Prenascan test - ok. Hrozí i přesto nějaké vady?

nika110818
6. pro 2023

Ahoj, zajimala by mne vase zkusenost nebo nazor. Po prvnim screeningu jsem podstoupila prenascan test (analyza cele
Dna), protoze jsem pri screeningu mela trosicku horsi vysledky krve (hcg-1,7 a papp-0,4). Prenascan vysel zcela v poradku. Myslite, ze presto by se mohla objevit u miminka nejaka vada? Napriklad na mozecku? Nemate zkusenost? Dekuji.

lencaa11
6. pro 2023

@nika110818 vždy je bohužel možnost že se může objevit vada miminka ( ten test nezkoumá všechno ) pokud je teď vše ok tak bych stim i tak počítala a těšila se na krásné těhotenství

alice345
6. pro 2023

Prenascan je (citují) "Test slouží k odhalení Downova, Edwardsova, Patauova, Turnerova a Kinefelterova syndromu, tedy nejčastějších chromozomálních poruch plodu." Pokud vyšel v pořádku, znamená, že miminko nemá nic z těchto syndromů. Samozřejmě se může stát, že se stane chybička někde jinde, ale to vždy. K odhalení pak slouží druhotrimestrální screening, ten odchytí hrubé odchylky od normálního vývoje. Prenascan ti vyšel v pořádku, tak si užívej těhu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru