Přibírání v těhotenství. Jak to máte vy v 19. týdnu?

beka91
19. srp 2024

Ahoj holky, je tu někdo další v 19. tt? Přibrala jsem zatím 4 kg, výchozí váha 55,6 na 164 cm. Jde mi o to, že za poslední týden to bylo 1,5 kg, mám pocit, že to nabralo hrozné tempo a bojím se, jak to bude dál🫣

patypresdevaty
19. srp 2024

@beka91 To není žádný extrém a ano, v druhém trimestru se typicky přibírá nejvíc. Já jsem u obou dětí měla výchozí váhu 50 kg a u obou jsem přibrala celkem 16 kg, z toho většinu v průběhu druhého trimestru. A to jsem byla aktivní, chodila do práce, na procházky se psem, na výlety... a ani jsem se nevyžírala.
Do pár měsíců po porodu jsem byla vždy bez zvláštní snahy na své původní váze, poté dokonce i pod, hubená jak lunt, přestože jsem po dobu kojení jedla víc a výživněji.

lemamama
19. srp 2024

U prvního jsem přibrala asi 13kg. Byly týdny kdy tobylo hodně a pak týdny kdy zas skoro nic. V porodnici jsem nechala skoro 10kg ale pak jsem si dalsich 5kg vykojila (Haha pry u kojení zhubnes). U druhého jsem do 20tt zhubla 10kg takže to byl luxus, z porodnice jsem šla o 10kg lehčí než před otěhotněním.
Pokud se vyloženě nepreziras, tak to.neres.

gdpr
19. srp 2024

Vzdy v prvom trimestri som schudla 2-4kg oproti mojej pôvodnej váhe tak v 19 som mala ešte menej ako pôvodnú váhu alebo max +1kg už si to presne nepamätám ako to bolo pri každom. Za celé som pribrala +7-8kg a väčšinu nechala rovno v pôrodnici.

krisstina93
19. srp 2024

Tohle má každý jinak no, já třeba u prvního do 20tt hubla, nebyla sem schopna nic jist a nejvíc sem pak nabirala ve třetím trimestru, to sem pak nabirala skoro kilo za týden. U třetího už sem moc nezhubla a nabirala tak nějak konstantě cele tehotnestvi a rodit sem šla se skoro 20kg navíc. Ale pokaždé sem měla všechno dole do konce sestinedeli.

terss
19. srp 2024

To opravdu hodně záleží, já přibrala dost ze začátku, na konci druhého trimestru jsem měla nahoře asi 18 kg a každý mě strašil, že nejvíc přiberu ty poslední 3 měsíce, což se nestalo. V posledním trimestru jsem nepřibrala už vůbec nic, přitom miminko hezky prospivalo. 3 měsíce po porodu mám dole asi 12 kilo, už asi měsíc se mi váha drží a zatím nic víc dolu nejde 😂

optimistic
19. srp 2024

4kg v polovině těhotenství je fakt nic

me_druhe_ja
19. srp 2024

Je to brutálně individuální. Každé tělo reaguje na těhotenství jinak. Hlavně jez normálně, žádné přejídání, snaz se trochu hýbat. Ale jinak to prostě neovlivnis. Já přibrala pokaždé 18kg. A to jsem první těhotenství byla fakt hodne aktivní, druhý naopak vůbec.

beka91
autor
19. srp 2024

Děkuju všem za zkušenost🙂. Já jím poměrně rozumně, dietu rozhodně nedržím, ale inklinuji spíš ke zdravému jídlu. Plus denně 2 procházky, dohromady tak 8km a 20-30 minut cvičení. A běhání kolem dcery😅. Právě mě jen zaskočil ten náhlý nárúst. No, snad se to zas ustálí🙏🏻

kubesovaadelka
19. srp 2024

@beka91 každý to má individuálně, ale já začínala na 54kg a rodit jsem šla s 72kg🫣 ano, jedla jsem co jsem chtěla,abych si toho jídla užila, neboť při kojení spoustu věcí nemůžeš,ale první 4 měsíce těhotenství a poslední měsíc před porodem jsem prozvracela😁 z porodnice jsem odcházela s 57kg a nyní dva roky po porodu 50kg

junetule
19. srp 2024

@beka91 no ja jsem ted v sestem mesici a kazdy mesic, to kilo na poradne. Ted to uz bylo kilo a pul. Je to opravdu individualni. Ja se moc nesmim hybat na rizikovem po dvou ZP a tak spis odpocivam a snazim se jist vic ovoce, zeleniny. Kamaradka zase denne litala po kopcich, porad byla akcni a ve ctvrtem mesici mela o 15 kg vice. Ale do pul roku po porodu slo vse dolu 🙂

sorboni30
19. srp 2024

@beka91 když jsem čekala dceru ( 3 dítě) tak před těhu jsem vážila 67kg a při porodu 94kg. No byl to mazec 🙈😁 Měla jsem prostě stále hlad, hlavně v noci. Když jsem nechtěla v noci jíst tak mi zas doma nadávali, že si nemám upírat jídlo...tak jsem jedla v noci piškoty nebo banány, jogurty. Jsem se třeba vzbudila ve 3hod ráno 🙈
Každopádně dcera má 2 a půl roku a bojuju s váhou..dole to ještě nemám. Už to jde hůř když mám 40.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru