První pohyby miminka - co mám cítit?

lucinka58
29. led 2015

Ahojky holky, jsem poprvé těhotná. Zatím jsem v 17 tt, takže chápu, že ještě nic cítit nemůžu, ale chci se zeptat - když jste byly poprvé těhotné, kdy jste cítily pohyby? A dá se to k něčemu přirovnat? Poznám to?

alyssa18
29. led 2015

Já jsem cítila první pohyby už v 16. týdnu. Bylo to takové šimrání a bublinky jakoby. Ptala jsem se na to doktora, jestli je to možné takhle brzo, a říkal, že jo, že jsem štíhlá, tak to možné je. Od 19. týdne už to byly ty pravé nefalšované kopanečky. Pak už šly vidět i pouhým okem. 🙂

ninikry
29. led 2015

@lucinka58 zalezi i na tom, kde mas placentu, u prvniho jsem citila pohyby kolem 17-18 tt, takovy jakoby bublinky a ted u druhyho az v 21. tt (mam placentu vepredu), ale to uz byly rovnou kopanecky

guinea
29. led 2015

Taky se už nemůžu dočkat. Ale mám taky placentu vepředu, takže pořád nic... 😒

anjelita
29. led 2015

Mamka rika ze prvorodicky to citi az mezi 16.-18. tydnem, ostatni uz nekdy i ve 14.

ninikry
29. led 2015

@guinea Myslim, ze to muzes cekat kazdym dnem 🙂

nuali
29. led 2015

Já jsem první opravdový kopanec, který byl i vidět, cítila přesně 19+3. Pamatuju si to úplně přesně, protože jsem hned psala manželovi do práce 😀 Ale vnitřní pohyby, takové jemné šťourání nebo jak to nazvat, byly asi o dva týdny dřív. Takže ten 18tt asi 🙂

polaks
29. led 2015

U prvého dieťaťa som ich cítila až v 20tt,u ďalších už v 16tt a 14tt. Je to taký jemný tlak,ktorý sa mení...tak si to pamätám ja...

aklin
29. led 2015

Jsem poprvé těhotná a pohyby jsem začala cítit v 18 týdnu. Ty pohyby jsou jemné šťouchání, zpočátku ucítíš pokud přiložíš ruku na bříško. Potom až budeš ve větší fázi těhotenství tak to ucítíš bez přiložení ruky. 🙂

lucinka58
autor
29. led 2015

Holky, moc děkuju za poznatky 🙂 No mám pocit, že něco cítím, když položím pod pupík na levou stranu ruku. Ale nejsem si jistá, jestli to nemůžou být třeba střeva 😀 Proto se tak ptám - už jsem teda taky zvědavá 😀

nyna87
29. led 2015

Ahojky,17 tyden po venkovsky parbe 🙂 asi jak byla hlasita hudba,tak ji probrala a ty kopence uz byly znst i pro tatku,koukali jsme jak blazni 🙂

lentikalena
29. led 2015

@lucinka58 Ahoj já jsem pohyby cítila od 18.tt,ale jen takové šimrání.Ted jsem ve 21.tt a cítím to jenom po ránu.Ptala jsem se na to včera doktora a povídal,že je to normální a kor při prvním těhu.A ještě to ani nekope,tak záleží jak u koho. 🙂

lucinka58
autor
29. led 2015

@lentikalena Ahojky, ono asi záleží i na velikosti miminka 🙂 Teda ten náš klouček vypadá, že roste snad i z vody 🙂 na začátku 14 tt už měl 100g, tak jsem zvědavá jaký bude posun příští týden v 18 tt 🙂 Ale břicho už mám teda docela velký a mám pocit že ze dne na den je větší 🙂 Jéééé, tak já už se těším až bude kopat o sto šest 🙂

teenyel
31. led 2015

Ja jsem take poprve a uz nejakou chvili takove simrani a bublani citim. Ted jsem 16tt a uz to snaz rozeznavam. A vetsinou to mam na prave strane, kdyz si po celodennim litani v praci vecer lehnu a uklidnim se.

nikousek1
3. únor 2015

Ahoj, já pohyby cítila někdy ve 20. týdnu. Bylo to jakoby tik v oku, ale bylo to pod pravými žebry. Trvalo to celkem dlouho a pak 2 dny nic. Tak jsem si řekla, že to bylo asi něco jiného. Pak po týdnu jsem už cítila takové bublání, ale nerozeznala jsem to od běžného trávení. Tak nějak jak dny plynuly, tak ty kopanečky se už daly celkem rozeznat a přibývaly na intenzitě. Teď jsem 24tt a jsou to někdy pořádné kopance, až se kolikrát leknu :D Ale je to krásné, dokonce jde cítit i nějaká část jejího tělíčka, ale nevím, která to je. A jde to poznat i pohledem, takže se máš na co těšit, přeji zdravé miminko🙂 😵

petabb
17. únor 2015

Ahojky, jsem v 17tt a zajímalo by mě, co se tam děje🙂 Párkrát za den cítím takovou jakoby "vlnu" (při tom cítim i močák vždycky na tu chvilku) a za chvilku to přejde. Střeva to nejsou, to jsem si jistá, ale kopanečky taky ne. Je možný, že už je to mimčo? 🙂

svetlanap
17. únor 2015

@petabb je to možné, první pohyby jsem cítila kolem 16tt jako prvorodička a taky se to dá přirovnat k vlně nebo bublinkám

lucinka58
autor
17. únor 2015

Ahojky holky, tak vlnu už jsem taky cítila 🙂 Včera když jsem míchala bílky v míse, tak jak to rachotila tak jsem měla pocit, že mě břichem něco pobíhá 🙂 Ale v pátek jdu na elektroswing na koncert, tak doufám, že se mi miminko v bříšku trošku roztančí, abych už si mohla být trošku jistá 🙂 Jinak fakt furt nevím........ Asi potřebuju pořádně nakopnout 😀

petabb
17. únor 2015

Já to právě cítim i na tý stejný straně, co se mimčo nachází (dle poslechu přes Angelsounds 😀 ) a ještě nikdy jsem nic takovýho necítila, takže možná to tak bude. Přijde mi, jakoby se otočilo celý 🙂

catchulinecka
17. únor 2015

Ahoj holky, tak já jsem ve 23 týdnu a kopance teda necítím, jen takové jakoby hýbání se 🙂 a v neděli jsem byla na 50 odstínů šedi v kině a to bylo vlnobití 😀 tak nevím, jestli se to jako miminu líbilo či nikoliv 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru