Registrace k porodu a následná změna. Jde to?

cotty
6. čer 2021

Ahoj, ve 14tt se budu registrovat k porodu (Praha). Je mozne pote registraci zrusit a nahradit jinou? Napr. Kdyz by se mi na konci tydne povedlo zaregistrovat do Podoli, ale jiz jsem mela v prukazu zapsanou registraci z Motola? Dekuji 🙂

marti89
6. čer 2021

@cotty O registracích nic nevím, ale proč by tě někdo nutil rodit na konkrétním místě? Když to na tebe přijde v Brně, nepoletíš fofrem do Prahy. 😄 Ta registrace se týká nějakých kurzů? Slyším o tom prvně, na gyndě se mi ptala na porod až na konci 7. měsíce, proto se divím, že to řešíš tak brzy..

deaneira29
6. čer 2021

@marti89 v Praze se musíš ve 14tt registrovat, tím si zajistis místo teoreticky 😉samozřejmě že když to na tebe přijde jinde porodíš tam

@cotty upřímně nevím jestli to jde

darkwitch
6. čer 2021

@marti89 v Praze musíš být do porodnice registrovaná ve 14tt pokud chceš v te porodnici rodit a asi registrace není zárukou ze te pak vezmou...

kkacca
6. čer 2021

Jo, muzes, ale nevim jestli v podoli najdeš neco lepsiho nez jinde 🙂

pavlatkos
6. čer 2021

Můžeš se registrovat do kolika nemocnic chceš. Ani není potřeba registraci rušit.

vaeo
6. čer 2021

Já jsem se registrovala do Podolí, ale asi 2 týdny před porodem jsem to změnila na Apolinář (ale měli tam zrovna místo na můj termín). V Podolí bych musela rodit císařem, u Apolináře mi dali možnost zkusit to přirozeně, což se podařilo. V Podolí jsem registraci nerušila.

cotty
autor
6. čer 2021

@kkacca To je otazka samozrejme 🙂 ale tezko vybirat, vsude jsou kladne i negativni ohlasy.

ivaze
6. čer 2021

@cotty Registrovala jsem se do Podolí a pak jsem to změnila na Motol, bylo to před čtyřmi lety. Do Podolí jsem zavolala a registraci zrušila, problém to nebyl.

vikinkav
6. čer 2021

Ja se registrovala v Podoli a nakonec asi v 7. mesici jsem se zaregistrovala i do Neratovic, kde jsem nakonec rodila. Dr mi doporucila ponechat obe registrace, kdyby se miminko narodilo predcasne, tak nas do Neratovic nevezmou, nebot nemaji jip. Problem s tim nemel nikdo.

mimi1004
6. čer 2021

@marti89 Nikdo nikoho nenutí, ale v Praze je přetlak na porodnice, proto si musí budoucí maminky místo zaregistrovat neboli zarezervovat. Samozřejmě v případě potíží odrodí maminka i bez registrace. To se stalo třeba mě, chtěla jsem rodit na Kladně, ale dcera se narodila v Motole už ve 27tt a samozřejmě bez mé registrace, protože jsem byla akutní případ 😉

teryz
9. únor 2023

Ahoj, chci se poradit. Líbí se mi porodnice Hořovice a Příbram, v obou není nutná registrace. Jsem z Prahy. Mám tedy využít registrace a registrovat se do pražské porodnice? Vezmou mě pak v Hořovicích? Co myslíte? Kam na kontroly? Díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru