to “vyvrbí”, zda bude nakonec (lékařsky) nevýznamná nebo to bude horší. Sama nedomykavost trojcípé chlopně mám, ale zjistili mi to v až dětství (i když to nejspíš bylo už od narozeni). Je to v pohodě, nijak mě to neomezuje a kdyby mi to neřekli, ani o tom nevím 🙂 Jen jsem v dětství chodila na pravidelné kontroly a v dospělosti až v době těhotenství. Takže žádný strach a pozitivní mysl 😉👍🏻
(Mimochodem - jako malá jsem na sebe byla hrozně pyšná, když jsem se naučila říkat “trikuspidální regurgitace” zpaměti a chlubila se tím ostatním 😄)

petrapetule
22. bře 2018

Ve 20tt na screaningu taky zjistili trikuspidalni regurgitaci. Nevím teda,co znamená u vas jeste ta stopova. Ve 30tt uz bylo vse v poradku,miminko z toho "vyrostlo" 🙂

sarlot1987
23. bře 2018

tez jsme byli ve 20 tydnu poslany do Motola a dopadli jsme skvele. Vse se od prvni kontroly zacelilo a srdicko bylo v naprostém poradku. byli to nervy to je pravda,ale ted uz mame 19 měsíčního zdraveho kloucka. drzim palce

almara2
23. bře 2018

Mám tři syny, u dvou byla trikuspidální regurgitace ve 20tt a ve 30tt již ne

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru