Prvním kopnutí v bříšku. Kdy jste měly?

2190
28. lis 2023

Ahoj holky, jsem trochu vystreslá všude čtu jak vícerodičky cítily pohyby už od 12, 13 týdne. Jé to mé druhé těhotenství jsem dnes ve 14 týdnu a pořád nic, možná něco málo ale nevím jestli to nebyli spíš střeva a jednou se mi stalo že se mi na jedný straně břicha udělala taková boulička potom zmizela, a od té, doby doby nic možná nějaké pohyby už mám a nebo jsou to střeva ještě to nedokážu odhadnout. Holky kdy jste cítily pohyby v druhém těhotenství?

magdaveselkova
28. lis 2023

@2190 já jsem sice teď po druhém porodu... Ale vzpomínám jak ještě před pár měsíci jsem se zabývala tím samým. První pohyby jsem zaznamenala až v 24tt 😉 prostě byl prcek otočený k páteři a nebylo to cítit. U první dcery jsem pohyby cítila už v 15tt. Takže pokud máš ultrazvuk a vše ok, byla bych v klidu

2190
autor
28. lis 2023

@2190 i když na internetu taky čtu že ne všichni v druhém těhotenství cítí pohyby hned ve 12 týdnu, ale taky třeba až 20, tak mám asi ještě čas, vyschýzovaná těhule to by na mě nejspíš sedělo 😁

2190
autor
28. lis 2023

@magdaveselkova ano vše nám vychází naprosto v pořádku, nedávno jsem byla na prvotrimestrálním screeningu a měli jsme to prý úplně tabulkový

denisq
28. lis 2023

@2190 Ja jsem třetí těhotenství zjistila v 17tt. Do té doby mě ani nenapadlo, že jsem těhotná. Takže třetí těhotenství a pohyby jsem necítila. Myslím, že až někdy po 20. týdnu

2190
autor
28. lis 2023

@magdaveselkova teď když jsem si lehla na záda zakašlala nevím jestli jsem si to vsugerovala, ale cítila jsem takový šimrání břicha zevnitř, možná to byli jen střeva ale opravdu lehoulinké šimrani zevnitř

veruuu_kubesovic
28. lis 2023

@2190
Jsi podruhé těhotná a už teď jsi vystresovana jak nevím co...
Užívej si těhotenství, já pohyby cítila až zhruba v 18-19tt, což ve 14tt je opravdu velmi brzo...

ajja87
28. lis 2023

U prvního jsem citila pohyby v 21.tydnu,u druhého jsem opravdu kolem 14 týdne začala citit v břiše jakoby bublinky,u třetího jsem pohyby začala cítit až kolem 22 týdne, takže bych byla v klidu, miminko se tam ještě dost točí, záleží jak máš polozenou placentu atd.

jaja01k
28. lis 2023

Kolem 20. týdne.

radkah1984
28. lis 2023

@2190 já jsem cítila pohyby u druhého tehu až ve 23. Týdnu. Dr mi řekl, ze je to naprosto v pořádku.

malytlustyhroch
28. lis 2023

Ve druhem tehu az 23-24tt a to jen zlehka, bylo to vic nez mesic pozdeji nez v prvnim, a to jsem taky cekala od patnacteho tydne kdy uz uz... Takze dva mesice cekani 🙈 Nedelej si s tim hlavu. Ted jsem tehotna potreti a zas mi prijde, ze to dite cejtim az moc 😁🙈 asi to bude tim jak je otoceny. Zensky, co jsou v druhym a tretim tehu vic v klidu nez v prvnim fakt nechapu, ja jsem na nervy jen vic a vic 😁

veronka_123
28. lis 2023

@2190 u prvního v 17.tt, u druheho az kolem 20.tt a ted cekam treti, 18tt a porad nic 🙂 Takze to pravidlo opravdu neni 🙂

vendy299
29. lis 2023

Tyjo nikdy jsem neslyšela o nikom kdo cítil pohyby ve 12. týdnu. Absolutně tomu nevěřím. Nechápu z čeho jsi ve 14. týdnu vystresovaná.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru