Špatná poloha miminka. Mohlo by za 2 týdny změnit polohu?

30. lis 2022

Ahoj holky, jsem ve 16tt, miminko mi při kontrole sedělo v pánvi, takže podle paní doktorky bylo nemožné určit pohlaví. O Vánocích odcestujeme za rodinou, která o těhotenství ještě neví a my by jsme jim tu radostnou novinu chtěli nejlépe oznámit i s pohlavím. Na prvním screeningu to byla na 80% holčička, ale ve 13tt mi přijde na určení moc brzy, myslíte, že miminko třeba za dva týdny změní polohu a já ukecám paní doktorku o kontrolu? Objednali mě totiž až za 6 týdnu, to my už budeme zpět :( Přijdu si z toho smutná, to asi ty hormony😁

andelka
30. lis 2022

V 16 TT se tam ještě mele jako kosmonaut.

autor
30. lis 2022

Noo, tomu věřím, ale opravdu v té pánvi cítím běžně obrovský tlak a bolest, takže si tam asi vysedává často 😂 takže si myslíte, že to mohl být právě jenom “špatný” čas na koukáni ? 😁
@andelka

andelka
30. lis 2022

Určitě. Polohu změní ještě mockrát. Mně ve 23 TT lebedilo KP v pánvi. Naštěstí se vyšetřovalo srdíčko,ne pohlaví. Předtím bylo hlavou dolů. Potom příčně. Do 36 TT KP a pak se otočilo. Někdy zas výhled zakrývá pupeční šňůra, nožička.. Mně u prvních dvou ( kluci) řekli pohlaví na 80% až na velkém utz ve 20tt, a u třetího to bylo ve 14tt 50/50, spíš holka ( a byla) a u posledního to bylo na 99% jasné ve 12tt ( kluk)

vikysek0987
30. lis 2022

Ano,změní polohu ještě mockrát.....
Moje bylo ještě před porodem polohou příčnou a otočilo se.....

marky125
1. pro 2022

Napadá mě, co si takhle v lékárně koupit test na určení pohlaví? Sice nevím, jak jsou spolehlivé, ale zkusit to můžeš, pokud už se nedostaneš na kontrolu k doktorce.

veroniquecz
1. pro 2022

@marky125 to je kravina, opravdu nefunguje.

veroniquecz
1. pro 2022

Miminko se otáčí x krát za den. Pokud bys chtěla ještě jeden utz, tak bych požádala doktorku, ze by sis zaplatila jako samoplatce. Nebo na 3D do nějakého gyne centra 🙂

autor
1. pro 2022

@veroniquecz tyjo, to mě vůbec nenapadlo a je to výborný nápad! Krásné fotečky k tomu, děkuji strasne moc!

veroniquecz
1. pro 2022

Není vůbec zač 🫶

autor
1. pro 2022

@veroniquecz tak už jsem se byla objednat na jedné klinice, mají napsáno na stránkách, že dělají utz v každém týdnu, ale když jsem jí řekla, ze bych chtěla za ty 3 týdny, ze bych byla v 19tt, tak se na mě divně tvářila 😀 tak doufám, ze půjde alespoň něco vidět 😁😍

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru