Předpokládané početí. Kdy?

denisasle
4. dub 2022

Zdravím, chtěla bych se s Vámi poradit, kdy jsem pravděpodobně otěhotněla. Jsem teď momentálně 16+1 a pořád mi to vrtá hlavou. Mám nepravidelnou MS, ale poslední 2-3 měsíce jsem měla cyklus 30 dní. Začátek poslední menstruace byl 12.12. 2021. Ovulaci jsem si nehlídala. S přítelem jsme měli sex ke konci měsíce prosince a pak až 4. ledna. Poté pozitivní test 18.1. Které datum je podle vás pravděpodobnější. Děkuji za odpověď.

jako_mala_holka
4. dub 2022

A není to jedno?

l01991
4. dub 2022

Pokud jsi 16+1 tak 18-20.9. Beru to dle sebe,jsem 16+4,termin mam dle dr 22.9. ale jinak je to jedno.Stejně ty terminy nejsou přesne,vždy mužeš porodit dřiv-později.

denisasle
autor
4. dub 2022

@jako_mala_holka pro mě osobně ne 🙂 už dýl mi to nějak lítá hlavou. Tak jsem se odhodlala s Vámi poradit.

jako_mala_holka
4. dub 2022

@denisasle a proč? Pokud není víc "přítelů", tak to nějak nechápu... A to asi řeším taky hodně nesmyslů, nicméně tohle jsem fakt neřešila, úplně přesně ti to stejně nikdo neřekne, když je mezi tím jen pár dní

denisasle
autor
4. dub 2022

@jako_mala_holka není víc “přítelů”,ale i tak děkuji za odpověď.

pajav
4. dub 2022

Já jsem dnes 16+2 a k početí došlo cca 26.12. (měla jsem pozitivní ovulační test 25.12.) a začátek poslední MS jsem měla 9.12.2021.

l01991
4. dub 2022

@denisasle jo a blbě jsem to pochopila,omlouvam se.K početi u mě došlo přesně 28.12.,takže u tebe cca 26.12.

denisasle
autor
4. dub 2022

@pajav děkuji za odpověď 😊

aselluska
4. dub 2022

To je asi nezjistitelný, když každá má ovulaci jinak. To, že je někdo stejně těhotný neznamená, že byla ovulace ve stejný den. Mohla být klidně. O týden posunutá

marketanovakova14
4. dub 2022

@denisasle Já dotaz chápu a hloupý mi nepřijde. Taky jsem chtěla vědět datum početí kvůli event. přenášení a tlaku v porodnici na vyvolání. Teď už to asi nezjistíš, orientačně bych brala jak tu píšou ostatní. A uvidíš, jestli to bude +- vycházet i podle termínu ms a 1. ultrazvuku. Já si dělala ovulační testy a sedělo mi to vše cca o 1 den.

denisasle
autor
4. dub 2022

@marketanovakova14 no jde i o to že mi zjistili preeklampsii 1:17 a růstový syndrom 1:54. Dle UZ z první genetiky jsem 9.3 byla 12+1 a podle MS to bylo 12+3, takže jen o dva dny. Sneslo se toho na mě dost. Takže jsem ze všeho vyplašená, tak i z tohoto důvodu jsem se chtěla poradit.

pajav
4. dub 2022

@denisasle Také mi vyšlo riziko preeklampsie 1:20, dle genetiky jsem byla také o dva dny méně, než dle MS. Neboj, u té preeklampsie budeš více hlídaná a vše bude v pořádku 🙂

martulka88
4. dub 2022

@denisasle Já bych to nehrotila a to nemám za sebou lehká těhotenství. Mně se TP posunul z 6.3. (dle MS) na 28.2 (dle screeningu) - riziko preeklampsie 1:77 a růst.retardace 1:57. Každé 2týdny kontrola, léky a teď mám v náručí zdravého syna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru